Puikiai žaidęs Jasikevičius neišgelbėjo Barselonos nuo pralaimėjimo

2013-06-15
Šarūno Jasikevičiaus atstovaujama Barselonos "FC Barcelona Regal" ekipa Ispanijos finalo serijoje atsidūrė ties praraja. Katalonai trečiose finalo rungtynėse savo aikštėje 72-84 nusileido Madrido "Real" krepšininkams ir serijoje iki trijų pergalių atsilieka 1:2. Ketvirtasis mačas bus žaidžiamas sekmadienį Barselonoje.

Pirmuosius taškus sužaidus minutę pelnė J.C.Navarro pataikes dvi baudas (2-0), R.Fernandezas atsakė dvitaškiu (2-2). Po M.Begičiaus taškų priekyje atsidūrė "Real" (2-4). Sužaidus 3 minutes C.J.Wallace'as taikliu metimu iš vidutinio nuotolio išlygino rezultatą (4-4), tačiau N.Mirotičius sugrąžino persvarą svečiams (4-6). Po J.C.Navarro dvitaškio rezultatas dar kartą tapo lygus (6-6), bet N.Mirotičius dėjimu vėl išvedė "Real" (6-8). Likus žaisti daugiau nei 4 minutes T.Dardenas įsmeigė tritaškį (6-11). Likus žaisti 4 minutes S.Llullas padidino svečių persvarą iki 7 taškų (6-13). Po minutės J.C.Navarro pelnė du taškus (8-13). Likus žaisti daugiau nei 2 minutes B.Olesonas pataikė dvi baudas, o R.Fernandezas pelnė du taškus (10-17). Likus žaisti pusantros minutę į aikštelę išbėgo Šarūnas Jasikevičius. Po pirmojo kėlinio 17-13 pirmavo "Real".

Antrasis kėlinys prasidėjo C.J.Wallace'o tritaškiu po kurio Katalonų deficitas ištirpo iki minimumo (16-17). "Real" atsakė F.Reyeso dviem baudos metimais (16-19). Sužaidus minutę Š.Jasikevičius pataikė dvitaškį (18-19), o vėliau dar vienu dvitaškiu išvedė Barseloną į priekį (20-19). Sužaidus daugiau nei 2 minutes Š.Jasikevičius pataikė tritaškį (23-21). F.Reyesas dvitaškiu išlygino rezultatą (23-23). Baigiant įpusėti kėliniui F.Reyesas dvitaškiu su pražanga vėl išvedė svečius į priekį (23-25). Įpusėjus kėliniui E.Lorbekas išlygino rezultatą pataisęs A.Tomičiaus metimą (25-25). Po F.Reyeso baudų sostinės krepšininkai dar kartą atsidūrė priekyje (25-27). Likus žaisti 4 minutes S.Llullas įsiveržęs į baudos aikštelę pelnė du taškus (25-29), Barselona atsakė E.Lorbeko taškais. Likus žaisti 3 minutes F.Reyesas pataikė dvitaškį (27-31), o R.Fernandezas pridėjo du taškus aidint atakai skirtam laikui (27-33). Likus žaisti pustrečios minutės į aikštelę grįžo Š.Jasikevičius, o E.Lorbekas pelnė du taškus (29-33). "Real" atsakė 4 taškais be atsako (29-37). Likus žaisti daugiau nei minutę lietuvis pataikė dvi baudas (31-37). Likus žaisti minutę R.Fernandezas pataikė dvitaškį, bet tuo pačiu atsakė Š.Jasikevičius (33-39). Kėliniui baigiantis du taškus pelnė J.C.Navarro, o M.Begičius atsakė dėjimu. Po pirmosios rungtynių pusės 41-35 pirmavo "Real".

Sužaidus daugiau nei minutę trečiajame kėlinyje N.Mirotičius pataikė dvi baudas (35-43), B.Olesonas atsakė dvitaškiu (37-43). Sužaidus 3 minutes V.Sada pataikė 1 baudos metimą (38-43), M.Begičius atsakė dvitaškiu iš vidutinio nuotolio (38-45). Baigiant įpusėti kėliniui C.J.Wallace'as pelnė du taškus (40-45), vėliau B.Olesonas pridėjo tritaškį (43-45). Likus žaisti 4 minutes A.Tomičius pelnė du taškus su pražanga ir išvedė Barseloną į priekį (46-45). Po minutės J.Carrollas persvėrė rezultatą "Real" naudai (46-47), Katalonams pranašumą sugrąžino A.Tomičius (48-47). Likus žaisti 2 minutes į aikštelę grįžo Jasikevičius, o svečiai pataikę dvi baudas išsiveržė į priekį (48-49). Likus žaisti daugiau nei minutę J.Carrollas realizavo dvi baudas, o S.Llullas baigė ataką dėjimu (48-53). Paskutinę kėlinio minutę Š.Jasikevičius pataikė dvi baudas (50-53). Kėliniui baigiantis S.Llullas įsmeigė tritaškį, o "Real" po trijų kėlinių pirmavo 56-50.

Lemiamas kėlinys prasidėjo M.Slaughterio dviem taškais (50-58), Barselona atsakė E.Lorbeko taškais (52-58). Sužaidus minutę F.Reyesas pelnė du taškus su pražanga (52-61), šeimininkai atsakė J.C.Navarro baudos metimais (54-61). Sužaidus 2 minutes F.Reyesas pelnė dar du taškus, o J.C.Navarro atsakė tolimu metimu (57-63). Po minutės M.Slaughteris pelnė du taškus, tuo pačiu atsakė A.Tomičius (59-65), vėliau kroatas dėjimu sudrebino varžovų krepšį (61-65). Baigiant įpusėti kėliniui T.Dardenas realizavo dvi baudas (61-67). Įpusėjus kėliniui J.C.Navarro pridėjo du taškus, tuo pačiu atsakė T.Dardenas (63-69). Neilgai trukus Navarro dar kartą taikliai atakavo krepšį (65-69). S.Llullas atsakė tritaškiu, tačiau J.C.Navarro taip pat buvo taiklus (68-72). Likus žaisti 3 minutes N.Mirotičius pataikė iš toli (68-75). Likus žaisti 2 minutes A.Tomičius pataikė 1 baudą (70-75), N.Mirotičius atsakė dvitaškiu. Paskutinę kėlinio minutę skaudų smųgį sudavė N.Mirotičiaus tritaškis (70-80). Per likusį laiką Katalonai neišsigelbėjo bei pralaimėjo rungtynes 72-84.

Šarūnas Jasikevičius per kiek daugiau nei 10 minučių pelnė 13 taškų (3/4 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 4/4 baudos), atkovojo 1 kamuolį, 2 sykius suklydo, blokavo metimą, 1 kartą prasižengė, išprovokavo 2 varžovo pražangas ir surinko 12 naudingumo balų.

Barselonos "FC Barcelona Regal": Juanas Carlosas Navarro 20, Šarūnas Jasikevičius 13, Ante Tomičius 10, C.J.Wallace'as 8, Bradas Olesonas ir Erazemas Lorbekas 7, Victoras Sada 3, Marko Todorovičius ir Loukas Mavrakefalidis 2 taškai;

Madrido "Real": Felipe Reyesas 20, Nikola Mirotičius 18, Sergio Llullas 12, Rudy Fernandezas ir Mirza Begičius 8, Tremmellas Dardenas 7, Jaycee Carrollas 5, Marcusas Slaughteris 4, Sergio Rodriguezas 2 taškai;