*Kovo 20 d. Į Stambulą atvyksta "Barca".

Š.Jasikevičiaus ekipa iškopė į Ispanijos lygos finalą

2013-06-05
Barselonos "FC Barcelona Regal" klubas su Šarūnu Jasikevičiumi iškopė į Ispanijos lygos finalą. Čempionų titulą ginantys Katalonai trečiose pusfinalio serijos rungtynėse išvykoje 84-62 palaužė Las Palmo "Herbalife Gran Canaria" krepšininkus ir seriją laimėjo sausai 3:0. Finale Barselona kovos su amžinaisiais varžovais - Madrido "Real".

Rungtynės prasidėjo J.C.Navarro dvitaškiu (0-2), sužaidus 2 minutes T.Bellas pelnė du taškus su pražanga išvesdamas šeimininkus į priekį (3-2). Barselona į tai atsakė X.Rabasedos tolimu metimu (3-5). Sužaidus 3 minutes Las Palmo ekipa pataikė dar vieną tritaškį (6-5), po minutės R.Toolsonas pataikė iš vidutinio nuotolio (8-5). J.C.Navarro dviem taškais sumažino Katalonų deficitą iki minimumo, o M.Huertas dvitaškiu išvedė į priekį (8-9). Įpusėjus kėliniui J.Beiranas vėl taikliai atakavo iš toli (11-9), o likus žaisti 4 minutes šeimininkai baigė ataką dėjimu (13-9). Vėliau R.Toolsonas pataikė dar vieną Las Palmo ekipos tritaškį (16-11). Likus žaisti 2 minutes L.Mavrakefalidis pelnė du taškus (16-13), likus žaisti minutę T.Bellas atsakė dviem taškais iš po krepšio (18-13). Kėliniui baigiantis B.Olesonas įdėjo kamuolį iš viršaus ir sumažino deficitą iki minimumo po pirmojo kėlinio 17-18.

Sužaidus beveik 2 minutes antrajame kėlinyje U.Slokoras baudų metimais pelnė pirmuosius "Herbalife Gran Canaria" taškus ketvirtyje (20-17). Po B.Olesono tritaškio rezultatas tapo lygus (20-20), Las Palmo ekipa atsakė U.Slokoro dėjimu (22-20). Tačiau B.Olesonas vėl išlygino rezultatą taikliu dvitaškiu (22-22). Sužaidus daugiau nei 3 minutes šeimininkai buvo nubausti technine pražanga po kurios į priekį išsiveržė Katalonai (22-25). Sužaidus 4 minutes J.Inglesas įsmeigė tritaškį (22-28). Įpusėjus kėliniui B.Newley pataikė iš vidutinio nuotolio (24-28), tuo pačiu atsakė A.Tomičius. Likus žaisti 4 minutes O.Alvarado pataikė tritaškį (27-30). Po R.Toolsono dvitaškio su pražanga rezultatas tapo lygus (30-30). Ispanijos čempionus į priekį švedė J.Ingleso tolimas metimas (30-33). Likus žaisti 2 minutes S.Nelsonas tritaškiu išvedė šeimininkus įpriekį (34-33), tačiau J.Inglesas atsakė tuo pačiu (34-36). Paskutinę kėlinio minutę J.C.Navarro realizavo 1 baudos metimą, o R.Toolsonas atsakė dviem taškais. M.Huertas dvitaškiu baigė antrąjį kėlinį, o Barselona po pirmosios mačo pusės pirmavo 39-36.

Trečiojo kėlinio pradžioje B.Newley ir A.Tomičius apsikeitė taikliais dvitaškiais (38-41). Vėliau Las Palmo ekipos australas pridėjo dar du taškus (40-41). Sužaidus 2 minutes C.J.Wallace'as pasižymėjo dviem taškais (40-43), vėliau C.J.Navarro įsmeigė tritaškį (40-46). Sužaidus 3 minutes S.Nelsonas pataisė netaiklų komandos draugo metimą (42-46), tačiau B.Olesonas atsakė tritaškiu (42-49). Po minutės J.C.Navarro pelnė du taškus (42-51). Įpusėjus kėliniui E.Baezas pataikė dvi baudas (44-51), svečiai atsakė J.Ingleso tritaškiu (44-54). Likus žaisti 4 minutes M.Huertas pelnė du taškus (46-56). Likus žaisti 2 minutes E.Lorbekas įsmeigė tritaškį (46-59). Likus žaisti minutę B.Newley pelnė taškus įsiveržęs į baudos aikštelę, M.Huertas atsakė baudos metimais (48-61). Po trijų kėlinių 61-48 pirmavo Barselona.

Lemiamas kėlinys prasidėjo B.Newley baudos metimais (50-61), katalonai atsakė M.Huerto dviem taškais (50-63). Sužaidus 3 minutes E.Lorbekas įsmeigė tritaškį (50-66), po minutės L.Mavrakefalidis priidėjo du taškus (50-68). Baigiant įpusėti kėliniui B.Olesonas pataikė iš vidutinio nuotolio (52-70), o vėliau krepšininkas dar dviem taškais padidino Barselonos persvarą iki 20 taškų (52-72). Likus žaisti 4 minutes E.Baezas pelnė du taškus (56-72), tačiau tuo pačiu atsakė A.Tomičius (56-74). Likus žaisti 3 minutes B.Olesonas pridėjo dar du taškus (56-77). Likus žaisti daugiau nei 2 minutes A.Tomičius pasižymėjo dviem taškais (58-79), vėliau L.Mavrakefalidis pataikė iš vidutinio nuotolio (58-81). Likus žaisti daugiau nei minutę X.Rabaseda įsmeigė tritaškį (60-84). Rungtynėms baigiantis šeimininkai dar pataikė tolimą metimą, tačiau pergalę 84-62 iškovojo Barselona.

Šarūnas Jasikevičius dėl skilusio šonkaulio nebuvo registruotas rungtynėms.

Las Palmo "Herbalife Gran Canaria": Eulis Baezas 13, Bradas Newley 12, Ryanas Toolsonas 10, Tomas Bellas 7, Javieras Beiranas 6, Spenceris Nelsonas 5, Urošas Slokoras 4, Oscaras Alvarado 3, Chamberlainas Oguchi 2 taškai;

Barselonos "FC Barcelona Regal": Bradas Olesonas 17, Joe Inglesas 12, Marcelinho Huertas, Juanas Carlosas Navarro ir Loukas Mavrakefalidis 10, Erazemas Lorbekas ir Ante Tomičius 8, Xavieras Rabaseda 6, C.J.Wallace'as 2, Victoras Sada 1 taškas;