Š.Jasikevičius pradeda kovą dėl trečiojo Ispanijos čempiono titulo

2013-06-09
Šarūnas Jasikevičius šiandien pradės kovą dėl trečiojo Ispanijos čempiono titulo. Lietuvio atstovaujama Barselonos "FC Barcelona Regal" klubas finale susigrums su Madrido "Real" ekipa.

Barselonos įžaidėjas Ispanijos čempionu yra tapęs 2001 ir 2003 metais kuomet taip pat vilkėjo šios komandos marškinėlius.

2001-aisiais Katalonai finalo serijoje 3:0 palaužė būtent "Real" krepšininkus. 2003-aisiais Š.Jasikevičiaus vedama Barselona taip pat 3:0 įveikė tuometinę Valensijos "Pamesa", o lietuvis buvo pripažintas naudingiausiu finalo serijos žaidėju.

"FC Barcelona Regal" šalies pirmenybių finale žais 7-ąjį kartą iš eilės ir šį sezoną sieks apginti prieš metus iškovotą titulą. Praėjusį sezoną Katalonai 3:2 palaužė Madrido "Real" krepšininkus.

Barselona per klubo istoriją yra iškovojusi 17-a Ispanijos čempionų titulų, tuo tarpu "Real" titulu džiaugėsi net 30 kartų. Tiesa paskutinį karta sostinės krepšininkai triumfavo 2006-07 m. sezone.

Šį sezoną abi ekipos jau buvo susitikusios penkis kartus. Ispanijos supertaurės finale 95-84 triumfavo "Real", šalies pirmenybių reguliariajame sezone abi ekipos pasidalino po pergalę namuose 96-89 ir  78-65. Ispanijos taurės ketvirtfinalyje po dviejų pratęsimų trilerio pergalę 111-108 iškovojo Barselona, o paskutinę dvikovą Eurolygos pusfinalyje 74-67 laimėjo "Real" krepšininkai.

Reguliariojo sezono nugalėtojai "Real" krepšininkai iki Ispanijos finalo nužygiavo be pralaimėjimų. Jie ketvirtfinalio serijoje 2:0 nugalėjo Obradoiro "Blusens Monbus" ekipą, o pusfinalyje 3:0 Saragosos "CAI Zaragoza" komandą.

Barselonai jau ketvirtfinalyje teko gerokai pavargti dėl vietos pusfinalyje. Katalonai ketvirtfinalio serijoje po nelengvos kovos 2:1 palaužė Bilbao "Bilbao Basket" klubą, o pusfinalyje be didesnių staigmenų 3:0 įveikė Las Palmo "Herbalife Gran Canaria" krepšininkus.

Šarūnas Jasikevičius šį sezoną Ispanijos lygoje sužaidė 28 rungtynes ir vidutiniškai per jas pelno po 5,3 taško, atlieka po beveik 2 rezultatyvius perdavimus, atkovoja 0,8 kamuolio, bei po kartą suklysta. Dvitaškius meta 42 proc., tritaškius 35 proc., baudos metimus 97 procentų taiklumu.

Pirmosios Ispanijos finalo serijos rungtynės Madride tarp vietos "Real" ir Barselonos "FC Barcelona Regal" ekipų įvyks šį sekmadienį 13:40 val.