Barselona paskutinėse metų rungtynėse nukovė Madrido "Realą"

2012-12-30
Šarūno Jasikevičiaus atstovaujama Barselonos "FC Barcelona Regal" komanda 2012-uosius metus baigė pergale. Katalonai Ispanijos čempionato 15-ojo turo rungtynėse 96-89 nugalėjo Madrido "Real" krepšininkus. Šalies čempionams tai buvo 8-oji pergalė, o Madrido krepšininkams pirmasis pralaimėjimas.

Rungtynės prasidėjo Pete'o Mickealo tritaškiu (3-0), sužaidus 2 minutes Rudy Fernandezas atsakė tolimu metimu (3-3). Sužaidus daugiau nei 2 minutes P.Mickealas pridėjo dvitaškį su pražanga (6-3), svečiai atsakė R.Fernandezo metimu iš vidutinio nuotolio (6-5). Sužaidus 3 minutes "Real" krepšininkas neleistinai numušė E.Lorbeko mestą kamuolį (8-5), o vėliau Juanas Carlosas navarro pridėjo du taškus (10-5). Sužaidus 4 minutes Rafaelis Hettsheimeris ir J.C.Navarro pasikeitė taikliais dvitaškiais (12-7). Įpusėjus kėliniui Nikola Mirotičius pelnė du taškus (12-9). Likus žaisti 4 minutes J.C.Navarro pridėjo du taškus su pražanga (15-9). Likus žaisti daugiau nei 3 minutes P.Mickealas buvo nubaustas nesportine pražanga. "Realas" šia dovanele nepasinaudojo, o J.C.Navarro pataikė sudėtingą dvitaškį su varžovo pražanga (18-12). Likus žaisti mažiau nei 3 minutes į aikštelę išbėgo Šarūnas Jasikevičius, o R.Fernandezas įsmeigė tritaškį (18-15). Likus žaisti minutę M.Huertas pelnė du taškus, o Madrido krepšininkai atsakė tolimu metimu (21-20). Kėlinys baigėsi V.Sado dvitaškiu po Š.Jasikevičiaus perdavimo. Po pirmojo kėlinio 23-20 pirmavo Barselona.

Antrojo ketvirtčio pradžioje F.Reyesas pelnė du taškus (23-22), o sužaidus minutę Š.Jasikevičius pelnė pirmuosius taškus (25-22). Po Jaycee Carrollso dvitaškio su pražanga rezultatas tapo lygus (25-25). Sužaidus 2 minutes Dontaye Draperis įsmeigė tritaškį ir pirmą kartą išvedė "Real" ekipą į priekį (25-28), katalonai į tai atsakė C.J.Wallace'o dviem taškais (27-28). Sužaidus 3 minutes J.C.Navarro tritaškiu išlygino rezultatą (30-30). Svečiai į tai atsakė 4 taškais be atsako (30-34). Baigiant įpusėti kėliniui J.C.Navarro pelnė du taškus (32-34), F.Reyesas atsakė tuo pačiu. Likus žaisti 3 minutes S.Rodriguezas pataikė iš vidutinio nuotolio (34-38). Likus žaisti 2 minutes E.Lorbekas dvitaškiu išlygino rezultatą (38-38). R.Fernandezas į tai atsakė dėjimu, tačiau J.C.Navarro vėl išlygino rezultatą (40-40). Paskutinę kėlinio minutę E.Lorbekas išvedė Barseloną į priekį (42-40). Kėliniui baigiantis V.Sada įsmeigė tritaškį, tačiau S.Rodriguezas atsakė tuo pačiu. Katalonai po dviejų kėlinių pirmavo 45-44.

Trečiasis kėlinys prasidėjo svečių tikslia ataka po kurios išsiveržė į priekį (45-46), tačiau A.Tomičius dviem taškais sugrąžino pranašumą katalonams (47-46). Sužaidus pusnatros minutės P.Mickealas įsmeigė tritaškį (50-46), sužaidus 3 minutes J.C.Navarro pataikė iš toli (53-47). Sužaidus 4 minutes N.Mirotičius sumažino "Real" deficitą iki 2 taškų (53-51). Įpusėjus kėliniui Šarūnas Jasikevičius grįžo į aikštelę, o P.Mickealas realizavo dvi baudas (55-51). R.Fernandezas į tai atsakė trimis taikliais baudų metimais ir sumažino deficitą iki minimumo (55-54). Likus žaisti daugiau nei 4 minutes C.Carrollas tritaškiu išlygino rezultatą (57-57). Vėliau V.Sada ir N.Mirotičius apsikeitė taikliais dvitaškiais (59-59). Likus žaisti 3 minutes A.Tomičius sudrebino "Real" krepšį po lietuvio tikslaus perdavimo (61-59). Likus žaisti daugiau nei 2 minutes J.C.Navarro įsmeigė tritaškį (64-60), po to N.Jawai pridėjo du baudos metimus (66-60). Taikliais baudų metimais svečiai sumažino atsilikimą iki 2 taškų (66-64). Likus žaisti minutę N.Jawai pelnė du taškus iš po krepšio (68-64), o Š.Jasikevičius pataikė iš vidutinio nuotolio (70-64). Kėlinį tolima bomba baigė J.C.Navarro. Po trijų kėlinių 73-64 pirmavo Barselona.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Šarūnas Jasikevičius įsmeigė tritaškį ir katalonų persvara tapo dviženklė (76-64). Sužaidus daugiau nei minutę P.Mickealas pataikė iš vidutinio nuotolio (78-66), o C.J.Wallace'as pataikė dar vieną tritaškį (81-66). Sužaidus beveik 3 minutes S.Rodriguezas pataikė iš toli (81-69), po to F.Reyesas pridėjo du taškus (81-71). Barselona į tai atsakė C.J.Wallace'o tritaškiu (84-71). Baigiant įpusėti kėliniui N.Jawai pelnė du taškus (86-73), įpusėjus kėliniui S.Rodriguezas įmetė tritaškį (86-78). Likus žaisti mažiau nei 4 minutes C.Carrollas tritaškiuu sumažino "Real" deficitą iki 5 taškų (86-81). Likus žaisti mažiau nei 3 minutes J.C.navarro pataikė tritaškį iš 8 metrų (89-81), svečiai atsakė dviem taškais. E.Lorbekas likus žaisti 2 minutes taip pat pataikė tolimą metimą (92-83). J.C.Navarro netrukus smeigė dar vieną tritaškį (94-85). Likus žaisti minutę M.Slaughteris sudrebino katalonų krepšį dėjimu (94-87). Kėliniui baiggiantis A.Tomičius pelnė du taškus, o Barselona iškovojo pergalę 96-89.

Šarūnas Jasikevičius per 15 minučių pelnė 7 taškus (2/5 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai), atliko 4 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 1 kmauolį, kartą prasižengė ir surinko 7 naudingumo balus.

Barselonos "FC Barcelona Regal": Juanas Carlosas Navarro 33, Pete'as Mickealas 15, Erazemas Lorbekas 9, C.J.Wallace'as ir Ante Tomičius 8, Šarūnas Jasikevičius, Victoras Sada ir Nathanas Jawai 7, Marcelinho Huertas 2 taškai;

Madrido "Real": Rudy Fernandezas 18, Sergio Rodriguezas 17, Nikola Mirotičius 12, Jaycee Carrollas 11, Felipe Reyesas 10, Marcusas Slaughteris 8, Sergio Llullas 6, Dontaye Draperis 3, Carlosas Suarezas ir Rafaelis Hettsheimeris 2 taškai;