Ispanijoje penktasis Barselonos pralaimėjimas

2012-12-16
Barselonos "FC Barcelona Regal" krepšininkai patyrė penktąjį pralaimėjimą Ispanijos čempionate. Katalonai išvykoje 69-81 turėjo pripažinti Gran Kanarijos las Palmas "Herbalife Gran Canaria" krepšininkų pranašumui. Šarūnas Jasikevičius ir vėl nebuvo registruotas mačui.

Rungtynės prasidėjo Jono Scheyerio tolimu metimu (3-0), o Pete'as Mickealas atsakė dvitaškiu (3-2). Sužaidus 2 minutes Ante Tomičius pelnė 4 taškus iš eilės ir išvedė katalonus į priekį (3-5). Xavi Rey'us dviem taškais išlygino rezultatą (5-5), tačiau M.Huertas vėl persvėrė (5-7). Sužaidus 4 minutes Ryanas Toolsonas tritaškiu išvedė Gran Kanarijos komandą (10-9). Įpusėjus kėliniui Spenceris Nelsonas pridėjo du taškus (12-9), po M.Huerto taiklios baudos ir J.C.Navarro dvitaškio rezultatas tapo lygus (12-12). Likus žaisti 3 minutes Urošas Slokoras dar kart išvedė šeimininkus į priekį (14-12). Likus žaisti 2 minutes R.Toolsonas padidino persvarą iki 4 taškų (16-12). Paskutinę kėlinio minutę Barselona sumažino deficitą iki minimumo (18-17), tačiau šeimininkai atsakė tritaškiu (21-17). Po pirmojo kėlinio 23-19 pirmavo šeimininkai iš Gran Kanarijos.

Antrojo ketvirtčio pradžioje Victoras Sada pelnė du taškus (23-21), sužaidus daugiau nei minutę U.Slokaras pataikė dvitaškį (25-21). Sužaidus  2 minutes E.Lorbekas realizavo du baudos metimus (25-23). Vėliau S.Nelsonas ir A.Tomičius apsikeitė taikliais dvitaškiais (27-25). Sužaidus 4 minutes Bradas Newley pelnė 4 taškus iš eilės ir padidino "Herbalife Gran Canaria" pranašumą iki 6 taškų (31-25). A.Tomičiaus pastangomis "FC Barcelona regal" ekipa sumažino deficitą iki 3 taškų (31-28). Įpusėjus kėliniui J.C.Navarro įsmeigė tritaškį (33-31). Likus žaisti kiek daugiau nei 3 minutes P.Mickealas dvitaškiu sušvelnino Ispanijos čempionų atsilikimą iki minimumo (34-33). Likus žaisti 2 minutes M.Huertas tritaškiu po ilgos pertraukos išvedė katalonus į priekį (34-36). Kėlinį taikliu tritaškiu užbaigė C.J.Wallace'as, o Barselona po pirmosios rungtynių pusės pirmavo 40-36.

Trečiojo kėlinio pradžioje šeimininkai surengė dvi tikslias atakas ir išlygino rezultatą (40-40). Katalonai į tai atsakė P.Mickealo tritaškiu ir A.Tomičiaus dvitaškiu (40-45). Sužaidus daugiau nei 2 minutes C.J.Wallace'as dvitaškiu padidino svečių persvarą iki 7 taškų (40-47), vėliau amerikietis įsmeigė tritaškį (41-50). Sužaidus 4 minutes tolimu metimu atsakė S.Nelsonas (44-50). Po J.Scheyerio dvitaškio katalonų pranašumas ištirpo iki 2 taškų (48-50). Likus žaisti daugiau nei 4 minutes A.Tomičius realizavo baudos metimus, o J.Beiranas atsakė dvitaškiu (51-52). Po J.Scheyerio dviejų taškų priekyje vėl buvo šeimininkai (53-52). Likus žaisti 3 minutes Scheyeris pataikė dvi baudas, o Joe Inglesas įmetė dvitaškį (55-54). Likus žaisti 2 minutes U.Slokaras pelnė du taškus, o N.Jawai atsakė baudos metimu (57-55). Paskutinę kėlinio minutę S.Nelsonas įsmeigė tritaškį (60-55), o kėlinį užbaigė dvitaškiu. Po trijų kėlinių šeimininkai pirmavo 62-55.

Lemiamas kėlinys prasidėjo J.C.Navarro tritaškiu (62-58), sužaidus minutę U.Slokoras buvo taip pat taiklus atakuodamas iš toli (65-58). Vėliau slovėnas pridėjo ir dvitaškį (67-58). Sužaidus daugiau nei 2 minutes J.Beiranas tolimu šūviu padidino katalonų deficitą iki dviženklio skaičiaus (70-58). Sužaidus 3 minutes J.C.Navarro įsmeigė tritaškį (70-61). Įpusėjus kėliniui C.J.Wallace'as pataikė dvi baudas (70-63), po P.Mickealo dvitaškio Barselonos deficitas ištirpo iki 5 taškų (70-65). Likus žaisti 3 minutes B.Newley pelnė du taškus (72-65). Likus žaisti daugiau nei 2 minutes A.Tomičius pridėjo du taškus (72-67), vėliau taiklų baudos metimą pridėjo J.C.Navarro (72-68). Barselonos krepšininkus į neviltį pasiuntė R.Toolsono tritaškis padidinęs šeimininkų persvarą iki 7 taškų (75-68). Per likusį laiką katalonams nepavyko išsigelbėti. Rungtynes baigėsi 81-69 Barselonos pralaimėjimu.

Gran Kanarijos las Palmas "Herbalife Gran Canaria": Spenceris Nelsonas 20, Bradas Newley 13, Ryanas Toolsonas 12, Jonas Scheyeris 11, Urošas Slokoras 9, Xavieras Rey'us 7, Javieras Beiranas 5, Eulis Baezas ir Tomas Bellas 2 taškai;

Barselonos "FC Barcelona Regal": Ante Tomičius ir Juanas Carlosas Navarro 15, Pete'as Mickealas 11, C.J.Wallace'as 10, Marcelinho Huertas 6, Nathanas Jawai 5, Victoras Sada, Joe Inglesas ir Erazemas Lorbekas 2, Xavieras Rabaseda 1 taškas;