*Kovo 20 d. Į Stambulą atvyksta "Barca".

Sugrįžęs Š.Jasikevičius neišgelbėjo katalonų nuo dar vieno pralaimėjimo

2012-12-19
Barselonos "FC Barcelona Regal" komanda ir toliau barsto taškus Ispanijos čempionate. Katalonai 13-ojo turo rungtynėse savo aikštėje 54-62 nusileido Obradoiro "Blusens Monbus" ekipai. Šalies čempionų neišgelbėjo ir sugrįžęs Šarūnas Jasikevičius. Barselona turi iškovojusi 7 pergales ir patyrusi 6 pralaimėjimus.

Rungtynės prasidėjo svečių ekipos pelnytais 4 taškais iš eilės (0-4), Barselonai pirmuosius taškus pelnė Erazemas Lorbekas (2-4). Po 4 iš eilės Ante Tomičiaus taškų į priekį išsiveržė aikštės šeimininkai (6-4). Įpusėjus kėliniui Andresas Rodriguezas dvitaškiu išlygino rezultatą (6-6), tačiau A.Tomičius baudos metimu ir Pete'as Mickealas tritaškiu vėl persvėrė rezultatą Ispanijos čempionų naudai (11-8). Neilgai trukus Obradoiro krepšininkai įsmeigė tritaškis ir rezultatas vėl buvo lygus (11-11). Likus žaisti 2 minutes A.Tomičius pridėjo du taškus (13-11). Kėliniui baigiantis Salahas Mejri išlygino rezultatą (13-13), o į aikštelę sugrįžo Šarūnas Jasikevičius. Kėlio pabaiga sėkmingiau susiklostė svečiams, kurie po pirmojo kėlinio pirmavo 15-13.

Antrojo ketvirtčio pradžioje "Blusens Monbus" surengė tikslią ataką, o Barselona atsakė Joe Ingleso dvitaškiu (15-17). Sužaidus beveik 2 minutes lietuvis perėmė kamuolį, tačiau tuoj pat jį prarado. Tuo tarpu varžovų ekipos žaidėjas Robbie Hummelas pataikė iš vidutinio nuotolio (15-19). Sužaidus daugiau nei 4 minutes Nathanas Jawai pelnė du taškus su pražanga po Š.Jasikevičiaus perdavimo (19-19). Įpusėjus kėliniui lietuvis prametė iš vidutinio nuotolio, tačiau kitoje atakoje atliko rezultatyvų perdavimą A.Tomičiui (21-21). Likus žaisti daugiau nei 3 minutes Pavelas Pumprla padidino Obradoiro ekipos persvarą iki 4 taškų (21-25). Likus žaisti 2 minutes J.Inglesas gavo tikslų perdavimą per visą aikštę ir australas pelnė du lengvus taškus (23-25). Po dviejų kėlinių 27-23 vis dar pirmavo "Blusens Monbus" krepšininkai.

Sužaidus minutę trečiajame kėlinyje svečiai ir Obradoiro pataikė tolimą metimą (23-30), o po minutės S.Mejri pridėjo dvitaškį (23-32). Katalonų taškų sąskaitą atidarė E.Lorbekas (25-32), o sužaidus 3 minutes A.Tomičius pridėjo du taškus (27-32). Sužaidus 4 minutes S.Mejri įdėjo kamuolį iš viršaus po to kai jį pakabino komandos draugas virš lanko (27-36). Likus žaisti daugiau nei 3 minutes į aikštelę sugrįžo Š.Jasikevičius. Po O.Junyento dvitaškio "Blusens Monbus" pirmą kartą rungtynėse įgijo dviženklę persvarą (29-39). Likus žaisti daugiau nei 2 minutes lietuvis pataikė iš vidutinio nuotolio (31-41), tačiau svečiai taip pat atsakė tikslia ataka. Likus žaisti pusantros minutės P.Pumprla įdėjo kamuolį iš viršaus (31-45). Likus žaisti minutę Š.Jasikevičius įsmeigė tritaškį (34-45). Likus žaisti 23 sekundes J.Inglesas pelnė du sudėtingus taškus su pražanga (37-45). Po trijų kėlinių "Blusens Monbus" pirmmavo 45-37.

Lemiamas kėlinys prasidėjo Xaviero Rabasedos dviem taškais (39-45), sužaidus beveik 2 minutes svečiai atsakė tolimu šūviu (39-48). Po S.Mejri taškų Obradoiro krepšininkai susigrąžino dviženklę persvarą (39-50). A.Tomičius dvitaškiu sumažino katalonų deficitą iki 9 taškų (41-50), tačiau svečiai atsakė taip pat dviem taškais. Įpusėjus kėliniui E.Lorbekas pelnė du taškus (43-52), likus žaisti 4 minutes slovėnas pridėjo dar du taškus (45-52). Likus žaisti mažiau nei 2 minutes Š.Jasikevičius sugrįžo į aikštelę. Likus žaisti minutę svečiai pelnnė du taškus (45-54), o P.Mickealas atsakė baudos metimais (47-54). Katalonai rungtynių pabaigoje bandė gelbėtis pražangomis, tačiau varžovai taikliai atakuodavo nuo baudų metimo linijos. Likus žaisti 27 sekundes Š.Jasikevičius pelnė du taškus (51-57). Rungtynės katalonai pralaimėjo 54-62.

Šarūnas Jasikevičius per daugiau nei 16 minučių pelnė 7 taškus (2/3 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai), atkovojo 1 kamuolį, perėmė 1 kamuolį, 2 kartus suklydo, 2 kartus prasižengė, išprovokavo 1 varžovo pražanga ir surinko 4 naudingumo balus.

Barselonos "FC Barcelona Regal": Ante Tomičius 14, Erazemas Lorbekas 13, Joe Inglesas 8, Šarūnas Jasikevičius 7, Pete'as Mickealas 5, Nathanas Jawai 3, Marcelinho Huertas ir Xavieras Rabaseda 2 taškai;

Obradoiro "Blusens Monbus": Salahas Mejri 11, Pavelas Pumprla 10, Oriolas Junyentas ir Alberto Corbacho 9, Levonas Kendallas ir Andresas Rodriguezas 8,Robbie Hummelas 5, Benjaminas Dewaras 2 taškai;