Eurolygos pusfinalio repeticiją Ispanijoje laimėjo - "Real"

2013-04-28
Barselonos "FC Barcelona Regal" su Šarūnu Jasikevičiumi pralaimėjo "El Clasico" mūšį Madride. Katalonai Ispanijos pirmenybių rungtynėse 65-78 turėjo pripažinti "Real" krepšininkų pranašumą. Abi šios ekipos gegužės 10-ąją dieną susitiks Eurolygos pusfinalio varžybose.

Rungtynės prasidėjo Joe Ingleso tritaškiu, o vėliau australas pridėjo ir dvitaškį (0-5), šeimininkų taškų sąskaitą atidarė Mirza Begičius pelnęs 4 taškus (4-5). Sužaidus 3 minutes S.Llullas išvedė "Real" į priekį (6-5), tačiau dvitaškiu atsakė ir E.Lorbekas (6-7). Įpusėjus kėliniui E.Lorbekas pelnė dar du taškus (6-9). Likus žaisti 3 minutes J.Inglesas pataikė dvitaškį (6-11). Po minutės R.Fernandezas pelnė du taškus iš po krepšio baigiantis atakai skirtam laikui (8-11), A.Tomičius atsakė baudos metimu (8-12). Po S.Llullo tritaškio "Real" sumažino deficitą iki minimumo (11-12), kkėliniui baigiantis N.Mirotičius dvitaškiu išvedė Madrido ekipą į priekį, kuri po pirmojo kėlinio pirmavo 13-12.

Antrojo kėlinio pradžioje F.Reyesas pelnė du taškus (15-12), tuo pačiu atsakė M.Todorovičius (15-14). Sužaidus 2 minutes J.Carrollas pelnė du sudėtingus taškus (17-14), vėliau F.Reyesas pridėjo 4 taškus iš eilės (21-14). Sužaidus daugiau nei 3 minutes į aikštelę išbėgo Š.Jasikevičius, o B.Olesonas pataikė tritaškį (21-17). Sužaidus 4 minutes E.Lorbekas pelnė taškus po lietuvio perdavimo (21-19). "Real" į tai atsakė dviem sėkmingomis atakomis iš eilės (26-19). Likus žaisti 4 minutes A.Tomičius pataikė 1 baudą (26-20). Po minutės E.Lorbekas realizavo dvi baudas (26-22), tuo pačiu atsakė M.Begičius. Likus žaisti daugiau nei 2 minutes B.Olesonas pataikė iš vidutinio nuotolio (28-24). Likus žaisti minutę S.Llullas pataikė tolimą metimą (33-24), N.Jawai atsakė dviem taškais. Kėlinį tritaškiu užbaigė M.Huertas, tačiau po dviejų kėlinių 33-29 pirmavo "Real".

N.Mirotičius dvitaškiu pradėjo trečiąjį kėlinį (35-29), vėliau Katalonai užsidirbo techninę pražangą. Barselonai pirmuosius taškus pelnė A.Tomičius (36-31), vėliau J.Inglesas pridėjo dvitaškį (38-33). Sužaidus 3 minutes R.Fernandezas pataikė tritaškį (41-33), o J.Inglesas atsakė 4 taškais be atsako (41-37). Įpusėjus kėliniui J.Carrollas pelnė du taškus (43-37), dviem taškais atsakė ir A.Tomičius (43-39). Po B.Olesono tritaškio Barselona sumažino deficitą iki minimumo (43-42). Likus žaisti mažiau nei 3 minutes M.Slaughteris sudrebino svečių krepšį dėjimu (45-42). Likus žaisti 2 minutes Katalonai vėl buvo nubaust technine pražanga (46-42). Kėliniui baigiantis N.Jawai ir M.Slaughteris apsikeitė dvitaškiais (48-44). Paskutinę kėlinio minutę į aikštelę sugrįžo Š.Jasikevičius, o N.Jawai pelnė du taškus. Po trijų kėlinių 50-47 pirmavo "Real".

Lemiamas ketvirtis prasidėjo Š.Jasikevičiaus dvitaškiu iš vidutinio nuotolio (50-49), po dar vieno lietuvio dvitaškio į priekį išsiveržė Barselona (50-51). F.Reyesas sužaidus 2 minutes dvitaškiu vėl persvėrė rezultatą šeimininkų naudai (52-51). Vėliau A.Tomičius ir F.Reyesas apsikeitė dvitaškiais (54-53). Sužaidus daugiau nei 3 minutes S.Rodriguezas pataikė iš vidutinio nuotolio (56-53). Vėliau M.Huertas pakabino kamuolį virš krepšio A.Tomičiui, kuris ataką baigė dėjimu (56-55). Įpusėjus kėliniui F.Reyesas pelnė du taškus (58-55), o J.Inglesas tritaškiu išlygino rezultatą (58-58). Tuoj pat tolimu metimu atsakė S.Rodriguezas (61-58), o J.Inglesas realizavo baudas (61-60). Likus žaisti daugiau nei 3 minutes S.Rodriguezas pelnė dar du taškus (63-60). R.Fernandezas baudų metimais padidino "Real" persvarą iki 5 taškų (65-60), o J.Carrollas iki 7 taškų (67-60). Likus žaisti 2 minutes N.Jawai pelnė du taškus su pražanga (67-63), o N.Mirotičius atsakė trim baudos metimais (70-63). Vėliau Katalonai prarado kamuolį ir R.Fernandezas pelnė taškus (72-63). Likus žaisti pusantros minutės A.Tomičius realizavo dvi baudas (72-65), o F.Reyesas atsakė dvitaškiu (74-65). Rungtynes 78-65 laimėjo "Real".

Šarūnas Jasikevičius per beveik 12 minučių pelnė 4 taškus (2/4 dvitaškiai, 0/6 tritaškiai) bei atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Madrido "Real": Felipe Reyes'as 19, Rudy Fernandezas 11, Nikola Mirotičius 10, Sergio Rodriguezas 9, Mirza Begičius, Sergio Llullas ir Marcusas Slaughteris 8, Jaycee Carrollas 5 taškai;

Barselonos "FC Barcelona Regal": Joe Inglesas 18, Erazemas Lorbekas, Nathanas Jawai ir Ante Tomičius 10, Bradas Olesonas 8, Šarūnas Jasikevičius 4, Marcelinho Huertas 3, Marko Todorovičius 2 taškai;