*Kovo 20 d. Į Stambulą atvyksta "Barca".

Atėnuose žybėjęs Š.Jasikevičius atsidūrė ties praraja

2013-04-16
Šarūno Jasikevičiaus atstovaujama Barselonos "FC Barcelona Regal" komanda atsidūrė ties praraja. Katalonai trečiose Eurolygos ketvirtfinalio serijos rungtynėse išvykoje 63-65 nusileido Atėnų "Panathinaikos" krepšininkams. Katalonai serijoje iki trijų pergalių atsilieka 1:2. Ketvirtosios rungtynės busžaidžiamos ketvirtadienį taip pat Atėnuose.

Rungtynės prasidėjo Barselonos tritaškiu (0-3). Sužaidus minutę Jonas Mačiulis pataikė iš vidutinio nuotolio (2-3). Po Jameso Gisto tolimo metimo priekyje buvo "Panathinaikos" (5-3). Sužaidus daugiau nei 3 minutes J.C.Navarro tritaškiu vėl išvedė katalonus (5-6). Įpusėjus kėliniui S.Schortsanitis pelnė du taškus (8-6), E.Lorbekas atsakė tuo pačiu (8-8). Likus žaisti 4 minutes J.Mačiulis pataikė tritaškį (11-8), vėliau D.Diamantidis pridėjo du taškus (13-8). Likus žaisti 3 minutes A.Tomičius sumažino deficitą iki 3 taškų (13-10). Likus žaisti 2 minutes D.Diamantidis dar kartą pasižymėjo (15-10). Likus žaisti minutę aikštelėje pasirodė Šarūnas Jasikevičius, o M.Bramosas pataikė dvi baudas (18-10). Kėliniui baigiantis S.Lasme pelnė du taškus, o "Panathinaikos" po pirmojo kėlinio pirmavo 20-10.

Antrojo kėlinio pradžioje Š.Jasikevičius pataikė iš vidutinio nuotolio (20-12), dviem taškais atsakė ir D.Diamantidis. Sužaidus minutę N.Jawai pelnė du taškus (22-14). Po minutės R.Ukičius įsmeigė tritaškį (25-14). Sužaidus 3 minutes S.Lasme realizavo dvi baudas (27-14), vėliau Lasme užbaigė ataką dėjimu (29-14). Barselona atsakė A.Tomičiaus taškais (29-16). Sužaidus 4 minutes E.Lorbekas pridėjo 4 taškus (31-20). Įpusėjus kėliniui M.Bramosas pelnė taškus iš po krepšio, o Š.Jasikevičius atsakė metimu iš vidutinio nuotolio (33-22). Likus žaisti daugiau nei 3 minutes Š.Jasikevičius pataikė tritaškį (33-25). Po J.C.Navarro baudos metimų graikų persvara ištirpo iki 6 taškų (33-27). Likus žaisti 2 minutes M.Bramosas įsmeigė tolimą metimą (36-27). Paskutinę kėlinio minutę J.C.Navarro pataikė dvi baudas (36-29), o M.Bramosas pataikė dvitaškį. Po pirmosios rungtynių pusės 38-29 pirmavo "Panathinaikos".

Trečiasis kėlinys prasidėjo C.J.Wallace'o dvitaškiu (38-31), šeimininkai atsakė R.Ukičiaus taškais (40-31). Sužaidus 2 minutes Š.Jasikevičius pataikė tritaškį (40-34). Po J.C.Navarro taškų katalonų deficitas ištirpo iki 4 taškų (40-36). Sužaidus daugiau nei 3 minutes K.Tsartsaris pelnė du taškus, o J.C.Navarro atsakė tritaškiu (42-39). Sužaidus 4 minutes A.Abrinesas sumažino atsilikimą iki minimumo (42-41). Įpusėjus kėliniui A.Tomičius po ilgos pertraukos išvedė Barseloną į priekį (42-43). K.Tsartsaris atsakė dėjimu (44-43). Likus žaisti 4 minutes Navarro pelnė du taškus firminiu stiliumi (44-45). Po minutės S.Lasme pelnė du taškus (46-45), svečiai atsakė A.Tomičiaus taškais (46-47). Vėliau M.Bramosas pataikė tritaškį (49-47), o A.Tomičius pelnė du taškus ir išlygino rezultatą (49-49). Likus žaisti daugiau nei minutę A.Abrinesas išvedė katalonus į priekį (49-51). Po trijų kėlinių 51-50 pirmavo Barselona.

Lemiamo ketvirtčio pradžioje A.Tomičius pelnė du taškus (50-53). Sužaidus 2 minutes E.Lorbekas pataikė dvi baudas (50-55). Sužaidus beveik 4 minutes J.Gistas pelnė du taškus (53-55). Katalonai atsakė A.Abrineso dėjimu (53-57), tuo tarpu J.Gistas pelnė dar du taškus (55-57). Likus žaisti 4 minutes S.Schortsanitis pataikė 1 baudos metimą (56-57). Po D.Diamantidžio tritaškio priekyje vėl buvo "Panathinaikos" (59-57). Likus žaisti 3 minutes C.J.Wallace'as atsakė tolimu metimu (59-60), vėliau tritaškį įsmeigė Š.Jasikevičius (59-63). Likus žaisti daugiau nei minutę S.Lasme sudrebino svečių krepšį dėjimu (61-63). Likus žaisti minutę D.Diamatidis pataikė tritaškį (64-63). Likus žaisti 52 sekundes A.Tomičius prametė abi baudas. Likus žaisti 5 sekundes J.Gistas pataikė 1 baudos metimą, tačiau paskurinė Barselonos ataka buvo netiksli. "Panathinaikos" laimėjo rungtynes 65-63.

Šarūnas Jasikevičius per 24 minutes pelnė 13 taškų (2/3 dvitaškiai, 3/4 tritaškiai), atliko 1 rezultatyvų perdavimą, perėmė 1 kmauolį, 3 kartus suklydo, 2 kartus prasižengė, išprovokavo 2 varžovo pražangas ir surinko 10 naudingumo balų.

Atėnų "Panathinaikos": Michaelas Bramosas 14, Dimitris Diamantidis 12, tephane'as Lasme 11, Jamesas Gistas 9, Roko Ukičius 6, Jonas Mačiulis 5, Sofoklis Schortsanitis 4 taškai;

Barselonos "FC Barcelona Regal": Juanas Carlosas Navarro 17, Šarūnas Jasikevičius 13, Ante Tomičius 12, Erazemas Lorbekas 8, Alexas Abrinesas 6, C.J.Wallace'as 5, Nathanas Jawai 2 taškai;