*Kovo 20 d. Į Stambulą atvyksta "Barca".

Jasikevičius svariai prisidėjo prie Valensijos sutriuškinimo

2013-04-01
Barselonos "FC Barcelona Regal" su Šarūnu Jasikevičiumi iškovojo triuškinančią pergalę Ispanijos čempionate. Katalonai savo aikštėje 94-62 nepaliko jokių vilčių Valensijos "Valencia Basket" krepšininkams.

Rungtynės prasidėjo Pau Ribo dvitaškiu (0-2), tuo pačiu atsakė Marcelinho Huertas (2-2). Sužaidus 2 minutes Nathanas Jawai įdėjo kamuolį iš viršaus (4-2). Po dviejų tikslių svečių atakų į priekį vėl išsiveržė Valensijos krepšininkai (2-6), tačiau J.C.Navarro tritaškiu atstatė persvarą katalonams (7-6). Sužaidus daugiau nei 3 minutes Ante Tomičius iš vidutinio nuotolio dar kartą išvedė šeimininkus (9-8). Po J.C.Navarro tritaškio Barselona įgijo 4 taškų persvarą (12-8). Įpusėjus kėliniui A.Tomičius pridėjo dar du taškus (16-8). Likus žaisti daugiau nei 4 minutes tritaškį pataikė M.Huertas (19-10). Likus žaisti 3 minutes B.Dubljevičius pataikė tritaškį, o A.Tomičius atsakė dvitaškiu (23-15). Likus žaisti 2 minutes "Valencia Basket" pataikė dvi baudas ir surengė greitą kontrą ataką (23-19). Likus žaisti daugiau nei minutę A.Tomičius pelnė du taškus (25-19). Po pirmojo kėlinio 25-21 pirmavo Barselona.

Antrojo ketvirtčio pradžioje R.Martinezas perėmęs kamuolį pelnė du taškus, tačiau A.Tomičius atsakė tuo pačiu (27-23). Sužaidus daugiau nei minutę C.J.Wallace'as pridėjo dvitaškį (29-25). Sužaidus beveik 3 minutes į aikštelę išbėgo Šarūnas Jasikevičius. A.Abrinesas pataikė tritaškį sužaidus 3 minutes (32-27). Po minutės B.Olesas įsmeigė tolimą metimą po lietuvio perdavimo (35-29). Baigiant įpusėti kėliniui C.J.Wallace'as pridėjo tritaškį (38-29). Po B.Olesono taškų katalonai pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą (40-29). Likus žaisti daugiau nei 2 minutes B.Dubljevičius pelnė du taškus (40-31), o vėliau P.Ribas įsmeigė tritaškį (40-33). Po dar vieno svečių tolimo metimo katalonų pranašumas ištirpo iki 4 taškų (40-36). Kėliniui baigiantis Barselona surengė dvi tikslias atakas ir po dviejų kėlinių pirmavo 44-38.

Sužaidus daugiau nei minutę trečiajame kėlinyje E.Lorbekas pataikė tritaškį (47-38), tuo trapu Valensija atsakė T.Kelati dvitaškiu. Sužaidus 2 minutes J.C.Navarro pataikė iš vidutinio nuotolio (49-40). Neilgai trukus Barselonos kapitonas įsmeigė tritaškį (52-40). Sužaidus 3 minutes M.Huertas pelnė du taškus iš po krepšio (54-40). Sužaidus 4 minutes E.Lorbekas pridėjo dvitaškį (58-40). Baigiant įpusėti kėliniui A.Tomičius dvitaškiu su pražanga padidino Barselonos persvarą iki 21 taško (61-40). Likus žaisti 4 minutes E.Lorbekas pelnė dar du taškus (63-43). Likus žaisti 3 minutes E.Lorbekas įsmeigė tritaškį (68-45). Likus žaisti mažiau nei 2 minutes svečiai atsakė tolimu metimu (68-48). Paskutinę kėlinio minutę Šaras pataikė tritaškį (71-50), lietuvis dvitaškiu baigė kėlinį 73-52.

Paskutinis kėlinys prasidėjo Š.Jasikevičiaus dvitaškiu (75-52), o vėliau B.Olesonas pataisė netaiklų V.Sados metimą. Sužaidus 3 minutes lietuvis pataikė iš vidutinio nuotolio (79-56), vėliau dvitaškį pridėjo C.J.Wallace'as. Po minutės C.J.Wallace'as įsmeigė tritaškį (84-56). Įpusėjus kėliniui C.J.Wallace'as dar kartą taikliai atakavo iš toli po lietuvio perdavimo (87-56). Likus žaisti 4 minutes V.Sada pelnė 4 taškus iš eilės (91-56). Likus žaisti pusantros minutės A.Abrinesas pelnė du taškus (94-60). Paskutinę kėlinio minutę Valensijos krepšininkai pelnė du taškus, tačiau pergalę 94-62 šventė Barselona.

Šarūnas Jasikevičius per 16 minučių pelnė 9 taškus (3/4 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai), atliko 4 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 1 kamuolį ir surinko 12 naudingumo balų.

Barselonos "FC Barcelona Regal": Ante Tomičius 17, C.J.Wallace'as 13, Erazemas Lorbekas 12, Juanas Carlosas Navarro 10, Šarūnas Jasikevičius ir Marcelinho Huertas 9, Bradas Olesonas 7, Alexas Abrinesas ir Joe Inglesas 5, Victoras Sada 4, Nathanas Jawai 2, Marko Todorovičius 1 taškas;

Valensijos "Valencia Basket": Pau Ribas 15, Bojanas Dubljevičius 13, Rafaelis Martinezas 8, Thomas Kelati, Willas Hanley'us ir Adamas Hrycaniukas 6, Stefanas Markovičius 5, Rodrigo San Miguelis 3 taškai;