Antrasis trileris Barselonoje baigėsi "Panathinaikos" pergale

2013-04-12
Barselonos "FC Barcelona Regal" su Šarūnu Jasikevičiumi nesugebėjo iškovoti antrosios pergalės namuose prieš Atėnų "Panathinaikos" ekipą. Katalonai po dramatiškos kovos 65-66 nusileido Graikijos vicečempionams ir prarado namų aikštelė pranašumą. Serija tapo lygi 1:1. Sekančios dvi rungtynės bus žaidžiamos Atėnuose.

Rungtynės prasidėjo Juanno Carloso Navarro dviem taškais (2-0), tuo pačiu atsakė Sofoklis Schortsanitis (2-2). Sužaidus minutę J.C.Navarro įsmeigė tritaškį (5-2). Sužaidus 2 minutes Jonas Mačiulis tolimu metimu persvėrė rezultatą "Panathinaikos" naudai (5-7). Sužaidus 3 minutes Kostas Tsartsaris pataikė 1 baudos metimą (5-8). Pominutės V.Xanthopoulos pelnė du taškus, o V.Sada atsakė tritaškiu (8-10). Po J.Ingleso tolimo metimo priekyje buvo katalonai (11-10). Likus žaisti 3 minutes S.Lasme pataisė netaiklų komandos draugo metimą (11-12). Likus žaisti daugiau nei minutę į aikštelę išbėgo Šarūnas Jasikevičius. Paskutinę kėlinio minutę Roko Ukičius pataikė dvitaškį, o D.Diamantidis sumetė dvi baudas. Po pirmojo kėlinio 16-11 pirmavo "Panathinaikos".

Antrojo kėlinio pradžioje J.Gistas pataikė tritaškį (11-19). Sužaidus 2 minutes iš toli pataikė Alexas Abrinesas (14-19), o Erazemas Lorbekas pridėjo du taškus su pražanga (17-19). Sužaidus 3 minutes S.Lasme pridėjo du taškus, o A.Abrinesas atsakė dėjimu iš viršaus (19-21). Po minutės M.Bramosas pelnė du taškus, o M.Huertas tritaškiu sumažino Barselonos deficitą iki minimumo (22-23). Įpusėjus kėliniui M.Bramosas pataikė iš vidutinio nuotolio (22-25), ispanai atsakė A.Tomičiaus taškais (24-25). Likus žaisti 2 minutes M.Huertas įsiveržęs į baudos aikštelę pelnė du taškus ir išvedė šeimininkus į priekį (26-25). Likus žaisti daugiau nei minutę N.Jawai pelnė du taškus, o J.Gistas atsakė taikliais baudų metimais. Paskutinę kėlinio minutę J.C.Navarro sumetė dvi baudas. Kėlinį baigė J.C.Navarro dvitaškiu, o Barselono po pirmosios rungtynių pusės pirmavo 32-27.

Trečiajame kėlinyje pirmuosius taškus tritaškiu pelnė J.C.Navarro (35-27). Vėliau N.Jawai pridėjo du taškus ir padidino Barselonos persvarą iki dviženklio skaičiaus (37-27). Sužaidus 2 minutes V.Sada paleido tritaškį (40-27). Graikai atsakė R.Ukičiaus tritaškiu ir J.Gisto dvitaškiu su pražanga (40-32). Po S.Lasmes baudos metimo "Panathinaikos" deficitas ištirpo iki 6 taškų (40-34), tačiau tuoj pat J.C.Navarro įsmeigė tritaškį (43-34). Tolimą metimą pataikė ir J.Gistas (43-37). Likus žaisti 4 minutes C.J.Wallace'as pridėjo dvitaškį (45-37). Likus žaisti 3 minutes M.Bramosas pataikė tritaškį (45-42). Po R.Ukičiaus tolimo metimo rezultatas tapo lygus (45-45). Likus žaisti mažiau nei 2 minutes į aikštelę grįžo Š.Jasikevičius, o A.Abrinesas pataikė tritaškį (48-45), o vėliau ir du baudos metimus (50-45). Paskutinę kėlinio minutę S.Lasme pelnė du taškus su pražanga, tačiau po trijų kėlinių 50-48 pirmavo Barselona.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo Jono Mačiulio technine pražanga, kurią dviem taikliais baudos metimais pavertė Š.Jasikevičius (52-48). Sužaidus minutę A.Tomičius pridėjo du taškus (54-48). Svečių taškų sąskaitą atidarė J.Gistas (54-50). Po M.Bramoso tritaškio komandas skyrė tik 1 taškas (54-53). Katalonai atsakė E.Lorbeko dvitaškiu iš vidutinio nuotolio su pražanga (56-53). Sužaidus 3 minutes D.Diamantidis pataikė dvi baudas (56-55), o A.Tomičius pataisė netaiklų Š.Jasikevičiaus metimą (58-55). Sužaidus 4 minutes D.Diamantidis tritaškiu išvedė "Panathinaikos" į priekį (58-60). Įpusėjus kėliniui E.Lorbekas baudų metimais išlygino rezultatą (60-60). Likus žaisti daugiau nei 3 minutes J.C.Navarro dvitaškiu išvedė katalonus į priekį (62-60). Likus žaisti mažiau nei 2 minutes J.C.Navarro pridėjo dar du taškus (64-60), tačiau graikai atsakė M.Bramoso tritaškiu ir sumažino deficitą iki minimumo (64-63). Likus žaisti 19,6 sekundžių J.C.Navarro pataikė tik 1 baudos metimą (65-63). Likus žaisti 8,4 sekundės D.Diamantidis įsmeigė tritaškį ir persvėrė rezultatą "Panathinaikos" naudai (65-66). Likus žaisti 1,7 sekundės Š.Jasikevičius turėjo savo rankose šansą išplėšti pergalę, tačiau jo tritaškis tikslo nepasiekė.

Šarūnas Jasikevičius per 18 minučių pelnė 2 taškus (0/1 dvitaškiai, 0/3 tritaškiai, 2/2 baudos), atliko 2 rezultatyvius perdavimus, sykį suklydo, po kartą prasižengė ir išprovokavo varžovo pražangą ir surinko -1 naudingumo balą.

Barselonos "FC Barcelona Regal": Juanas Carlosas Navarro 20, Alexas Abrinesas 10, Erazemas Lorbekas 7, Victoras Sada ir Ante Tomičius 6, Marcelinho Huertas 5, Nathanas Jawai 4, Joe Inglesas 3, Šarūnas Jasikevičius ir C.J.Wallace'as 2 taškai;

Atėnų "Panathinaikos": Jamesas Gistas 14, Michaelas Bramosas 13, Dimitris Diamantidis 10, Stephane'as Lasme 9, Roko Ukičius 8, Jonas Mačiulis 5, Sofoklis Schortsanitis 4, Vasilis Xanthopoulos 2, Kostas Tsartsaris 1 taškas;