*Kovo 20 d. Į Stambulą atvyksta "Barca".

Š.Jasikevičių nuo Ispanijos lygos finalo skiria pergalė

2013-06-02
Barselonos "FC Barcelona Regal" klubas su Šarūnu Jasikevičiumi atsidūrė per žingsnį nuo Ispanijos lygos finalo. Katalonai antrosiose pusfinalio rungtynėse savo aikštėje 77-73 pranoko Las Palmo "Herbalife Gran Canaria" krepšininkus ir serijoje iki trijų pergalių pirmauja 2:0. Trečiasis mačas bus žaidžiamas trečiadienį Las Palme.

Rungtynės prasidėjo M.Huerto dvitaškiu (2-0), o R.Toolsonas atsakė dviem taškais su pražanga (2-3). Sužaidus daugiau nei 2 minutes S.Nelsonas pattaikė iš toli (2-6), o M.Huertas atsakė dvitaškiu (4-6). Vėliau brazilas pridėjo dar du taškus ir išlygino rezultatą (6-6). Sužaidus 4 minutes J.C.Navarro tritaškiu išvedė Katalonus į priekį (9-8). Baigiant įpusėti kėliniui "La bomba" pelnė du taškus (11-8), tačiau R.Toolsonas tritaškiu atstatė pusiausvyrą (11-11). Likus žaisti 4 minutes J.C.Navarro įmsiegė tritaškį (14-11). Las Palmo krepšininkai atsakė T.Bello dvitaškiu (14-13). Likus žaisti 3 minutes  R.Toolsonas dvitaškiu su pražanga išvedė "Herbalife Gran Canaria" ekipą į priekį (14-15). X.Rabaseda baudos metimais išlygino rezultatą (16-16). Likus žaisti 2 minutes J.C.Navarro pataikė dvitaškį, tuopačiu atsakė U.Slokoras (18-18). Likus žaisti pusantros minutės svečiai buvo nubausti nesportine pražanga, tuo pasinaudoję Katalonai išsiveržė į priekį (21-18). Paskutinę kėlinio minutę B.Newley pelnė du taškus iš po krepšio, V.Sada atsakė baudų metimais. Po pirmojo kėlinio 23-20 pirmavo Barselona.

Antrojo kėlinio pradžioje E.Lorbekas pelnė du taškus (25-20), sužaidus minutę B.Newley atsakė dvitaškiu. Po dar dviejų australo taškų svečiai sumažino deficitą iki minimumo (25-24), tačiau E.Lorbekas padidino Katalonų pranašumą iki trijų taškų (27-24). Sužaidus 4 minutes M.Todorovičius pridėjo du taškus (29-26). Įpusėjus kėliniui E.Lorbekas buvo taiklus atakuodamas iš vidutinio nuotolio (31-26). Likus žaisti 4 minutes O.Alvarado įsmeigė tritaškį, o J.C.Navarro atsakė dviem (33-29). Vėliau B.Newley pelnė du taškus su pražanga (33-32). Likus žaisti 3 minutes B.Newley dvitaškiu išvedė "Herbalife Gran Canaria" ekipą į priekį (33-34). Aikštėje pasirodęs Š.Jasikevičius iškarto įsmeigė tritaškį ir išvedė Katalonus (36-34). Likus žaisti 2 minutes R.Toolsonas baudos metimais išlygino rezultatą (36-36). Šeimininkus į priekį truktelėjo J.C.Navarro dvitaškis (38-36) ir M.Todorovičiaus baudos metimai (40-36). Po dviejų kėlinių 40-36 pirmavo Barselona.

Trečiasis kėlinys prasidėjo J.C.Navarro tritaškiu (43-36) ir B.Olesono dvitaškiu su pražanga po kurio Barselono įgijo dviženklę persvarą (46-36). Sužaidus minutę S.Nelsonas pelnė pirmuosius taškus kėlinyje svečiams (46-38). Sužaidus 2 minutes R.Toolsonas pataikė sudėtingą dvitaškį (48-40). Sužaidus 3 minutes V.Sada pelnė du taškus (50-40), vėliau E.Lorbekas pridėjo dvitaškį (52-40). Įpusėjus kėliniui B.Newley pataikė dar vieną sudėtingą dvitaškį (52-43). Likus žaisti 4 minutes S.Nelsonas dvitaškiu sumažino Las Palmo atsilikimą iki 5 taškų (52-47). Po minutės T.Belas įsmeigė tritaškį (52-50), tačiau tuo pačiu atsakė J.C.Navarro (55-50). Likus žaisti 2 minutes U.Slokoras realizavo dvi baudas (55-52), Barselona atsakė M.Huerto tritaškiu (58-52). Likus žaisti minutę svečiai taip pat taikliai atakavo iš toli (58-55). Paskutinę kėlinio minutę B.Newley pelnė du taškus ir sumažino deficitą iki minimumo (58-57). Po trijų kėlinių 58-57 pirmavo Katalonai.

Lemiamo kėlinio pradžioje R.Guerra dvitaškiu išvedė Las Palmo ekipą į priekį (58-59). Sužaidus 2 minutes E.Lorbekas taikliu baudos metimu išlygino rezultatą (59-59), tačiau U.Slokaras dviem taškai sugrąžino persvarą svečiams (59-61). Po B.Olesono tritaškio priekyje vėl atsidūrė Katalonai (62-61). Sužaidus daugiau nei 3 minutes L.Mavrakefalidis pataikė dvi baudas (64-62), o įpusėjus kėliniui C.J.Wallace'as įsmeigė tritaškį (67-62). Likus žaisti 4 minutes B.Olesonas dar kartą taikliai atakavo iš toli (71-64). Po 4 iš eilės B.Newley taškų varžovai sumažino deficitą iki 3 taškų (71-68). Likus žaisti 3 minutes į aikštelę sugrįžo Š.Jasikevičius. Paskutinę kėlinio minutę "Herbalife Gran Canaria" krepšininkai sumažino atsilikimą iki 2 taškų (74-72), tačiau tuomet sekė V.Sados dvitaškis su pražanga, kuris užtikrino Barselonos pergalę 77-73.

Šarūnas Jasikevičius per kiek daugiau nei 6 minutes pelnė 3 taškus (0/1 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai), atkovojo 1 kamuolį, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir surinko 3 naudingumo balus.

Barselonos "FC Barcelona Regal": Juanas Carlosas Navarro 22, Marcelinho Huertas, Bradas Olesonas ir Erazemas Lorbekas 9, Loukas Mavrakefalidis 8, Victoras Sada 7, Marko Todorovičius 4, Šarūnas Jasikevičius ir C.J.Wallace'as 3, Xavieras Rabaseda 2, Ante Tomičius 1 taškas;

Las Palmo "Herbalife Gran Canaria": Ryanas Toolsonas 20, Bradas Newley 17, Spenceris Nelsonas 10, Tomas Bellas 9, Urošas Slokoras 7, Eulis Baezas 5, Oscaras Alvarado 3, Roberto Guerra 2 taškai;