*Kovo 20 d. Į Stambulą atvyksta "Barca".

Naudingas Š.Jasikevičiaus žaidimas neišgelbėjo "Žalgirio" nuo pralaimėjimo Miunchene

2014-02-28
Kauno "Žalgirio" krepšininkai patyrė septintąjį pralaimėjimą Eurolygos Top16 etape. Antrojo rato starte kauniečiai išvykoje 73-79 turėjo pripažinti Miuncheno "FC Bayern" komandos pranašumą.

Pirmuosius taškus sužaidus daugiau nei minutę pelnė R.Javtokas padaręs, tai su varžovo pražanga (0-3). Po minutės N.Djedovičius tolimu metimu išlygino rezultatą (3-3). Po M.Pociaus tritaškio priekyje vėl atsidūrė žalgiriečiai (3-6). Sužaidus 4 minutes D.Thompsonas ir M.Pocius apsikeitė dvitaškiais (5-8). Likus žaisti 4 minutes R.Benzigas dvitaškiu išlygino rezultatą (8-8). Likus žaisti daugiau nei 3 minutes pirmą kartą aikštelėje pasirodė Š.Jasikevičius po kurio perdavimo tritaškį pataikė T.Klimavičius (10-13). Po dar vieno Š.Jasikevičiaus tikslaus perdavimo R.Javtokas sudrebino "FC Bayern" krepšį (12-15). Likus žaisti 2 minutes R.Benzingas baudų metimais sumažino vokiečių deficitą iki minimumo (16-17), tačiau dviem taikliomis baudomis atsakė ir Š.Jasikevičius (16-19). Likus žaisti minutę Š.Jasikevičius įsmeigė tritaškį (16-22). Kėliniui baigiantis B.Tayloras sudrebino "Žalgirio" krepšį dėjimu, tačiau po pirmojo kėlinio 24-20 pirmavo lietuviai.

Antrasis kėlinys prasidėjo Y.Idbihi taškais (22-24), tuo pačiu atsakė ir P.Jankūnas (22-26). Sužaidus 2 minutes M.Pocius pasižymėjo 4 taškais iš eilės (24-30). Sužaidus pustrečios minutės J.Bryantas pataikė tritaškį, o R.Javtokas atsakė dviem taškais (27-32). Įpusėjus kėliniui C.Troutmanas ir R.Javtokas apsikeitė taikliais metimais (29-34). Likus žaisti daugiau nei 3 minutes R.Javtokas pataikė tritaškį, o vėliau tritaškį su pražanga įmetė V.Čižauskas (32-40). Likus žaisti 3 minutes C.Troutmanas pelnė sudėtingus du taškus (34-40). Kėliniui baigiantis Miuncheno krepšininkai sumažino atsilikimą iki 2 taškų. "Žalgiris" po pirmosios mačo dalies pirmavo 40-38.

Po ilgosios pertraukos pirmieji taškus pelnė kauniečiai (38-43). Į J.Dentmono tritaškį R.Benzingas atsakė dvitaškiu (40-43). Po J.Bryanto taško komandas skyrė minimali "Žalgirio" persvara (42-43). Sužaidus 4 minutes R.Benzingas išvedė "FC Bayern" ekipą į priekį (46-45). Vėliau tolimais metimais apsikeitė V.Lipkevičius ir R.Benzingas (49-48). Įpusėjus kėliniui B.Tayloras pataikė iš vidutinio nuotolio (52-48). Likus žaisti 4 minutes R.Javtokas sumažino deficitą iki 2 taškų (52-50). Likus žaisti 2 minutes Š.Jasikevičius realizavo dvi baudas ir išlygino rezultatą (52-52). Likus žaisti daugiau nei minutę A.Milaknis tritaškiu išvedė "Žalgirį" į priekį (52-55). Kėliniui baigiantis Š.Jasikevičius pataikė iš vidutinio nuotolio, o T.Klimavičius pridėjo dvi baudas. Po trijų kėlinių 59-52 pirmavo "Žalgiris".

Lemiamas ketvirtis prasidėjo dviem netaikliais Š.Jasikevičiaus dvitaškiais. Sužaidus beveik 2 minutes B.Tayloras pataikė tritaškį (55-59). Po J.Bryanto taškų komandas skyrė du taškai (57-59). Sužaidus 3 minutes M.Delaney dvitaškiu su pražanga išvedė vokiečius į priekį (60-59). Po T.Klimavičiaus baudos metimų rezultatas tapo lygus (60-60). Įpusėjus kėliniui J.Dentmonas tritaškiu išvedė kauniečius į priekį (63-63). Šeimininkams persvarą sugrąžino B.Tayloro dėjimas ir tritaškis (67-63). Likus žaisti 4 minutes Š.Jasikevičius įsmeigė tritaškį (67-66). Likus žaisti 3 minutes M.Delaney pataikė iš vidutinio nuotolio (71-68). Likus žaisti 2 minute minutės M.Delaney pataikė tritaškį (76-70). Likus žaisti pusantros J.Dentmonas buvo nubaustas technine pražanga. Paskutinę kėlinio minutę J.Bryantas padidino persvarą iki 9 taškų, tačiau Š.Jasikevičius tuoj pat atsakė tritaškiu (79-73). Rungtynes 79-73 laimėjo "FC Bayern".

Šarūnas Jasikevičius per 22 minutes pelnė 15 taškų (1/6 dvitaškiai, 3/3 tritaškiai, 4/4 baudos), atliko 4 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 2 kamuolius, 1 sykį suklydo, perėmė 2 kamuolius, blokavo 1 varžovo metimą, 2 sykius pažeidė taisykles, išprovokavo 3 varžovų pražangas, bei surinko 19 naudingumo balų.

Miuncheno "FC Bayern":  Bryce'as Tayloras 22, Malcolmas Delaney, Robinas Benzingas ir Johnas Bryantas 11, Borisas Savovičius 10, Chevonas Troutmanas 6, Deonas Thompsonas ir Nihadas Djedovičius 3, Yassinas Idbihi 2 taškai;

Kauno "Žalgiris": Robertas Javtokas 18, Šarūnas Jasikevičius 15, Martynas Pocius 11, Tadas Klimavičius 10, Justinas Dentmonas 8, Vytenis Čižauskas, Vytenis Lipkevičius ir Artūras Milaknis 3, Paulius Jankūnas 2 taškai;