*Gegužės 3 d. ketvirtasis serijos mačas "Ulker Sports" arenoje.

"Barca" Eurolygos sezoną baigė pralaimėjimu Monakui dėl trečiosios vietos

2023-05-21
Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai Eurolygos sezoną baigė pralaimėjimu Kaune.

Katalonai "Žalgirio" arenoje kovoje dėl trečiosios vietos 66:78 turėjo pripažinti Monako ekipos pranašumą.

Šaras trečią kartą karjeroje Eurolygos finalo ketvertą paliko pralaimėjęs abejas rungtynes. Prieš, tai lietuvis 2012 ir 2013 metais baigė Eurolygos sezoną dviem nesėkmėmis.

Kitą savaitę Barselonos krepšininkai namuose prieš Mursijos komandą užbaigs Ispanijos lygos reguliarųjį sezoną.

Diallo baudomis pelnė pirmuosius rungtynių taškus (2:0), Abrinesas tritaškiu atidarė "Barcos" taškų sąskaitą (2:3). Baigiant įpusėti kėliniui Satoransky tolimu metimu išlygino rezultatą (8:8). Likus žaisti 3 min. Loydas įsmeigė tritaškį ir Monako persvara tapo 5 taškai (10:15), o kėlinio pabaigoje pranašumas išaugo iki dviženklio skaičiaus (24:13).

Vesely dviem taškais pradėjo antrąjį ketvirtį (24:15). Baigiant įpusėti kėliniui Okobo dvitaškiu padidino katalonų deficitą iki 13 taškų (34:21), likus žaisti 3 min. komandas jau skyrė 17 taškų (38:23). Mirotičius atsakė tritaškiu (40:26). Kėlinio pabaigoje "Barcos" deficitas tapo 18 taškų (44:26), tačiau Kaliničius dėjimu užbaigė pirmąją mačo pusę 44:28.

Po ilgosios pertraukos Laprovittola įsmeigė tritaškį (44:31), o vėliau įsiveržęs į baudos aikštelę pelnė du taškus (44:33). Po Mirotičiaus tritaškio katalonai sumažino deficitą iki 10 taškų (48:38). Kėlinio pabaigoje Monakas vėl įgijo solidžią 17 taškų persvarą (60:43).

Lemiamas ketvirtis prasidėjo Strazelio baudos metimais (62:45), o katalonai atsakė Nnaji alley-oop dėjimu (62:47). Po "AS Monaco" ekipos atakos pasibaigusios dėjimu "Barcos" deficitas tapo 21 taškas (70:49). Katalonai paskutinėse Eurolygos sezono rungtynėse 66:78 patyrė pralaimėjimą.

Monako "AS Monaco": Matthew Strazelis 14, Elie Okobo ir Alpha Diallo 10, Jordanas Loydas, Jaronas Blossomhame'as ir Donta Hallas 9, Chimas Moneke ir Yoanas Makoundou 4, Mike'as Jamesas 3, Johnas Brownas, Donatas Motiejūnas ir Yakuba Ouattara 2 taškai;

Barselonos "FC Barcelona": Nikola Mirotičius 15, Alexas Abrinesas 9, Tomašas Satoransky, Kyle'as Kuričius ir Jamesas Nnaji 7, Janas Vesely 6, Nicolas Laprovittola 5, Nikola Kaliničius 4, Sertačas Šanli, Sergi Martinezas ir Mike'as Tobey 2 taškai;