*Gegužės 1 d. ketvirtfinalio serija keliasi į Stambulą.
*Gegužės 3 d. ketvirtasis serijos mačas "Ulker Sports" arenoje.

Lyderių dvikovą Vitorijoje laimėję Šaro auklėtiniai tapo reguliariojo sezono nugalėtojais

2023-05-14
Šarūno Jasikevičiaus vadovaujama "FC Barcelona" komanda užsitikrino Ispanijos lygos reguliariojo sezono nugalėtojų vardą.

Nors šalies pirmenybėse katalonams dar liko sužaisti vienerias rungtynes, tačiau pergalė sekmadienį Vitorijoje 91:84 garantavo "Barcai" pirmąją vietą.

Barselonos krepšininkai iškovoję 28-ąją pergalę ACB lygoje dabar vienu laimėjimu lenkia "Baskonia" komandą, o įgytas tarpusavio pranašumas neturės įtakos paskutiniame mače su Mursijos klubu.

Tapę reguliariojo sezono nugalėtojais "Barca" užsitikrino namų aikštelės pranašumą šalies pirmenybių atkrintamosiose varžybose.

Tai buvo paskutinė Šaro kariaunos repeticiją prieš kitą savaitę Kaune startuojančiame Eurolygos finalo ketverte. Penktadienį pusfinalyje katalonai susigrums su Madrido "Real" krepšininkais.

Rungtynių pradžioje Nnaji pelnė pirmuosius keturis "Barcos" taškus, o varžovai atsakė Marinkovičiaus dviem tritaškiais (6:4). Vėliau Mirotičius pelnė 9 taškus ir katalonai įgijo minimalią persvarą (17:18). Po pirmojo kėlinio Barselona pirmavo 24:21.

Sužaidus daugiau, nei 2 min. antrajame kėlinyje po Jokubaičio dvitaškio katalonai įgijo 7 taškų persvarą (24:31). Likus žaisti 4 min. po Marinkovičiaus tolimo metimo priekyje atsidūrė baskai (36:34). Kėlinio pabaigoje Mirotičius baudų metimais išlygino rezultatą (45:45).

Nnaji dėjimu pradėjo antrąją mačo pusę ir išvedė "Barcą" į priekį (45:47). Baigiant įpusėti kėliniui Thompsonas baudų metimais sugrąžino minimalią persvarą šeimininkams (59:58). Likus žaisti 3 min. Penarroya buvo nubaustas technine pražanga, o tuo pasinaudoję katalonai įgijo 4 taškų persvarą (60:64). Kėlinio pabaigoje Šanli įsmeigė tritaškį ir "Barca" pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą (62:73).

Po "Baskonia" spurto 8:3 šeimininkai priartėjo iki 6 taškų (70:76), tačiau Šanli tritaškiu vėl truktelėjo katalonus į priekį (70:79). Įpusėjus kėliniui komandas vėl skyrė 6 taškai (76:82), tačiau Abrinesas pataikė savo šeštąjį tritaškį (76:85). Likus žaisti kiek daugiau, nei 2 min. Giedraitis baudomis sumažino baskų deficitą iki 4 taškų (82:86). Likus žaisti 27 sek. Satoransky įmetė 1 baudą (84:89), Howardas atsakė dviem netaikliomis baudomis. Satoransky šįkart dviem taikliais baudų metimais uždarė rungtynes 91:84.

Vitorijos "Baskonia": Vanja Marinkovičius 20, Darius Thompsonas 15, Daultonas Hommesas 14, Markusas Howardas ir Maikas Kotsaras 9, Mattas Costello 6, Tadas Sedekerskis 5, Rokas Giedraitis 4, Dani Diezas 2 taškai;

Barselonos "FC Barcelona": Nicolas Laprovittola ir Alexas Abrinesas 18, Nikola Mirotičius 13, Sertačas Šanli 8, Tomašas Satoransky, Kyle'as Kuričius ir Jamesas Nnaji 6, Oscaras Da Silva ir Mike'as Tobey 5, Rokas Jokubaitis 4 taškai;