NAUJIENOS/Svarbiausi įvykiai
* "Žalgirio" arenoje turėjęs vykti pokalbis su Šaru - nukeltas (nauja data bus paskelbta artimiausiu metu).
* Birželio 1 d. SARUNAS13LT tapo pasiekiamas Instagram tinkle: www.instagram.com/sarunas13lt
* Nukeliamos Ispanijos lygos 20-ojo turo rungtynės (turėjo vykti sausio 17-ąją) tarp "Barcos" ir "Estudiantes" komandų (rungtynės įvyks kovo 23-ąją dieną).

[2003] Ketvirtasis Šaro Europos čempionatas

2011-08-28
2003-ieji Švedija
Po fiasko 2001-ais metais Turkijoje Lietuvos rinktinei norint žaisti 2003-ųjų Europos čempionate teko pereiti atrankos turnyrą. Lietuviai be didesnių problemų iškovojo teisę žaisti finaliniame Senojo žemyno pirmenybių etape. Šiame čempionate iš lietuvių niekas daug nesitikėjo, tačiau nejausdami spaudimo jie sudrebino visą Europą iškovodami čempionų titulą. Šarūnas Jasikevičius šiame čempionate buvo vienas pagrindinių rinktinės lyderių.

Nors čempionato pradžia buvo sunki ir Latvijos rinktinė įveikta tik po pratęsimo, vėliau mūsų rinktinė įsibėgėjo ir nušlavė Izraelį, bei sustabdė Dirko Nowitzkio vedamą Vokietijos rinktinę. Ketvvirtfinalyje lietuviai palaužė grėsmingąją Serbijos ir Juodkalnijos rinktinę, pusfinalyje prancūzus, o finale parklupdė ir Ispaniją.

Lietuva 92-91 Latvija (20 taškų ir 8 rez. perdavimai)
Lietuva 94-62 Izraelis (5 taškai ir 5 rez. perdavimai)
Lietuva 93-71 Vokietija (14 taškų ir 9 rez. perdavimai)
Lietuva 98-82 Serbija ir Juodkalnija (21 taškas ir 11 rez. perdavimų)
Lietuva 74-70 Prancūzija (14 taškų ir 7 rez. perdavimai)
Lietuva 93-84 Ispanija (10 taškų ir 9 rez. perdavimai)

Geriausias čempionato rungtynes Šarūnas sužaidė ketvirtfinalyje prieš Serbiją ir Juodkalniją kuomet atliko dvigubą dublį surinko 21 tašką (4/7 dvitaškiai, 4/9 tritaškiai, 1/2 bauda), atliko net 11 rezultatyvių perdavimų, perėmė 1 kamuolį, 5 kartus prasižengė ir 3 kartus suklydo.

Čempionate Š.Jasikevičius vidutiniškai rinkdavo po 14 taškų, atkovodavo po 3 kamuolius ir atlikdavo net po 8,2 rezultatyvaus perdavimo per rungtynes. Lietuvos rinktinės įžaidėjas neveltui buvo pripažintas naudingiausiu čempionato žaidėju, bei pateko į simbolinį geriausių žaidėjų penketuką.

Pagal pelnomus taškus Šarūnas čempionate buvo 17-oje vietoje, o pagal rezultatyvius perdavimus buvo nepralenkiamas 2-oje vietoje likusį švedą Paulą Burke (4,3 rez. perdavimų per rungtynes) lietuvis lenkė per pus daugiau atlikdamas rezultatyvių perdavimų.

Lietuva 2003-ais nepatyrė nė vienos nesėkmės ir iškovojo visas 6 pergales, bei trečią kartą šalies istorijoje tapo Europos krepšinio čempione. Be aukso medalių lietuviai iškovojo ir olimpinį kelialapį į kitų metų Atėnų olimpines žaidynes.

0 comments:

Rašyti komentarą