Be Š.Jasikevičiaus žaidusi "Panathinaikos" su Eurolyga atsisveikino pralaimėjimu

2012-05-13
Atėnų "Panathinaikos" su Šarūnu Jasikevičiumi pralaimėjimu pabaigė Eurolygos sezoną. Kovoje dėl trečiosios vietos "Panathinaikos" be Š.Jasikevičiaus 69-74 turėjo pripažinti Barselonos "FC Barcelona Regal" komandos pranašumą.

Rungtynės prasidėjo Nicko Calatheso dvitaškiu su varžovo pražanga (3-0), o Barselona atsakė Marcelinho Huerto dvitaškiu (3-2). Sužaidus kiek daugiau nei 2 minutes brazilas įsmeigė tritaškį ir išvedė katalonus į priekį (3-5). Davidas Loganas dvitaškiu su pražanga vėl išvedė Graikijos ekipą į priekį (6-5). Sužaidus 3 su puse minutės Pete Mickealas taiklia bauda išlygino rezultatą (6-6). Sužaidus 4 minutes Stevenas Smithas 1 taikliu baudos metimu vėl išvedė "Panathinaikos" į priekį (7-6), tačiau "FC Barcelona Regal" po Xaviero Rabaseda dvitaškiu persvėrė rezultatą. Įpusėjus kėliniui M.Huertas įsmeigė tritaškį, o Aleksas Maričius atsakė dviem taškais iš po krepšio (9-11). Po dar vieno M.Huerto tritaškio ispanų persvara tapo 5 taškai (9-14). D.Loganas baudų metimais sumažino deficitą iki 3 taškų (11-14), tačiau C.J. Wallace'as atsakė dvitaškiu (11-16). Likus žaisti kiek mažiau nei 3 minutes Mike'as Batiste realizavo abu baudos metimus (13-16), o Joe'as Inglesas atsakė tritaškiu (13-19). Vėliau N.Calathesas pridėjo dvitaškį, o Franas Vazquezas įmetė abu baudos metimus (15-21). Likus žaisti kiek daugiau nei minutę Dimitris Diamantidis pelnė 2 taškus iš po krepšio, o kitos atakos metu įsmeigė tritaškį ir sumažino deficitą iki minimumo (20-21). Po pirmojo kėlinio 21-20 pirmavo Barselonos krepšininkai.

Antrojo kėlinio pradžioje Victoras Sada pelnė 4 taškus iš eilės (20-25), "Panathinaikos" į tai atsakė Kosto Tsartsario tritaškiu (23-25). Sužaidus kiek daugiau nei 2 minutes Xavieras Rabaseda išprovokavo Romaino Sato pražangą ir sumetė abu baudos metimus (23-27). Sužaidus 3 minutes C.J. Wallace'as pataikė iš toli (23-30), o D.Loganas atsakė dviem taškais iš po krepšio (25-30). Baigiant įpusėti kėliniui M.Huertas ir D.Diamantidis apsikeitė dvitaškiais, o įpusėjus kėliniui D.Loganas sudrebino varžovų krepšį dėjimu (29-32). Likus žaisti 4 minutes N.Calathesas dvitaškiu sumažino graikų deficitą iki 3 taškų, tačiau "FC Barcelona Regal" ekipa atsakė P.Mickeal'o dvitaškiu (31-36). Likus žaisti 3 minutes M.Huertas pridėji dar du taškus (31-38). Po F.Vazquezo dvitaškio katalonų persvara šoktelėjo iki 9 taškų (31-40), tačiau tuoj pat skirtumą sumažino N.Calathesas (33-40). Likus žaisti kiek daugiau nei minutę D.Loganas pelnė du taškus iš po krepšio, o likus žaisti minutę M.Huertas sumetė baudos metimus (35-44). Paskutinę kėlinio minutę Ianas Vougioukas pataikė du baudos metimus, o Kostas Perovičius atsakė dėjimu iš viršaus (37-46). Po dviejų kėlinių 11 taškų persvara priekyje buvo "FC Barcelona Regal" komanda 37-48.

Trečiąjame ketvirtyje sužaidus minutę Aleksas Maričius įdėjo kamuolį iš viršaus (39-48). Sužaidus 3 minutes australas dar kartą įdėjo kamuolį sumažindamas "Panathinaikos" deficitą iki 7 taškų (41-48). Po 4 minučių kovos pirmuosius taškus taiklia bauda kėlinyje pelnė Boniface'as Ndongas, o A.Maričius pridėjo dar du taškus (43-49). Įpusėjus kėliniui Kostas Tsartsaris pataikė 1 baudos metimą (44-49), o likus žaisti 4 minutes baudą pridėjo A.Maričius sumažindamas deficitą iki 4 taškų (45-49). Po ilgos pertraukos C.J Wallace'as pelnė tris taškus katalonų komandai (45-52). Likus žaisti 3 minutes Stratos Perperoglou pataikė dvitaškį (47-52). Likus žaisti pusnatros minutės Joe'as Inglesas pelnė du taškus su pražanga (47-55). Likus žaisti minutę V.Sada sumetė abu baudos metimus ir sugrąžino Barselonai 9 taškų persvarą (47-56). Paskutinę kėlinio minutę D.Diamantidis pataikė 2 baudos metimus, tuo pačiu atsakė ir J.Inglesas (49-58). Kėliniui baigiantis D.Diamantidis įsmeigė tritaškį, o "Panathinaikos" deficitas po trijų kėlinių siekė 6 taškus 52-58.

Lemiamas kėlinys prasidėjo J.Ingleso tolimu metimu (52-61). Sužaidus beveik 3 minutes C.J. Wallace'as pridėjo du taškus (52-63), o Kostas Tsartsaris atsakė tritaškiu (55-63). Sužaidus 4 minutes iš toli pataikė ir Dimitris Diamantidis sumažinęs deficitą iki 5 taškų (58-63). Barselona į tai atsakė dviem J.Ingleso baudos metimais (58-65). Įpusėjus kėliniui D.Diamantidis pelnė 2 taškus (60-65), tačiau Chuckas Eidsonas atsakė tritaškiu (60-68). Likus žaisti 4 minutes Ianas Vougioukas pataikė abi baudas (62-68), o Ch.Eidsonas atsakė dvitaškiu (62-70). Likus žaisti 3 minutes Kostas Kaimakoglou įsmeigė tritaškį ir vėl sumažino graikų deficitą iki 5 taškų (65-70), vėliau aukštaūgis prametė abu baudos metimus. Likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutes B.Ndongas pataikė 1 baudos metimą (65-71), o Aleksas Maričius atsakė dėjimu (67-71). Paskutinę kėlinio minutę M.Huertas pataikė 2 baudos metimus (67-73), o A.Maričius atsakė dvitaškiu (69-73). Rungtynes 74-69 ir trečiają vietą iškovojo Barselonos krepšininkai.

Šarūnas Jasikevičius šioms rungtynės nebuvo registruotas. Krepšininkas vakar dienos rungtynėse turėjo sveikatos problemu su blauzda ir treneris nusprendė patausoti savo įžaidėjas artėjančioms Graikijos finalo kovoms.

Atėnų "Panathinaikos": Dimitris Diamantidis 17, Aleksas Maričius 13, Davidas Loganas 11, Nickas Calathesas 9, Kostas Kaimakoglou 6, Ianas Vougioukas ir Kostas Tsartsaris 4, Stratos Perperoglou ir Mike'as Batiste 2, Stevenas Smithas 1 taškas;

Barselonos "FC Barcelona Regal": Marcelinho Huertas 21, Joe'as Inglesas 13, C.J. Wallace'as 12, Franas Vazquezas 6, Victoras Sada ir Chuckas Eidsonas 5, Pete'as Mickealas ir Xavieras Rabaseda'as 4, Boniface NDongas ir Kostas Perovičius 2 taškai;