*Gegužės 24-26 d. Eurolygos finalo ketvertas Berlyne.

Dramatiškame turkų derbyje - Š.Jasikevičiaus ir "Fenerbahce" triumfas

2023-12-28
Šarūnas Jasikevičius prie Stambulo "Fenerbahce" vairo toliau išlieka nepralaimėjęs.

Lietuvio vadovaujama komanda pirmąjį Eurolygos reguliariojo sezono ratą baigė pergale 89:84 turkų derbyje prieš "Anadolu Efes". "Feneriui", tai buvo 10-oji pergalė Eurolygoje.

Po Naujųjų metų Šaro laukia dviguba Eurolygos savaitė. Sausio 2-ąją mačas namuose prieš "Crvena Zvezda", o sausio 4-ąją Šaras atvyks į Lietuvą, nes dvikova su "Maccabi" vyks Panevėžyje.

Šeštadienį dar laukia Turkijos lygos mačas namuose prieš "Bursaspor".

"Anadolu Efes" mačą pradėjo 5:0, tačiau jau sužaidus 3 minutes į priekį išsiveržė "Fenerbahce" (9:10). Po pirmojo kėlinio rezultatas buvo lygus 29:29.

Antrąjį ketvirtį vėl sėkmingiau pradėjo šeimininkai (38:32), kurie išlaikė pranašumą iki pirmos dalies pabaigos (52:47).

Po ilgosios pertraukos Larkinas truktelėjo "Anadolu Efes" į priekį (59:51). Likus žaisti 4 min. trečiąjame kėlinyje komandas skyrė tik 1 taškas (61:60). Po pusės minutės Šaras užsidirbo techninę pražangą (66:60). Likus žaisti 30 sek. Guduričius išvedė "Fenerį" į priekį (68:69).

Lemiamą ketvirtį Beaubois pradėjo dvitaškiu (70:69). Sužaidus 3 min. Biberovičius tolimu metimu išlygino rezultatą (74:74). Įpusėjus kėliniui Wilbekinas tritaškiu persvėrė rezultatą (78:79), vėliau ir Calathesas įsmeigė tolimą metimą (78:82). Likus žaisti 3 min. šeimininkai išlygino rezultatą (82:82). Likus žaisti 1:18 min. Papagiannis dviem taškais su pražanga persvėrė rezultatą (82:84), o likus žaisti 30 sek. Calathesas įsmeigė dar vieną tritaškį (82:87). Likus žaisti 21 sek. šeimininkai gavo nesportinę pražangą ir "Fenerbahce" iškovojo pergalę 89:84.

Stambulo "Anadolu Efes": Shane'as Larkinas 28, Danas Oturu 19, Rodrigue'as Beauboisas 10, Elijah Bryantas 8, Darius Thompsonas 7, Mike'as Daumas ir Tyrique Jonesas 6 taškai;

Stambulo "Fenerbahce": Nigelis Hayesas-Davisas 24, Nickas Calathesas 17, Georgios Papagiannis 12, Marko Guduričius 8, Tarikas Biberovičius 7, Scottie Wilbekinas 6, Johnathanas Motley 5, Yamas Madaras ir Nathanas Sestina 3, Sertačas Šanli ir DyShawnas Pierre'as 2 taškai;