Eurolygos tritaškių rekordą pasiekusi "Fenerbahce" nušlavė Valensijos komandą

2024-03-14
Stambulo "Fenerbahce" komanda pasiekė Eurolygos visų laikų pataikytų tritaškių rekordą.

Turkai ketvirtadienį į Valensijos krepšį įsmeigė net 24 tolimus metimus.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai 29-ojo turo rungtynėse savo aikštėje 118:88 sutriuškino Valensijos krepšininkus. Turkijos klubui, tai buvo 18-oji pergalė.

118 pelnyti taškai, taip pat yra naujas klubo rekordas Eurolygoje. Šį rekordą Šaro auklėtiniai šiame sezone jau gerina trečią kartą. Pirmąjį kartą, tai padarė Panevėžyje pelnę 109 taškus, o prieš dvi savaites į "Baskonia" krepšį buvo įmetę 111 taškų.

Kitą savaitę laukia dvejos rungtynės Eurolygoje. Trečiadienį į Stambulą atvyksta "Barca", o penktadienį dvikova Milane. Šią savaitę dar laukia šalies pirmenybių namų mačas prieš Manisos ekipą.

Rungtynės prasidėjo Ingliso taškais (0:2), Dorsey atsakė tritaškiu (3:2). Po dar vieno Dorsey tolimo metimo "Fenerbahce" padvigubino savo persvarą (10:5). Baigiant įpusėti kėliniui Hayesas pridėjo tritaškį (14:5). Varžovai atsakė spurtu 0:6 ir sumažino deficitą iki 3 taškų (14:11). Likus žaisti pusantros minutės Dorsey pataikė savo ketvirtąjį tritaškį (20:15). Po pirmojo kėlinio "Feneris" pirmavo 22:19.

Antrojo kėlinio pradžioje Wilbekinas įsmeigė tolimą metimą (25:19). Sužaidus daugiau, nei 2 min. Sestina pataikė 8-ąjį "Fenerbahce" komandos tritaškį ir persvara pirmą kartą pasiekė dviženklę ribą (33:21). Kėlinio pabaigoje Hayesas pelnė 10 taškų paeiliui ir Stambulo persvara išaugo iki 19 taškų (54:35). Pirmąją pusę tritaškiu uždarė Wilbekinas ir prieš ilgąją pertrauką "Feneris" turėjo 20 taškų pranašumą (57:37).

Ketvirtąjame kėlinyje "Feneris" toliau taikliai atakavo iš toli ir po Sestinos tritaškio turėjo 28 taškų persvarą (93:65). Įpusėjus kėliniui Dorsey tolimu metimu pelnė 100-ąjį tašką (101:72). Šaro auklėtiniai toliau smaginosi ties tritaškio linija (114:87), o pergalę iškovojo rezultatu 118:88.

Sužaidus daugiau, nei 2 min. trečiąjame kėlinyje Noua pataikė tritaškį su pražanga, o Ojeleye buvo nubaustas nesportine pražanga (66:41). Įpusėjus kėliniui Calathesas pelnė lengvus taškus įsiveržęs į baudos aikštelę (71:45). Trečiąjį kėlinį tritaškiu uždarė Hayesas 85:61.

Stambulo "Fenerbahce": Tyleris Dorsey 28, Nigelis Hayesas-Davisas 21, Scottie Wilbekinas 20, Tarikas Biberovičius 12, Johnathanas Motley ir Marko Guduričius 8, Amine'as Noua 7, Nathanas Sestina 6, Nickas Calathesas 4, Georgios Papagiannis ir Yamas Madaras 2 taškai;

Valensijos "Basket": Brandonas Daviesas 18, Jaredas Harperis ir Justinas Andersonas 12, Damienas Inglisas 10, Jaime Pradilla ir Chrisas Jonesas 7, Nathanas Reuversas ir Kevinas Pangosas 6, Semi Ojeleye 5, Josepas Puerto 3, Xabi Lopezas-Arostegui 2 taškai;