*Kovo 20 d. Į Stambulą atvyksta "Barca".

"Žalgiris" neatsilaikė Maskvoje prieš CSKA

2014-01-10
Kauno "Žalgirio" komanda Eurolygos Top16 etape lieka be pergalių. Kauniečiai antrajame mače išvykoje 62-77 nusileido Maskvos CSKA ekipai. Kitą savaitę Lietuvos čempionai savo aikštėje susigrums su Tel Avivo "Maccabi" krepšininkais.

Rungtynės prasidėjo N.Krstičiaus dėjimu (2-0), vėliau V.Fridzonas pridėjo tritaškį ir dvitaškį (7-0). "Žalgirio" taškų sąskaitą atidarė J.Dentmonas tolimu metimu (7-3), tačiau tuo pačiu atsakė M.Teodosičius (10-3). Sužaidus 3minutes V.Fridzonas padidino CSKA persvarą iki dviženklio skaičiaus (14-3). Po minutės Š.Jasikevičius pataikė tritaškį (14-6). Vėliau Š.Jasikevičius taikliai atakavo iš vidutinio nuotolio (14-8). Po P.Jankūno taškų kauniečių deficitas ištirpo iki 4 taškų (14-10). Likus žaisti 3 minutes K.Lavrinovičius pridėjo du taškus (16-12). Likus žaisti pusantros minutės K.Lavrinovičius pataikė dvi baudas iš trijų (18-14). Maskviečiai atsakė S.Weemso dvitaškiu. Likus žaisti minutę į aikštelę grįžo Š.Jasikevičius. Kėlinį dvitaškiu baigė S.Kaunas, o CSKA po pirmojo kėlinio pirmavo 22-14.

Antrojo kėlinio pradžioje A.Vorontsevičius pataikė tritaškį (25-14) sugrąžindamas CSKA dviženklę persvarą. Sužaidus minutę S.Kaunas sudrebino lietuvių krepšį dėjimu (27-14). Žalgiriečiai atsakė J.Dentmono trim baudos metimais (27-17). Po minutės V.Fridzonas įsmeigė dar vieną tritaškį (30-17), o J.Dentmonas buvo nubaustas technine pražanga. Įpusėjus kėliniui N.Krstičius ir T.Klimavičius apsikeitė dėjimais (32-19). Likus žaisti 4 minutes T.Dimša pelnė du taškus, o V.Khryapa atsakė tolimu metimu (37-21). Likus žaisti 3 minutes J.Dentmonas įsmeigė tritaškį (37-24). Paskutinę kėlinio minutę J.Dentmonas pataikė dar du tritaškius, tačiau po pirmosios mačo dalies 37-31 pirmavo CSKA.

Po ilgosios pertraukos R.Javtokas taikliais baudų metimais sumažino "Žalgirio" deficitą iki 4 taškų (37-33). Varžovai atsakė N.Krstičiaus dviem taškais su pražanga (39-33). Sužaidus daugiau nei minutę V.Fridzonas pataikė tritaškį (42-33). Sužaidus 2 minutes S.Weemsas atstatė maskviečiams dviženklę persvarą (44-33). Po minutės A.Milaknis perėmęs kamuolį pelnė du taškus (44-35). Sužaidus 3 su puse minutę K.Lavrinovičius pataikė iš toli po Š.Jasikevičiaus perdavimo (46-38). Sužaidus 4 minutes Š.Jasikevičius realizavo dvi baudas (46-40). Įpusėjus kėliniui Š.Jasikevičius pataikė iš vidutinio nuotolio (48-42). Likus žaisti 4 minutes M.Teodosičius pelnė du taškus (50-42), o vėliau pelnė dvitaškį su pražanga. Likus žaisti 3 minutes A.Jacksonas pelnė taškus iš po krepšio (55-42). Likus žaisti minutę R.Javtokas po tikslaus Jasikevičiaus perdavimo pelnė du taškus (57-44), o CSKA atsakė M.Teodosičiaus tritaškiu (60-44). Po pirmojo kėlinio 62-44 pirmavo CSKA.

Ketvirtasis ketvirtis prasidėjo J.Dentmono dvitaškiu su pražanga (62-47). Sužaidus daugiau nei 2 minutes S.Weemsas pataikė iš vidutinio nuotolio (64-47), o lietuviai atsakė R.Javtoko dvitaškiu su pražanga (64-50). Sužaidus 3 minutes V.Fridzonas pelnė du taškus (66-50), tuo pačiu atsakė J.Dentmonas (66-52). Įpusėjus kėliniui P.Jankūnas ir J.Dentmonas pelnė po du taškus (70-56), o CSKA atsakė A.Vorontsevičiaus dėjimu (72-56). Vėliau S.Weemsas įsmeigė tritaškį (75-56). Likus žaisti daugiau nei 3 minutes P.Jankūnas pelnė taškus iš po krepšio, o K.Hinesas atsakė dėjimu (77-59). Paskutinę kėlinio minutę V.Čižauskas pataikė tritaškį, o rungtynės baigėsi CSKA pergale 77-62.

Šarūnas Jasikevičius per 25 minutes pelnė 9 taškus (2/6 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 2/2 baudos), atliko 2 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 1 kamuolį, 4 kartus suklydo, užsidirbo bloką, išprovokavo 1 varžovo pražangą, bei surinko 2 naudingumo balus.

Maskvos CSKA: Vitalijus Fridzonas 15, Nenadas Krstičius 12, Sonny Weemsas ir Milošas Teodosičius 11,  Andrėjus Vorontsevičius 9, Sasha Kaunas 8, Viktoras Khryapa 5, Kyle'as Hinesas 4, Aaronas Jacksonas 2 taškai;

Kauno "Žalgiris": Justinas Dentmonas 22, Šarūnas Jasikevičius 9, Robertas Javtokas 8, Paulius Jankūnas ir Kšištofas Lavrinovičius 7, Vytenis Čižauskas 3, Tadas Klimavičius, Artūras Milaknis ir Tomas Dimša 2 taškai;