"Žalgiriui" smūgis nuo klaipėdiečių

2014-01-27
Kauno "Žalgiris" patyrė ketvirtąjį pralaimėjimą Lietuvos krepšinio lygoje. Šalies čempionai 73-81 išvykoje nusileido Klaipėdos "Neptūno" krepšininkams.

Mačas prasidėjo V.Lipkevičiaus dviem taškais (0-2), o P.Jankūnas pridėjo dvi baudas (0-4). Klaipėdiečių taškų sąskaitą atidarė E.Ulanovas (3-4), o po M.Runkausko dvitaškio priekyje atsidūrė "Neptūnas" (5-4). Sužaidus 3 minutes R.Javtokas sugrąžino persvarą žalgiriečiams (5-6). Baigiant įpusėti kėliniui J.Dentmonas realizavo dvi baudas (7-12). Likus žaisti 2 minutes V.Šarakauskas pelnė du taškus iš po krepšio (9-12). Likus žaisti 2 minutes J.Sinica sumažino deficitą iki minimumo (11-12). Kėliniui baigiantis J.Sinica dvitaškiu išlygino rezultatą 14-14.

Antrojo ketvirtčio pradžioje J.Sinica tolimu metimu išvedė Klaipėdą į priekį (17-14), varžovai atsakė K.Lavrinovičiaus dvitaškiu. Vėliau J.Sinica pataikė dar du tritaškius (23-16). R.Javtokas sumažino "Žalgirio" atsilikimą iki 5 taškų (23-18). Šeimininkai į tai atsakė 4 taškais be atsako (27-18). Įpusėjus kėliniui E.Ulanovas tritaškiu padidino "Neptūno" persvarą iki dviženklio skaičiaus (32-20). Likus žaisti 4 minutes A.Eitutavičius pridėjo du taškus (34-20). Po V.Šarakausko tolimo metimo komandas skyrė 17 taškų (37-20). Likus žaisti 3 minutes R.Javtokas pelnė du taškus (37-22). Kėliniui V.Čižauskas sumažino "Žalgirio" deficitą 11 taškų, o po pirmosios mačo pusės 39-28 pirmavo "Neptūnas".

Po ilgosios pertraukos R.Javtokas ir J.Dentmonas pelnė po dvitaškį (39-32). Sužaidus 2 minutes P.Jankūnas sumažino deficitą iki 5 taškų (39-34). Šeimininkams pirmuosius tašus pelnė E.Ulanovas (41-34), vėliau ir V.Vasylius pridėjo du taškus (43-34). Sužaidus 4 minutes J.Dentmonas įsmeigė tritaškį (43-37). Įpusėjus kėliniui M.Girdžiūnas pelnė du taškus su pražanga (45-37). Vėliau tolimais metimais apsikeitė M.Runkauskas ir V.Lipkevičius (48-40). Likus žaisti 4 minutes M.Runkauskas pataikė dar vieną tritaškį, o J.Sinica pridėjo du taškus (53-40). Po minutės V.Čižauskas ir M.Runkauskas apsikeitė tritaškiais (56-43). Likus žaisti 2 minutes V.Vasylius pataikė iš vidutinio nuotolio (58-43). Paskutinę kėlinio minutę S.Galdikas pelnė du taškus, J.Dentmonas atsakė baudų metimais. Kėliniui baigiantis A.Butkevičius pelnė taškus iš po krepšio, o "Neptūnas" po trijų kėlinių pirmavo 64-49.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo M.Kupšo dviem taškais su pražanga (64-51). Sužaidus minutę E.Ulanovas pataikė dvi baudas iš trijų (66-51). Sužaidus pusantros minutės J.Dentmonas pelnė du taškus (66-53), M.Runkauskas atsakė baudų metimais (68-53). Sužaidus 2 minutes M.Kupšas sudrebino krepšį dėjimu (68-55). Po minutės J.Dentmonas realizavo tris baudas (68-58). Sužaidus 4 minutes A.Eitutavičius pelnė du taškus (70-58), M.Kupšas atsakė tuo pačiu. Įpusėjus kėliniui P.Jankūnas taiklia bauda sumažino deficitą iki vienženklio skaičiaus (70-61). Po minutės "Žalgirio" kapitonas pelnė du taškus su pražanga (70-63). Likus žaisti daugiau nei 3 minutes M.Runkauskas pataikė tritaškį (75-65). K.Lavrinovičius atsakė taškais iš po krepšio (75-67). Likus žaisti 2 minutes V.Lipkevičius pataikė iš vidutinio nuotolio (77-69). Likus žaisti minutę M.Runkauskas pelnė du taškus (81-70). Rungtynės 81-73 baigėsi "Neptūno" pergale.

Šarūnas Jasikevičius į Klaipėdą nevyko, bei tęsia reabilitaciją.

Klaipėdos "Neptūnas": Marius Runkauskas 25, Justas Sinica 17, Edgaras Ulanovas 12, Arnas Butkevičius 6, Vytautas Šarakauskas 5, Mindaugas Girdžiūnas, Arvydas Eitutavičius, Simas Galdikas ir Valdas Vasylius 4 taškai;

Kauno "Žalgiris": Justinas Dentmonas 18, Paulius Jankūnas 14, Robertas Javtokas 10, Vytenis Lipkevičius 9, Kšištofas Lavrinovičius 7, Mindaugas Kupšas 6, Vytenis Čižauskas 5, Martynas Pocius ir Tomas Dimša 2 taškai;