Š.Jasikevičiaus sugrįžimas į Tel Avivą pažymėtas pralaimėjimu

2014-03-13
Kauno "Žalgirio" krepšininkai Eurolygos Top16 etape patyrė 9-ąjį pralaimėjimą. Š.Jasikevičiaus komanda Tel Avive 67-77 turėjo pripažinti "Maccabi" krepšininkų pranašumą.

Rungtynės prasidėjo S.Schortsaničio dviem taškais (2-0), tačiau J.Dentmonas atsakė tritaškiu ir išvedė "Žalgirį" (2-3). Sužaidus minutę Y.Ohayonas įsmeigė tritaškį, o S.Schortsanitis pridėjo du taškus (7-3). Po M.Pociaus ir T.Klimavičiaus taškų rezultatas tapo lygus (7-7). Sužaidus 2 minutes Sofoklis pelnė dar du taškus (9-7). Neilgai truus G.Pnini pataikė tolimą metimą (12-9). R.Javtokas taikliais baudos metimais neleido varžovams atitrūkti (12-12). Įpusėjus kėliniui J.Dentmonas dviem taškais iš po krepšio persvėrė rezultatą (12-14). Po M.Pociaus tritaškio lietuviai įgijo 3 taškų persvarą (14-17). Likus žaisti 2 minutes aikštelėje pasirodė Š.Jasikevičius. Likus žaisti kiek daugiau nei minutę J.Inglesas išvedė "Maccabi" į priekį (18-17). Kėliniui baigiantis A.Milaknis įsmeigė tritaškį (18-20). Kėlinį dviem taškais baigė J.Inglesas išlygindamas rezultatą 20-20.

Antrojo kėlinio pradžioje A.Milaknis pataikė iš vidutinio nuotolio (20-22), tuo pačiu atsakė T.Ricesas (22-22). Sužaidus minutę R.Hickmanas išvedė žydus į priekį (24-22). Sužaidus 2 minutes Š.Jasikevičius privertė trečiąjį kartą prasižengti S.Schortsanitį. Po minutės A.Milaknis pataikė dar vieną tritaškį (24-25) išvesdamas kauniečius į priekį. R.Hickmanas atsakė tuo pačius sugrąžindamas pranašumą Tel Avivui (27-25). Įpusėjus kėliniui T.Klimavičius prametė dvi baudas. Vėliau V.Čižauskas ir Y.Ohayonas apsikeitė taikliais metimais. Likus žaisti daugiau nei 3 minutes V.Čižauskas išlygino rezultatą (29-29). Likus žaisti 3 minutes Altitas realizavo vieną baudą (30-29). Kėliniui baigiantis du tolimus metimus pataikė D.Blu (37-31). Po pirmojo 40-33 pirmavo "Maccabi".

Po ilgosios pertraukos pirmieji taškus pelnė "Maccabi" taikliu D.Smitho tolimu metimu po kurio persvara pasiekė dviženklį skaičių (43-33). Sužaidus daugiau nei 2 minutes T.Ricesas pelnė du taškus iš po krepšio (45-33). Sužaidus 4 minutes į aikštelę sugrįžo Š.Jasikevičius. Įpusėjus kėliniui S.Schortsanitis pridėjo du taškus (47-33). Sužaidus pusę kėlinio pirmuosius taškus ketvirtyje "Žalgiriui" pelnė J.Dentmonas (47-36). Likus žaisti 4 minutes sudėtingą dvitaškį pataikė Š.Jasikevičius (49-38). Vėliau tritaškį pridėjo A.Milaknis (49-41). Likus žaisti 3 minutes D.Smithas pelnė du taškus su pražanga (52-41). Po minutės Š.Jasikevičius pasižymėjo taškais iš po krepšio (54-45). Likus žaisti minutę R.Javtokas sumažino deficitą iki 9 taškų. Kėlinį šeimininkai baigė taikliu tritaškiu 57-47.

Lemiamas kėlinys prasidėjo G.Pnini tritaškiu (60-47), sužaidus 2 minutes dviem taškais atsakė R.Javtokas (60-49). Po minutės T.Klimavičius pataikė tritaškį (63-52), o "Maccabi" atsakė efektingu R.Hickmano dėjimu (65-52). Sužaidus 4 minutes D.Blattas buvo nubaustas technine pražanga, o Š.Jasikevičius realizavo baudos metimą, o vėliau įsmeigė tritaškį (65-55). Įpusėjus kėliniui J.Dentmonas sumažino deficitą iki 8 taškų (65-57). Šeimininkai atsakė G.Pnini baudos metimais atstatydami dviženklę persvarą (67-57). Likus žaisti 4 minutes Š.Jasikevičius pataikė iš vidutinio nuotolio (67-59), po dar dviejų Šaro taškų komandas skyrė 6 taškai (67-61). Likus žaisti 3 minutes R.Hickmanas pelnė du taškus (69-61). Vėliau R.Rice'as įsmeigė tolimą metimą (72-63). Likus žaisti mažiau nei 2 minutes V.Lipkevičius realizavo vieną baudą (72-65), o S.Schortsanitis atsakė dviem taškais. Likus žaisti minutę R.Javtokas įmetė du taškus (74-67). Paskutinę kėlinio minutę T.Ricesas pelnė du taškus su pražanga (77-67). Pergalę 77-67 iškovojo "Maccabi".

Šarūnas Jasikevičius per beveik 20 minučių pelnė 11 taškų (5/6 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai, 1/1 baudos), atliko 2 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 2 kamuolius, 4 sykius suklydo, išprovokavo 4 varžovų pražangas, 1 sykį pažeidė taisykles, bei surinko 11 naudingumo balų.

Tel Avivo "Maccabi": Tyrese'as Rice'as 19,  Ricky Hickmanas 14, Guy'us Pnini 11, Sofoklis Schortsanitis 10, Davidas Blu 8, Yogevas Ohayonas 7, Joe Inglesas 4, Devinas Smithas 3, Sylvenas Landesbergas 1 taškas;

Kauno "Žalgiris": Justinas Dentmonas 14, Robertas Javtokas 12, Šarūnas Jasikevičius ir Artūras Milaknis 11, Vytenis Čižauskas 6, Martynas Pocius ir Tadas Klimavičius 5, Vytenis Lipkevičius 3 taškai;