Prienai eliminavo "Žalgirį" iš LKF taurės finalo

2014-03-29
Kauno "Žalgirio" krepšininkams nepavyko prasibrauti į Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) taurės turnyro finalą. Kauniečiai Panevėžyje pirmajame pusfinalyje 76-84 turėjo pripažinti Prienų "TonyBet" ekipos pranašumą.

Rytoj žalgiriečiai mažajame finale kovos prieš Vilniaus "Lietuvos ryto" ir Klaipėdos "Neptūno" poros pralaimėtoju.

Rungtynės prasidėjo P.Jankūno dviem taškais (2-0). Sužaidus minutę L.Kisielius tritaškiu atidarė Prienų taškų sąskaitą (2-3), netrukus tolimu metimu atsakė J.Dentmonas (5-3). Sužaidus 3 minutes V.Lipkevičius reidu į baudos aikštelę pelnė du taškus (7-3). Po minutės Ž.Janavičius perėmęs kamuolį pelnė lengvus taškus (7-5). Po G.Kadžiulio taškų rezultatas tapo lygus (7-7). Baigiant įpusėti kėliniui P.Jankūnas pasižymėjo dviem taškais (9-7). Po A.Valeikos dėjimo su pražanga "TonyBet" ekipa išsiveržė į priekį (9-10). Neilgai trukus J.Dentmonas atstatė persvarą kauniečiams (11-10). Prieniškiai į tai atsakė 5 taškais be atsako (11-15). Likus žaisti daugiau nei 3 minutes aikštelėje pasirodė Š.Jasikevičius, o P.Jankūnas pelnė du taškus (13-15). Likus žaisti 2 minutes M.Linkevičius pelnė dvitaškį su pražanga (13-19). Š.Jasikevičius atsakė dvitaškiu iš vidutinio nuotolio (15-19). Vėliau Š.Jasikevičius atliko rezultatyvų perdavimą R.Javtokui (17-19). Paskutinę kėlinio minutę "Žalgiris" išlygino rezultatą 19-19.

Antrojo kėlinio pradžioje M.Linkevičius įsmeigė tritaškį (19-22), Mindaugas Kupšas atsakė dviem taikliomis baudomis (21-22). Sužaidus pusantros minutės M.Lukauskis pataikė tolimą metimą (21-25). Po M.Kupšo ir A.Milaknio taškų rezultatas tapo lygus (25-25). Sužaidus 3 minutes A.Valeika sudrebino kauniečių krepšį dėjimu, o vėliau M.Lukauskis pridėjo du taškus su pražanga (25-30). Sužaidus 4 minutes M.Lukauskis pataikė dvi baudas (25-32). R.Javtokas atsakė dėjimu (27-32). Įpusėjus kėliniui M.Pocius įsmeigė tritaškį (30-34), G.Kadžiulis atsakė taškais iš po krepšio. Likus žaisti daugiau nei 3 minutes A.Valeika pelnė du taškus, o A.Milaknis atsakė tritaškiu (35-38). Likus žaisti 2 minutes J.Dentmonas išlygino rezultatą (38-38). Paskutinę kėlinio minutę G.Kadžiulis pataikė tritaškį, o Prienai po dviejų kėlinių pirmavo 38-42.

Trečiasis kėlinys prasidėjo R.Javtoko taškais (40-42), po dar dviejų aukštaūgių taškų rezultatas tapo lygus (42-42). Sužaidus 2 minutes "TonyBet" pataikė tritaškį (42-45). Vėliau P.Jankūnas ir Ž.Janavičius apsikeitė dvitaškiais (44-47). Vėliau J.Dentmonas buvo nubaustas technine pražanga. Tuo pasinaudoję prieniškiai įgijo 3 taškų persvarą (46-49). Sužaidus daugiau nei 3 minutes "TonyBet" pataikė dar vieną tolimą metimą (48-52). Sužaidus 4 minutes M.Pocius išlygino rezultatą (52-52), o vėliau tolimu metimu išvedė "Žalgirį" (55-52). Prienai atsakė sėkminga atkarpa 4-0. Š.Jasikevičius dvitaškiu sumažino deficitą (57-59). Likus žaisti 3 minutes V.Čepukaitis pelnė du taškus (57-61), po to L.Kisielius pridėjo dvitaškį (57-63). Likus žaisti 2 minutes varžovai baigė ataką dėjimu (59-65). Paskutinę kėlinio minutę Š.Jasikevičius įsmeigė tritaškį (62-65). Po trijų kėlinių 62-67 pirmavo Prienai.

Lemiamas kėlinys prasidėjo V.Čepukaičio taškais (62-69). Sužaidus minutę V.Čepukaitis dvitaškiu su pražanga padidino "Žalgirio" deficitą iki dviženklio skaičiaus (62-72). Žalgiriečiai atsakė M.Pociaus dvitaškiu iš vidutinio nuotolio (64-72), A.Valeika atsakė tritaškiu (64-75). Sužaidus 3 minutes M.Pocius įsmeigė tritaškį (67-75). Po minutės R.Javtokas realizavo dvi baudas (69-75). Likus žaisti 4 minutes P.Jankūnas pataikė 1 baudą (70-75), A.Valeika atsakė dviem taikliomis baudomis (70-77). Likus žaisti daugiau nei 3 minutes P.Jankūnas pelnė du taškus (72-77). Likus žaisti daugiau nei 2 minutes L.Kisielius pataikė 1 baudą (72-78). Likus žaisti minutę M.Pocius prarado kamuolį, o M.Lukauskis išprovoavęs pražangą pataikė tik 1 baudą (72-79). Likus žaisti 31 sekundę J.Dentmonas įsmeigė tritaškį (75-79). L.Kisielius atsakė dviem baudomis (75-81). Likus žaisti 26 sekundes J.Dentmonas išprovokavo pražangą mesdamas iš trijų taškų zonos, tačiau pataikė tik 1 baudą (76-81). Kitoje aikštės pusėje M.Lukauskis realizavo dvi baudas (76-83). Likus žaisti 19 sekundžių J.Dentmonas prarado kamuolį, o G.Kadžiulis pataikė 1 baudą. Rungtynes 84-76 laimėjo Prienų "TonyBet".

Šarūnas Jasikevičius per 23 minutes pelnė 7 taškus (2/4 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai), atliko 1 rezultatyvų perdavimą, perėmė 1 kamuolį, 2 kartus suklydo, 4 sykius pažeidė taisykles, bei surinko 2 naudingumo balus.

Kauno "Žalgiris": Paulius Jankūnas 15, Martynas Pocius 14, Robertas Javtokas 12, Justinas Dentmonas 11, Šarūnas Jasikevičius 7, Mindaugas Kupšas ir Vytenis Lipkevičius 6, Artūras Milaknis 5 taškai;

Prienų "TonyBet": Mindaugas Lukauskis 19, Artūras Valeika 14, Laimonas Kisielius ir Gintaras Kadžiulis 13, Žygimantas Janavičius ir Vaidas Čepukaitis 9, Martynas Linkevičius 7 taškai;