Rekordinėse rungtynėse Šaro auklėtiniai nutraukė pralaimėjimų seriją Eurolygoje

2024-03-01
Šarūno Jasikevičiaus vadovaujama Stambulo "Fenerbahce" komanda po poros savaičių pertraukos grįžo į Eurolygos turnyrą ir nutraukė dviejų pralaimėjimų seriją.

Turkai savo aikštėje 111:96 palaužė Vitorijos "Baskonia" ekipą ir įsirašė 16-ąją pergalę.

111 taškų yra naujas "Fenerbahce" rekordas. Prieš tai geriausias rezultatas 109 pelnyti taškai buvo pasiektas šiais metais Panevėžyje.

Turkai taip pat pagerino rezultatyvių perdavimų rekordą atlikę net 32 tikslius perdavimus. Nickas Calathesas šiose rungtynėse įsirašė dvigubą dublį pelnydamas 11 taškų ir atlikdamas 12 rezultatyvių perdavimų. Graikas taip pat pasivijo savo tautietį Dimitrį Diamantidį pagal visų laikų daugiausiai perimtų kamuolių Eurolygoje skaičių (434).

Kitą savaitę Šaras keliauja į Madridą kur lauks Eurolygos čempionų "Real" klubo išbandymas. Šį sekmadienį Turkijos lygoje "Feneris" namuose susitiks su Bursos "Tofas" krepšininkais.

Calathesas dvitaškiu atidarė rungtynes (2:0), Costello atsakė tritaškiu (2:3). Po Marinkovičiaus dviejų iš eilės tikslių atakų priekyje buvo baskai (5:7). Turkus į priekį truktelėjo Hayesas (10:9). Baigiant įpusėti kėliniui Noua įsmeigė tritaškį (16:11). Likus žaisti 2 min. Howardas dvitaškiu išlygino rezultatą (21:21). Kėlinio pabaigoje "Baskonia" ekipai pavyko persverti rezultatą (32:34).

Sestinos tritaškis vėl išvedė "Fenerį" (35:34), McIntyre'as atsakė dvitaškiu (35:36). Sestina toliau tempė į priekį šeimininkus (43:38). Baigiant įpusėti kėliniui Papagiannis padidino persvarą iki 7 taškų (47:40), svečiai atsakė spurtu 8:0 ir išvedė baskus į priekį (47:48). Prieš ilgąją pertrauką "Feneriui" pavyko įgyti minimalią persvarą (55:54).

Costello taškai vėl išvedė Vitorijos klubą į priekį (55:56). Sužaidus daugiau, nei 2 min. po dviejų tikslių Monekes atakų svečiai įgijo 6 taškų persvarą (57:63). "Fenerio" taškų badą nutraukė Biberovičiaus tolimas metimas (60:63). Po dviejų Hayeso ir Biberovičiaus tritaškių priekyje atsidūrė Stambulo ekipa (69:65). Vitorijos klubas buvo priartėjęs iki 1 taško, tačiau Biberovičius įsmeigė du tritaškius paeiliui (75:71). Likus žaisti minutę rezultatas tapo lygus (75:75), tačiau Biberovičius įsmeigė savo 5-ąjį tritaškį (78:75), tačiau tritaškiu ketvirtį uždarė Diezas (78:78).

Motley dviem taškais su pražanga pradėjo lemiamą ketvirtį (81:78), Guduričius pridėjo tritaškį (84:78). Po Calatheso taškų su pražanga "Fenerbahce" susikrovė 8 taškų persvarą (86:78). Po Guduričiaus taškų pranašumas pirmą kartą tapo dviženklis (88:78). Įpusėjus kėliniui po Moneke tolimo metimo pranašumas ištirpo iki 4 taškų (93:89). Guduričius tolimu metimu vėl truktelėjo turkus (96:89), o Hayesas dviem taškais su pražanga atstatė dviženklį pranašumą (99:89). Motley baudos metimu pelnė 100-ąjį komandos tašką (100:89). Persvarą išlaikę Šaro auklėtiniai iškovojo pergalę 111:96.

Stambulo "Fenerbahce": Nigelis Hayesas-Davisas 19, Tarikas Biberovičius 17, Nathanas Sestina 14, Marko Guduričius 13, Nickas Calathesas ir Johnathanas Motley 11, Sertačas Šanli 8, Amine'as Noua 7, Georgios Papagiannis 6, Tyleris Dorsey 4, Scottie Wilbekinas 1 taškas;

Vitorijos "Baskonia": Vanja Marinkovičius 18, Danielis Diezas 15, Chima Moneke 14, Jordanas Theodore'as 11, Matthew Costello ir Tadas Sedekerskis 9, Codi Milleris-McIntyre'as 8, Nikolaos Rogkavopoulos 6, Markusas Howardas 4, Maikas Kotsaras 2 taškai;