*Birželio 12 d. Šaras su "Fenerbahce" tapo Turkijos čempionu.

Triuškinančios "Fenerbahce" pergalės fone - šešiolikmečio debiutas

2024-03-03
Šarūnas Jasikevičius pasiekė 10-ąją pergalę Turkijos lygoje ir išlieka vietiniame fronte nepralaimėjęs.

Lietuvio treniruojama Stambulo "Fenerbahce" komanda sekmadienio vakarą namuose 109:77 sutriuškino Bursos "Tofas" krepšininkus. Stambulo ekipai, tai buvo 18-oji pergalė čempionate.

Šiose rungtynėse už "Fenerbahce" debiutavo komandos sistemos jaunuolis Omeras Ziyaettinas. Krepšininkui šį pavasarį sueis 17 metų. Tai vienas jauniausių "Fenerio" žaidėjų kada nors debiutavusių komandoje. Omeras pasižymėjo 6 taškais pataikęs du tritaškius.

Kitą savaitę Šaro laukia išvyka į Madridą pas Eurolygos čempionus, o Turkijos pirmenybėse keliaus į Denizlį miestą.

Rungtynės prasidėjo Madaro tritaškiu (3:0) ir Šanli baudų metimais (5:0). Sužaidus daugiau, nei 4 min. po Hayeso tritaškio "Fenerio" persvara tapo dviženklė (17:7). Kėliniui artėjant į pabaigą Papaniaggis baigė ataką "alley-oop" dėjimu, o vėliau pridėjo tritaškį (28:13).

Antrojo ketvirtčio pradžioje Winstonas pataikė dvitaškį su pražanga (30:16). Sužaidus 3 min. Sestina tolimu metimu padidino persvarą iki 20 taškų (40:20). Įpusėjus kėliniui pirmą kartą aikštėje pasirodė "Fenerbahce" jaunimo sistemos žaidėjas Omeras Ziyaettinas. Pirmąją rungtynių pusę tritaškiu aidint sirenai uždarė Mahmutoglu ir sukrovė "Feneriui" 34 taškų persvarą (62:28).

Po pertraukos Hayesas įsmeigė tritaškį (65:30), o varžovai atsakė atkarpa 5:0 (65:35). Įpusėjus kėliniui Madaras pridėjo tritaškį (75:43). Kėliniui artėjant į pabaigą Šanli taip pat pasižymėjo mesdamas iš toli (85:49). Po trijų kėlinių šeimininkai turėjo 36 taškų persvarą (87:51).

Sužaidus 4 min. ketvirtąjame kėlinyje aikštėje vėl pasirodė šešiolkimetis Ziyaettinas (94:61). Baigiant įpusėti kėliniui Šakičius tritaškiu sumažino "Tofas" deficitą iki 30 taškų (94:64). Likus žaisti 3 min. Ziyaettinas galėjo pelnyti 100-ąjį komandos tašką, tačiau jo netaiklų metimą pataisė Papagiannis (101:59), tačiau netrukus jaunuolis įmetė tritaškį pelnydamas savo pirmuosius taškus atstovaudamas "Fenerbahce" komandai (104:72). Likus žaisti 38 sek. Omeras pataikė dar vieną tolimą metimą (109:75). Rungtynės baigėsi Šaro auklėtinių pergale 109:77.

Stambulo "Fenerbahce": Sertačas Šanli 24, Yamas Madaras 19, Georgios Papagiannis 17, Nigelis Hayesas-Davisas 11, Sehmusas Hazeras, Melihas Mahmutoglu ir Nathanas Sestina 10, Omeras Ziyaettinas 6, Tarikas Biberovičius 2 taškai;

Bursos "Tofas": Calebas Homesley 24, Austinas Wiley 16, Tolga Gecimas 11, Željko Šakičius 8, Cassiusas Winstonas 7, Ege Demiras 4, Mustafa Kurtuldumas 3, Omaras Prewittas ir Batina Tuna 2 taškai;