*Gegužės 13 d. Turkijos lygos reguliariojo sezono pabaiga.
*Gegužės 24-26 d. Eurolygos finalo ketvertas Berlyne.

Karšta metų pabaiga: pratęsime be Šaro likusi "Barca" išsivežė dramatišką pergalę iš Belgrado

2022-12-30
Šarūnas Jasikevičius su "Barca" paskutinėse metų rungtynėse iškovojo dramatišką pergalę Eurolygoje.

Katalonai 99:94 išvykoje po pratęsimo nugalėjo Belgrado "Crvena Zvezda" krepšininkus ir įsirašė 11-ąjį laimėjimą.

"Barcai" pratęsimą išplėšė Mirotičius tolimu metimu, o pratęsimo pradžioje Šaras užsidirbo dvi technine pražangas ir buvo priverstas apleisti savo trenerio pozicijas.

Artimiausias rungtynes Barselonos krepšininkai žais jau sausio 2-ąją, kuomet ACB lygos susitike lauks "El Classico" mūšis Madride. Tuo tarpu į Eurolygos kovas Šaras sugrįš sausio 5-ąją namuose prieš Bolonijos "Virtus".

Katalonus rungtynių pradžioje į priekį vedė Satoransky pataikęs keturis tritaškius, o kėlinio pabaigoje "Barca" susikrovė dviženklę persvarą (17:28).

Įpusėjus antrajam kėliniui Nedovičius sumažino "Crvena Zvezda" deficitą iki 4 taškų (30:34), o netrukus po Pteruševo dėjimo rezultatas tapo lygus (34:34). Pirmosios mačo dalies pabaigoje Laprovittola pelnė 5 taškus ir sugrąžino pranašumą katalonams 40:43.

Po ilgosios pertraukos iniciatyvą perėmė šeimininkai, kurie vedami Petruševo trečiojo kėlinio pabaigoje įgijo 8 taškų persvarą (63:55).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Nedovičiaus pastangomis Belgrado ekipa turėjo dviženklį pranašumą (69:57), tiesa Abrineso tolimi metimai sugrąžino "Barcą" į rungtynes (72:68). Likus žaisti kiek daugiau, nei minutę Šanli tritaškiu išlygino rezultatą (79:79).

Nedovičius baudos metimais persvėrė rezultatą serbų naudai (81:79) likus žaisti 35 sek., o Higginsas prametė tolimą metimą. Likus žaisti 11,2 sek. Markovičius realizavo 1 baudą (82:79), o Abrinesas atsakė dviem baudomis (82:81). Likus žaisti 8,2 sek. Nedovičius sumetė baudas (84:81), tačiau Mirotičius aidint sirenai įsmeigė tritaškį ir išplėšė pratęsimą 84:84.

Pratęsimo pradžioje Šaras buvo nubaustas technine pražanga (85:84), o Higginsas pataikė tritaškį (85:87). Netrukus Šaras užsidirbo antrąją techninę pražangą ir buvo priverstas palikti aikštelės prieigas (86:87). Likus žaisti 3 min. Vesely padidino katalonų persvarą iki 3 taškų (89:92). Nedovičius sumažino "Crvena Zvezda" deficitą iki 2 taškų (92:94), tačiau Higginsas atsakė dviem taškais (92:96). Paskutinę kėlinio minutę Mitrovičius realizavo dvi baudas (94:96), Mirotičius atsakė tuo pačiu (94:98). Likus žaisti 20,3 sek. Vesely įmetė 1 baudą (94:99), o varžovai nesugebėjo išsigelbėti.

Belgrado "Crvena Zvezda": Filipas Petruševas ir Nemanja Nedovičius 24, Luka Mitrovičius 18, Ognjenas Dobričius 14, Johnas Hollandas 7, Benjaminas Bentilas 4, Stefanas Markovičius 3 taškai;

Barselonos "FC Barcelona": Tomašas Satoransky 19, Cory Higginsas 15, Alexas Abrinesas 14, Nikola Mirotičius 12, Sertačas Šanli ir Janas Vesely 10, Nikola Kaliničius ir Nicolas Laprovittola 7, Oscaras Da Silva 3, Rokas Jokubaitis 2 taškai;