*Gegužės 13 d. Turkijos lygos reguliariojo sezono pabaiga.

PAO palaužusi "Barca" pasivijo Eurolygos lyderius

2022-12-16
Barselonos krepšininkai dvigubą Eurolygos savaitę baigė pergale namuose.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai "Palau Blaugrana" arenoje 74:68 įveikė Atėnų "Panathinaikos" komandą ir įsirašė 10-ąją pergalę.

Katalonai po šios pergalės pasivijo Eurolygos lyderius Stambulo "Fenerbahce" krepšininkus.

Kitą savaitę "Barca" vyksta į Valensiją žaisti Eurolygos rungtynių, o šį savaitgalį namuose laukia Ispanijos lygos dvikova namuose prieš Malagos "Unicaja".

Rungtynių pradžioje Laprovittola įsmeigė du tritaškius (8:2), vėliau Mirotičius pridėjo du tolimus metimus ir katalonų persvara tapo dviženklė (14:4). Aštuonis tritaškius pirmajame kėlinyje pataikiusi "Barca" pirmavo 28:12.

Po ilgosios pertraukos Gudaitis pelnė 6 iš eilės PAO taškus ir graikų deficitą ištirpo iki vienženklio skaičiaus (47:39). Katalonai atsakė spurtu 8:2 ir susigrąžino solidžią persvarą (55:41).

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui Mantzoukas tritaškiu sumažino atsilikimą iki 5 taškų (69:64), vėliau Baconas ir Ponitka pridėjo po dvitaškį ir katalonų pranašumas ištirpo iki minimumo (69:68).  Likus žaisti kiek mažiau, nei 2 min. Satoransky atsakė tritaškiu (72:68). Likus žaisti 42 sek. Vesely pelnė du taškus ir pergalę 74:68 iškovojo šeimininkai.

Barselonos "FC Barcelona": Janas Vesely 15, Nikola Mirotičius 14, Tomašas Satoransky 13, Nikola Kaliničius 10, Nicolas Laprovittola 9, Oscaras Da Silva 5, Cory Higginsas ir Rokas Jokubaitis 3, Jamesas Nnaji 2 taškai;

Atėnų "Panathinaikos": Dwayne'as Baconas 19, Georgios Papagiannis 13, Artūras Gudaitis 10, Mateušas Ponitka 9, Derrickas Williamsas 5, Nate'as Woltersas 4, Paris Lee ir Eleftherios Mantzoukas 3, Georgios Kalaitzakis 2 taškai;