*Gegužės 8 d. lemiamas penktasis serijos mačas Monake.
*Gegužės 13 d. Turkijos lygos reguliariojo sezono pabaiga.

Saragosoje - techninės problemos, 25 taškų deficitas ir nutrūkusi "Barcos" pergalių serija

2023-03-05
Po trijų savaičių pertraukos ir solidžios pergalės prieš "Žalgirį" į Ispanijos lygos kovas sugrįžusi "Barca" patyrė pralaimėjimą, kuris nutraukė įspūdingą pergalių seriją.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai išvykoje 83:85 turėjo pripažinti Saragosos "Casademont" komandos pranašumą. Katalonams, tai buvo nesėkmė po 10 pergalių paeiliui ACB lygoje.

"Barca" šiose rungtynėse vertėsi be Nikola Mirotičiaus, Cory Higginso ir Oscaro Da Silvos.

Kitą savaitę Barselonos ekipos laukia nelengva dviguba Eurolygos savaitė. Antradienį dvikova Pirėjuje prieš lygos lyderius, o penktadienį Stambule prieš Dimitrio Itoudžio treniruojamą "Fenerbahce". Savaitgalį laukia ACB lygos mačas namuose prieš Manresos klubą.

Rungtynių pradžioje katalonų gretose vienintelis Vesely rinko taškus (6:4), o įpusėjus pirmąjam kėliniui Saragosoje buvo susidurta su techniniais nesklandumais dėl švieslentės ir mačą teko laikinai sustabdyti. Po daugiau, nei pusvalandžio rungtynės buvo pratęstos. Kėliniui artėjant į pabaigą šeimininkai įgijo 9 taškų persvarą (19:10).

Antrąjame kėlinyje po Jokubaičio ir Vesely nesportinių pražangų "Barcos" deficitas išaugo iki 20 taškų (42:22). Tuo tarpu katalonų tritaškiai vienas po kito skriejo pro šalį. Po pirmos mačo pusės Saragosos ekipa turėjo 22 taškų persvarą (46:24).

Po ilgosios pertraukos Laprovittola įsmeigė du tritaškius (48:30), tačiau šeimininkai fiksavo naują didžiausią 25 taškų skirtumą (55:30). Tuomet Kuričius ir Abrinesas pataikė po tolimą metimą (55:36). Trečiojo kėlinio pabaigoje "Barca" sumažino deficitą iki 13 taškų (67:54).

Likus žaisti kiek daugiau, nei 4 min. Laprovittola baudų metimais sumažino atsilikimą iki 11 taškų (75:64), o po Jokubaičio dėjimo Saragosos pranašumas ištirpo iki vienženklio skaičiaus (75:66). Neilgai trukus šeimininkai susigrąžino dviženklę persvarą (79:66). Likus žaisti minutę Laprovittola sušvelnino atsilikimą iki 8 taškų (79:71), o vėliau argentinietis tolimu metimu iki 4 taškų likus žaisti 20 sek. (80:76). Saragosa atsakė Hlinasono dviem taškais su pražanga (82:76), o Abrinesas įmetė 1 baudą (82:77). Likus žaisti 6,5 sek. Sant-Roosas sumetė baudas, o Kuričius likus žaisti 3,6 sek. pataikė tritaškį (84:80). Kaliničius mačą baigė tolimu metimu, tačiau pergalę šventė šeimininkai 85:83.

Saragosos "Casademont": Howardas Sant-Roosas 21, Aday'us Mara 13, Santi Yusta ir Ivanas Cruzas 11, Tryggvi Hlinasonas 9, Justinianas Jessupas ir Borisa Simaničius 7, Chrisas Wrightas ir Maodo Nguirane'as 2 taškai;

Barselonos "FC Barcelona": Nicolas Laprovittola 28, Nikola Kaliničius 15, Janas Vesely 12, Tomašas Satoransky, Alexas Abrinesas ir Kyle'as Kuričius 7, Rokas Jokubaitis 4, Mike'as Tobey 3 taškai;