Puikus Šarūno Jasikevičiaus startas Eurolygoje

2011-10-20
Šarūnas Jasikevičius su Atėnų "Panathinaikos" komanda pergalingai pradėjo Eurolygos sezoną. Savo arenoje Eurolygos čempionai 98-77 palaužė Malagos "Unicaja" krepšininkus. Sirgaliai lietuvį sutiko didžiulėmis ovacijomis, bei skandavo "Šaras Šaras Šaras". Šarūnas Jasikevičius krepšį atakavo be klaidų ir pelnė 10 taškų.

Rungtynės prasidėjo dviem Joelio Freelando taškais, tačiau Aleksas Maričius atsakė tuo pačiu (2-2). Sužaidus beveik 4 minutes Dimitris Diamantidis dvitaškiu pirmą kartą išvedė "Panathinaikos" komandą į priekį (8-6). Įpusėjus kėliniui Stevenas Smithas baudomis padidino Eurolygos čempionų persvarą iki 5 taškų (13-8). Likus žaisti 3 minutes Romainas Sato pataikė tritaškį ir graikų persvara tapo dviženklė (21-10). Po pirmojo kėlinio Šarūno Jasikevičiaus ekipa pirmavo 25-16.

Antrasis ketvirtis prasidėjo H.Peričiaus ir R.Sato dvitaškiais. Sužaidus 3 minutes į aikštelę išbėgo Šarūnas Jasikevičius, o sirgaliai jį pasitiko didžiulėmis ovacijomis ir skandavo "Šaras Šaras Šaras". Po minutės Š.Jasikevičius pelnė pirmuosius taškus ir vėl padidino "Panathinaikos" persvarą iki 10 taškų (36-26). Įpusėjus kėliniui lietuvis pelnė dar 2 taškus, o kitoje aikštės pusėje prasižengė antrąjį kartą. Kėliniui baigiantis "Unicaja" krepšininkai sumažino deficitą iki 3 taškų, o kėlinys baigėsi rezultatu 52-49.

Trečiojo kėlinio pradžioje Earlas Rowlandas dvitaškiu sumažino Malagos deficitą iki minimumo (52-51). Graikijos čempionai į tai atsakė spurtu 11-0 ir vėl atitrūko nuo ispanų (63-51). Likus žaisti 4 minutes varžovams pavyko sumažinti deficitą iki vienženklio skaičiaus (67-58). Likus žaisti 3 minutes į aikštelę sugrįžo Š.Jasikevičius. Likus žaisti pus antros minutės lietuvis pelnė dvitaškį su varžovo pražanga (70-59). Kėliniui baigiantis Š.Jasikevičius įsmeigė tritaškį, o "Panathinaikos" po trijų kėlinių pirmavo rezultatu 77-61.

Ketvirtąjį kėlinį tritaškiu pradėjo "Unicaja" žaidėjas Kristapas Valteris. Baigiant įpusėti ketvirtajam kėliniui "Panathinaikos" persvara išaugo iki 18 taškų (84-66). Likus žaisti 4 minutes Dimitris Diamantidis tritaškiu padidino "Unicaja" deficitą iki 20 taškų (89-69). Rungtynės baigėsi "Panathinaikos" pergale rezultatu 98-77.

Šarūnas Jasikevičius per 10 minučių pelnė 10 taškų (3/3 dvitaškiai, 1/1 tritaškis, 1/1 bauda), atkovojo 1 kamuolį ir atliko  1 rezultatyvų perdavimą.

Atėnų "Panathinaikos": Dimitris Diamantidis 17, Romainas Sato 16, Kostas Kaimakoglou ir Stevenas Smithas 13, Nickas Calathesas 12, Šarūnas Jasikevičius ir Aleksas Maričius 10, Davidas Loganas 4 ir Ianas Vougioukas 3 taškai;

Malagos "Unicaja": Kristapas Valteris ir Hrvoje Peričius 13, Nedzadas Sinanovičius 11, Earlas Rowlandas 10, Tremmellas Dardenas ir Jorge Garbajosa 7, Berni Rodriguezas ir Joelis Freelandas 5, Luka Zoričius 4, Saulas Blanka 2 taškai;