Svarus Š.Jasikevičiaus indelis į triuškinančią "Panathinaikos" pergalę Zagrebe

2011-10-26
Šarūno Jasikevičiaus Atėnų "Panathinaikos" iškovojo antrąją pergalę Eurolygos varžybose. Eurolygos čempionai išvykoje be gailesčio 81-62 sutriuškino turnyro debiutantę Zagrebo "KK Zagreb" komandą. Šarrūnas Jasikevičius prie pergalės pridėjo 8 taškus ir atliko 1 rezultatyvų perdavimą. Sekančias Eurolygos rungtynes "Panathinaikos" žais ateinantį penktadienį namuose prieš Kauno "Žalgirį".

Rungtynės prasidėjo Alekso Maričiaus dvitaškiu tuo pačiu atsakė ir varžovų aukštaūgis Seanas May'us (2-2). Sužaidus 4 minutes Stevenas Smithas dėjimu iš viršaus padidino "Panathinaikos" pranašumą iki 7 taškų (3-10). Įpusėjus kėliniui šeimininkai pataikė du tritaškius, tačiau svečiai taip pat atsakydavo tiksliomis atakomis. Likus žaisti kiek daugiau, nei 3 minutes į aikštelę išbėgo Šarūnas Jasikevičius ir neilgai trukus pelnė pirmuosius taškus dvitaškiu metimu (12-18). Kėliniui baigiantis N.Calathesas baudomis padidino Eurolygos čempionų persvarą iki dviženklio skaičiaus 24-14.

Pirmuosius taškus antrajame ketvirtyje pelnė Mike'as Batiste (14-26). Sužaidus beveik 4 minutes Š.Jasikevičius pelnė dar 2 taškus (16-29). Įpusėjus kėliniui Atėnų "Panathinaikos" persvara jau siekė 15 taškų (16-31), o likus žaisti 3 minutes svečių persvara siekė 18 taškų. Bėgant prieš paskutinei minutei Romainas Sato pataikė tritaškį, o vėliau Kostas Tsartsaris pataikė dvitaškį ir Eurolygos čempionų persvara tapo triuškinanti 23 taškų. Po dviejų kėlinių Š.Jasikevičiaus komanda pirmavo rezultatu 45-22.

Trečiasis kėlinys prasidėjo taiklia D.Logano bauda, tačiau vėliau abiems komandos sunkiai sekėsi rinkti taškus ir tik tas pats D.Loganas po 4 minučių pelnė dvitaškį (22-48). Vėliau Zagrebo komandos žaidėjas Simonas Krunoslavas buvo nubaustas technine pražanga. Įpusėjus kėliniui Š.Jasikevičius pataikė dar vieną dvitaškį ir "Panathinaikos" persvara išaugo iki 30 taškų (52-22). Likus žaisti kiek daugiau, nei 3 minutes lietuvis dar kartą taikliai atakavo iš vidutinio nuotolio (59-26). Po trijų kėlinių "Panathinaikos" prieš "KK Zagreb" pirmavo 61-33.

Paskutinis rungtynių kėlinys prasidėjo 7 iš eilės šeimininkų žaidėjo Seano May'aus taškais, o vėliau Zagrebo komanda pridėjo du tritaškius ir sušvelnino deficitą iki 18 taškų (46-64). Įpusėjus kėliniui graikai atsatė turėtą pranašumą iki 26 taškų. Per likusį laiką Atėnų "Panathinaikos" išlaikė soldidžią persvarą ir iškovojo antrąją pergalę Eurolygoje. Galutinis rungtynių rezultatas 62-81.

Šarūnas Jasikevičius per kiek daugiau, nei 14 minučių pelnė 8 taškus (4/5 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai), atkovojo 1 kamuolį, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, perėmė 1 kamuolį ir kartą suklydo.

Zagrebo "KK Zagreb": Seanas May'us 23, Damiras Mulaomerovičius 15, Damiras Rančičius 6, Simonas Krunoslavas ir Mario Kasunas 5, Sašo Ožbaltas ir Dario Saričius 3, Joshas Heytveltas 2 taškai;

Atėnų "Panathinaikos": Romainas Sato 13, Nickas Calathesas ir Stevenas Smithas 12, Mike'as Batiste 10, Šarūnas Jasikevičius ir Davidas Loganas 8, Aleksas Kyritsis 5, Aleksas Maričius ir Kostas Tsartsaris 4, Ianas Vogioukas 3, Dimitris Diamantidis 2 taškai;