*Kovo 20 d. Į Stambulą atvyksta "Barca".

[Londonas 2012] Lietuva tik po atkaklios kovos nusileido JAV "Svajonių komandai"

2012-08-04
Lietuvos vyrų rinktinė metė rimtą iššūkį vadinamai JAV "Svajonių komandai". Ketvirtose Londono olimpiados grupės varžybose Lietuva tik 94-99 nusileido amerikiečiams. Šarūnas Jasikevičius pelnė 8 taškus ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus. Paskutines grupės varžybas mūsų šalies rinktinė žais pirmadiennį prieš Tuniso krepšininkus.

Šarūnas Jasikevičius rungtynes pradėjo startiniame penkete. Rungtynės prasidėjo Lino kleizos dvitaškiu (2-0), Chrisas Paulas taip pat atsakė dvitaškiu (2-2). LeBronas Jamesas dvitaškiu persvėrė rezultatą, tačiau Jonas Valančiūnas dvitaškiu su pražanga išlygino rezultatą (4-4). Po Ch.Paulo ir Kobe Bryanto taškų priekyje buvo JAV (4-9). Sužaidus 2 minutes Kevinas Durantas įsmeigė tritaškį (4-12), o L.Kleiza atsakė dvitaškiu (6-12). Sužaidus 3 minutes Renaldas Seibutis pataikė tritaškį po Š.Jasikevičiaus perdavimo (9-12). Sužaidus 4 minutes C.Anthony pataikė iš toli, o L.Kleiza atsakė dvitaškiu (11-15). Įpusėjus kėliniui L.Kleiza pelnė dar du taškus (13-18), po kelių akimirkų lyderis įsmeigė tritaškį (16-20). Likus žaisti 4 minutes Darius Songaila dvitaškiu sumažino deficitą iki 2 taškų (18-20). Likus žaisti 2 minutes K.Love'as pelnė du taškus (20-26), o L.Kleiza atsakė baudų metimais (22-26). Paskutinę kėlinio minutę R.Kaukėnas pataikė du baudos metimus, o Deronas Williamsas įmetė tritaškį. Kėlinį tritaškiu užbaigė C.Anthony, po pirmojo kėlinio JAV pirmavo 33-25.

Antrojo kėlinio pradžioje Darius Songaila pelnė du taškus (27-33), o K.Durantas atsakė tritaškiu (27-36). Po J.Hardeno dvitaškio su pražanga JAV persvara tapo dviženklė (27-39). Sužaidus 2 minutes Paulius Jankūnas pelnė du taškus su K.Duranto pražanga (30-39). Sužaidus 3 minutes P.Jankūnas pridėjo dar du taškus, tačiau K.Love'as atsakė tuo pačiu (32-41). Vėliau Simas Jasaitis įsmeigė tritaškį, o K.Bryantas atsakė dvitaškiu (35-43). Sužaidus 4 minutes D.Songaila pataikė dvitaškį (37-43), įpusėjus kėliniui L.Jamesas pelnė du taškus (37-45), o į aikštelę sugrįžo Šarūnas Jasikevičius. Likus žaisti 4 minutes L.Kleiza pataikė dvitaškį, tuo pačiu atsakė C.Anthony (39-47). Po M.Pociaus tritaškio lietuvių deficitas ištirpo iki 5 taškų (42-47). Likus žaisti 3 minutes C.Anthony įdėjo kamuolį iš viršaus (42-51), po minutės A.Kavaliauskas pelnė du taškus (44-51). Likus žaisti 2 minutes M.Pocius pelnė du taškus (46-53), vėliau A.Kavaliauskas pridėjo dar du taškus. Paskutinę kėlinio minutę S.Jasaitis pataikė dvitaškį (50-55), po L.Kleizos baudos metimo atsilikimas sumažėjo iki 4 taškų (51-55). Po dviejų kėlinių 55-51 priekyje buvo JAV.

Trečiasis ketvirtis prasidėjo Jono Valančiūno dvitaškiu po Š.Jasikevičiaus perdavimo (53-55). Po Šarūno Jasikevičiaus tritaškio į priekį išsiveržė lietuviai (56-55). L.Jamesas atsakė 5 taškais iš eilės ir JAV vėl atsidūrė priekyje (56-60), vėliau L.Jamesas pridėjo dar du taškus. Sužaidus 2 minutes M.Pocius pataikė dvitaškį su sirena (58-62), sužaidus 3 minutes Š.Jasikevičius prasižengė trečiąjį kartą, tačiau vėliau Š.Jasikevičius įsmeigė tritaškį (61-63) sumažindamas deficitą iki 2 taškų. Baigiant įpusėti kėliniui L.Jamesas baudos metimu padidino persvarą iki 6 taškų (61-67), o A.Kavaliauskas pataikė sudėtingą dvitaškį (63-67). Likus žaisti 4 minutes į aikštelę grįžo Jasikevičius, o Seibutis dvitaškiu sumažino deficitą iki 2 taškų (65-67). Paulius Jankūnas dėjimu išlygino rezultatą (67-67). Likus žaisti mažiau nei 3 minutes R.Seibutis pataikė du baudos metimus ir išlygino rezultatą (69-69). Likus žaisti 2 minutes R.Westbrookas pelnė du taškus su pražanga (69-72). Likus žaisti minutę R.Seibutis pataikė 1 baudą (70-74), o vėliau M.Pocius sumažino deficitą iki 2 taškų (72-74). Po trijų kėlinių 78-72 priekyje buvo JAV.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo C.Anthony dvitaškiu (72-80), o M.Pocius pelnė du taškus su pražanga (75-80). Vėliau Linas Kleiza pridėjo dvitaškį (77-80). Sužaidus 2 minutes M.Pocius dvitaškiu sumažino deficitą iki minimumo (79-80). Sužaidus 3 minutes L.Kleiza tritaškiu išvedė lietuvius į priekį (82-80), tačiau K.Durantas dėjimu išlygino rezultatą (82-82). Sužaidus 4 minutes P.Jankūnas pelnė du taškus, o Ch.Paulas atsakė tritaškiu (84-85). Įpusėjus kėliniui į aikštelę grįžo Šarūnas Jasikevičius. D.Williamsas dvitaškiu padidino JAV persvarą iki 3 taškų (84-87). Likus žaisti 4 minutes D.Songaila pelnė du taškus (86-87), o L.Jamesas atsakė tritaškiu. Likus žaisti 3 minutes D.Songaila pridėjo dar du taškus (88-92), o D.Williamsas įsmeigė tritaškį (88-95). Likus žaisti 2 minutes L.jamesas dvitaškius paaidino JAV pranašumą iki 9 taškų (88-97). L.Kleiza sumažino deficitą iki 7 taškų (90-97), o likus žaisti minutę L.Jamesas pelnė du taškus (90-99). Kėliniui baigiantis L.Kleiza pelnė dar du taškus (92-99). Rungtynes 99-94 laimėjo JAV.

Šarūnas Jasikevičius per 24 minutes pelnė 8 taškus (1/2 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai), atliko 6 rezultatyvius perdavimus, atkovojo ir permėmė po 1 kamuolį, 6 kartus suklydo ir 3 kartus prasižengė.

Lietuva: Linas Kleiza 25, Martynas Pocius 14, Darius Songaila 11, Paulius Jankūnas 9, Šarūnas Jasikevičius ir Renaldas Seibutis 8, Antanas Kavaliauskas 6, Simas Jasaitis 5, Jonas Valančiūnas 4,  Rimantas Kaukėnas ir Mantas Kalnietis 2 taškai;

JAV: LeBronas Jamesas ir Carmelo Anthony 20, Kevinas Durantas 16, Deronas Williamsas 12, Chrisas Paulas, Kevinas Love'as ir Russelas Westbrookas 7, Kobe Bryantas 6, Jamesas Hardenas 3, Tysonas Chandleris 1 taškas;