*Kovo 20 d. Į Stambulą atvyksta "Barca".

[Londonas 2012] Lietuvos olimpinė viltis žlugo ketvirtfinalyje

2012-08-08
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė baigė kovas Londono Olimpinėse žaidynėse. Lietuviai ketvirtfinalyje 74-83 nusileido Rusijos rinktinei ir prarado viltis kovoti dėl medalių. Šarūnas Jasikevičius paskutinėse rungtynėse pelnė 3 taškus ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Šarūnas Jasikevičius ketvirtfinalio mačą pradėjo startiniame penkete. Rungtynės prasidėjo Antono Pankrašovo dviem taškais (0-2), lietuviams pirmuosius taškus tritaškiu pelnė Šarūnas Jasikevičius, o vėliau Jonas Mačiulis pataikė 1 baudos metimą (4-2). Sužaidus beveik 2 minutes Andrejus Kirilenka išlygino rezultatą, tačiau Linas Kleiza dvitaškiu vėl persvėrė (6-4). Sužaidus 4 minutes L.Kleiza pataikė 1 baudos metimą (7-4), o Timofėjus Mozgovas atsakė dvitaškiu (7-6). Įpusėjus kėliniui Jonas Valančiūnas pelnė du taškus (9-6), tačiau T.Mozgovas atsakė tuo pačiu. Likus žaisti mažiau nei 4 minutes A.Kirilenka baudos metimu išlygino rezultatą (9-9), o A.Švedas dvitaškiu išvedė Rusiją į priekį (9-11). Likus žaisti pusnatros minutės V.Fridzonas dvitaškiu padidino rusų persvarą iki 4 taškų (9-13). Paskutinę kėlinio minutę T.Mozgovas pelnė du taškus iš po krepšio, M.Pocius pataikė 1 baudos metimą, o V.Fridzonas abi (10-17). Po pirmojo kėlinio 17-10 pirmavo Rusijos rinktinė.

Antrasis ketvirtis prasidėjo Dariaus Songailos dviem taškais po Š.Jasikevičiaus perdavimo (12-17), tačiau A.Kirilenka atsakė dvitaškiu su pražanga (12-19). Sužaidus 2 minutes Viktoras Khryapa pridėjo dvitaškį (12-21), o lietuviai atsakė D.Songailos dviem taškais (14-21). Sužaidus 2 minutes A.Kirilenka pataikė baudos metimus (14-23), o Rimantas Kaukėnas atsakė tritaškiu (17-23). Baigiant įpusėti kėliniui Sergejus Monya pelnė du taškus (17-25), likus žaisti 4 minutes Simas Jasaitis pataikė dvitaškį iš po krepšio (19-25). Po R.Kaukėno taškų deficitas ištirpo iki 4 taškų (21-25), tačiau A.Kirilenka dėjimu atsatė iki 6 taškų (21-27). Likus žaisti mažiau nei 3 minutes D.Songaila pataikė dvitaškį (23-27), likus mažiau nei 2 minutes A.Kaunas pelnė du taškus su pražanga (23-29). Vėliau D.Songaila pataikė du baudos metimus (25-29), o rusai atsakė V.Fridzono tritaškiu. Kėlinio pabaigoje D.Songaila vėl taikliai atakavo nuo baudų metimo linijos (27-32), o po dviejų kėlinių 32-27 vis dar priekyje buvo Rusija.

Trečiojo kėlinio pradžioje Antonas Pankrašovas įdėjo kamuolį iš viršaus (27-34), o R.Kaukėnas atsakė  dviem baudų metimais (29-34). Sužaidus daugiau nei minutę L.Kleiza realizavo 1 baudos metimą (30-34), sužaidus 2 minutes A.Kirilenka pelnė du taškus, o vėliau pataikė du baudos metimus (30-38). Sužaidus 3 minutes R.Kaukėnas pataikė dvitaškį (32-38), o rusai atsakėdviem taškais su pražanga (32-41). Baigiant įpusėti kėliniui V.Khryapa tritaškiu padidino lietuvių deficitą iki dviženklio skaičiaus (32-44). Įpusėjus kėliniui V.Khryapa įdėjo kamuolį į krepšį (32-46), tačiau M.Kalnietis įsmeigė tritaškį (35-46). Likus žaisti 4 minutes R.Kaukėnas dvitaškiu sumažino deficitą iki 9 taškų (37-36), tačiau tuoj pat T.Mozgovas įdėjo iš viršaus su pražanga (37-49). Likus žaisti 3 minutes T.Mozgavas dar kartą įdėjo iš viršaus (37-51), o R.Kaukėnas sumetė baudos metimus (39-51). Likus žaisti daugiau nei 2 minutes M.kalnietis pataikė iš toli (42-52), tačiau A.Švedas atsakė sudėtingu dvitaškiu. Likus žaisti daugiau nei minutę M.Pocius pataikė du baudos metimus (46-54). Paskutinę kėlinio minutę M.Kalnietis įdėjo iš viršaus (48-54), o M.Pocius pridėjo dvitaškį (50-54). Po trijų kėlinių 54-50 vis dar priekyje buvo Rusija.

Lemiamas kėlinys prasidėjo R.kaukėno tritaškiu po kurio komandas skyrė tik 1 taškas (53-54), tačiau rusai taip pat atsakė tolimu metimu (53-57). Sužaidus 3 minutes Jonas Valančiūnas pelnė du taškus (55-57), T.Mozgovas atsakė taikliais baudų metimais (55-59). Sužaidus 4 minutes S.Monya pataikė sudėtingą tritaškį (55-62), o vėliau S.Monya pridėjo du taškus su pražanga (55-64). Baigiant įpusėti kėliniui R.Kaukėnas įsmeigė tritaškį (58-64), o A.Pankrašovas atsakė 2 baudų metimais (58-66). D.Songaila taip pat pataikė baudos metimus (60-66), tačiau A.Pankrašovas atsakė dviem lengvais taškais. Likus žaisti daugiau nei 3 minutes tritaškį pataikė M.Kalnietis (63-69), tačiau S.Monya atsakė tuo pačiu (63-72). Neilgai trukus M.Kalnietis įsmeigė dar vieną tritaškį (67-74). Likus žaisti 2 minutes J.Valančiūnas pataikė abu baudos metimus ir deficitas ištirpo iki 5 taškų (69-74). Likus žaisti pusantros minutės D.Songaila pelnė du taškus su pražanga (72-77). Likus žaisti 40 sekundžių M.Kalniečio tritaškis skriejo pro šalį, o vėliau lietuviai prasižengė ir V.Fridzonas pataikė baudos metimus (72-79). Likus žaisti 26 sekundes A.Kirilenka sumetė baudos metimus (72-81), olikus žaisti 9 sekundes V.Fridzonas įdėjo iš viršaus. Lietuviai pralaimėjo ketvirtfinalio rungtynes 74-83 Rusijai ir baigė kovas olimpiadoje.

Šarūnas Jasikevičius per 19 minučių pelnė 3 taškus (0/3 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai), atliko 3 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 2 kamuolius, 6 kartus suklydo ir 1 kartą prasižengė.

Lietuva: Rimantas Kaukėnas 19, Darius Songaila 15, Mantas Kalnietis 14, Jonas Valančiūnas 7, Martynas Pocius 5, Linas Kleiza ir Paulius Jankūnas 4, Šarūnas Jasikevičius 3, Simas Jasaitis 2, Jonas Mačiulis 1 taškas;

Rusija: Andrejus Kirilenka 19, Timofėjus Mozgovas 17, Viktoras Khryapa 12, Vitalijus Fridzonas 11, Sergejus Monya 10, Antonas Pankrašovas 8, Aleksėjus Švedas 4, Aleksandras Kaunas 4 taškai;