*Kovo 20 d. Į Stambulą atvyksta "Barca".

[Londonas 2012] Šarūnas Jasikevičius jubiliejinėse 100 rungtynėse atvedė Lietuvą į Olimpiados ketvirtfinalį

2012-08-06
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pergale užbaigė Londono olimpinių žaidynių grupės etapą ir iškovojo bilietą į ketvirtfinalį. Lietuviai paskutinėse rungtynėse 76-63 nugalėjo Afrikos čempionus Tuniso krepšininkus. Šarūnui Jasikevičiui, tai buvo 100-osios oficialios rungtynės Lietuvos rinktinėje, o pelnęs 13 taškų jis peržengė 1000 pelnytų taškų ribą nacionalinėje komandoje. Ketvirtfinalyje lietuviai susitiks su Rusijos rinktine.

Rungtynės prasidėjo Mohamedo Hadidane dvitaškiu (0-2), o vėliau tritaškį pataikė Salahas Mejri (0-5). Po beveik 3 minučių kovos pirmuosius taškus Lietuvai pelnė Rimantas Kaukėnas (2-5), o po dar vieno taiklaus R.Kaukėno metimo rezultatas tapo lygus (5-5). Varžovai į tai atsakė S.Mejri dėjimu (5-7), o įpusėjus kėliniui tunisiečiai pelnė dar du taškus (5-9). R.Kaukėnas ir toliau buvo vienintelis lietuvis pelnantis taškus po jo dvitaškio deficitas ištirpo iki 2 taškų (7-9). Likus žaisti 3 minutes pirmą kartą į aikštelę išbėgo Šarūnas Jasikevičius, kuriam tai buvo jau 100-0sios oficialios rungtynės Lietuvos rinktinėje. Likus žaisti 2 minutes S.Mejri pelnė dar du taškus (7-14). Kėlinio pabaigoje varžovai padidino persvarą iki dviženklio skaičiaus. Po pirmojo kėlinio 18-7 pirmavo Tunisas.

Antrasis ketvirtis prasidėjo dar dviem Tuniso rinktinės taškais (7-20), o lietuviai atsakė Antano Kavaliausko netaikliais baudų metimais. Sužaidus daugiau nei minutę Šarūnas Jasikevičius pataikė tritaškį ir taip peržengė 1000 pelnytų taškų ribą Lietuvos rinktinėje (10-20). Vėliau M.Pocius buvo nubaustas technine pražanga, o lietuviai atsakė P.Jankūno dvitaškiu (12-22). Sužaidus 3 minutes P.Jankūnas sumažino deficitą iki 7 taškų (15-22). Baigiant įpusėti kėliniui A.Kavaliauskas pelnė du taškus (17-22), o L.Kleiza pataikė sudėtingą dvitaškį (19-22). Likus žaisti daugiau nei 4 minutes Šarūnas Jasikevičius dvitaškiu sumažino deficitą iki minimumo (21-22), tačiau varžovai atsakė tritaškiu (21-25). Po dar dviejų sėkmingų atakų Tunisas susigrąžino 8 taškų persvarą (21-29). Likus žaisti 2 minutes lietuvių  deficitas buvo šoktelėjęs iki dviženklio skaičiaus, tačiau Š.Jasikevičius dvitaškiu atstatė iki 9. Likus žaisti daugiau nei minutę Š.Jasikevičius įsmeigė tritaškį (26-34). Kėliniui baigiantis Rimantas Kaukėnas pataikė tritaškį, tačiau po dviejų kėlinių 29-35 pirmavo Tunisas.

Trečiojo kėlinio pradžioje M.Romdhane'as įdėjo kamuolį iš viršaus, tačiau lietuviai atsakė dvitaškiu (31-37). Sužaidus daugiau nei 2 minutes Tunisas surengė dar vieną tikslią ataką (31-39), o vėliau M.Rmdhane'as dvitaškiu vėl padidino lietuvių deficitą iki 10 taškų (31-41). Baigiant įpusėti kėliniui Simas Jasaitis įsmeigė tritaškį (34-43), tačiau varžovai atsakė dvitaškiu ir tritaškiu (34-48). Po minutės S.Jasaitis pataikė dar vieną tolimą metimą (37-48), o L.Kleiza pridėjo dvitaškį (39-48). Likus žaisti 3 minutes A.Kavaliauskas pataisė M.Kalniečio metimą, tačiau S.Mejri atsakė dėjimu su varžovo pražanga (41-52). Vėliau D.Songaila pelnė du taškus po Š.Jasikevičiaus perdavimo (43-53), likus žaisti 2 minutes tas pats tamdemas pelnė dar du taškus (45-54). Likus žaisti daugiau nei minutę D.Songaila pridėjo dar vieną dvitaškį (47-54). Paskutinę kėlinio minutę Šarūnas Jasikevičius įsmeigė tritaškį, o po trijų kėlinių 54-50 pirmavo Tunisas.

Lemiamas kėlinys prasidėjo Simo Jasaičio tritaškiu po kurio deficitas ištirpo iki minimumo (53-54), o sužaidus minutę Darius Songaila pataikė dvitaškį su pražanga ir po ilgos pertraukos išvedė Lietuvą į priekį (56-54). Vėliau varžovai dvitaškiu išlygino rezultatą (56-56), tačiau S.Jasaitis baudos metimu sugrąžino persvarą (57-56). Baigiant įpusėti kėliniui Renaldas Seibutis pataikė iš toli (60-56), vėliau Seibutis įsmeigė dar vieną tritaškį ir lietuvių persvara šoktelėjo iki 7 taškų (63-56). Likus žaisti 4 minutes D.Songaila pridėjo dvitaškį (65-56), likus žaisti 3 minutes R.Seibutis pataikė baudos metimus (67-59). Likus žaisti daugiau nei minutę M.Kalnietis pataikė tritaškį (72-61). Paskutinę kėlinio minutę Darius Songaila sumetė baudos metimus, o lietuviai iškovojo pergalę 76-63 ir pateko į ketvirtfinalį.

Šarūnas Jasikevičius per 27 minutes pelnė 13 taškų (2/6 dvitaškiai, 3/5 tritaškiai), atliko 5 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 2 kamuolius, 3 kartus suklydo ir permėmė 2 kamuolius.

Lietuva: Šarūnas Jasikevičius ir Darius Songaila 13, Simas Jasaitis, Renaldas Seibutis ir Rimantas Kaukėnas 10, Antanas Kavaliauskas 6, Mantas Kalnietis 5, Linas Kleiza 4, Paulius Jankūnas 3, Jonas Mačiulis 2 taškai;

Tunisas:  Amine Rzigas 17, Salahas Mejri 16, Macramas Ben Romdhane'as 12, Mouradas El Mabroukas 6, Radhouane Slimane ir Marouanas Laghnejas 3, Nizaras Knioua, Mohamedas Hadidane ir Mokhtaras Ghayazas 2 taškai;