Barselona palaužė Turkijos čempionus

2012-10-25
Barselonos "FC Barcelona Regal" su Šarūnu Jasikevičiumi eurolygoje išlieka nepralaimėjusi. Katalonai trečiojo turo rungtynėse savo aikštėje 72-60 nugalėjo Turkijos čempionus Stambulo "Bešiktaš" krepšininkus. Kitą savaitę Ispanijos čempionai namuose susitiks su Belgrado "Partizan" ekipa.

Rungtynės prasidėjo Pete'o Mickealo dvitaškiu su pražanga (3-0), sužaidus pusantros minutės A.Tomičius pataikė baudos metimą, o varžovai atsakė tritaškiu (4-3). Po E.Lorbeko ir A.Tomičiaus taškų Barselona įgijo 7 taškų persvarą (10-3). Baigiant įpusėti kėliniui Nathanas Jawai įdėjo kamuolį iš viršaus (12-5). Likus žaisti mažiau nei 4 minutes Marcelinho Huertas pelnė du taškus (14-7), vėliau brazilas pridėjo dar vieną dvitaškį (16-7). Likus žaisti 2 minutes Joe Inglesas pataikė iš vidutinio nuotolio, tačiau C.Jerrellas atsakė dviem taškais iš po krepšio. Likus žaisti minutę P.Christopheris įmeigė tritaškį ir sumažino "Bešiktaš" deficitą iki 5 taškų (19-14). Kėliniui baigiantis C.Jerrellsas sumetė baudos metimus, tačiau po pirmojo kėlinio 20-18 pirmavo "FC Barcelona Regal" krepšininkai.

Antrojo ketvirčio pradžioje Gašperas Vidmaras dvitaškiu išlygino rezultatą (20-20). Sužaidus daugiau nei minutę N.Jawai sudėtingu dvitaškiu persvėrė rezultatą (22-20), po minutės A.Tomičius pridėjo du taškus (24-20). Sužaidus 3 su puse minutės pirmą kartą į aikštelę išbėgo Šarūnas Jasikevičius.  Sužaidus daugiau nei 4 minutes rezultatas vėl tapo lygus (24-24). Įpusėjus kėliniui B.Hersikas pirmą kartą išvedė Stambulo krepšininkus į priekį (24-26), tačiau tuoj pat P.Mickealas išlygino rezultatą (26-26). Likus žaisti 4 minutes Š.Jasikevičius pelnė pirmuosius taškus (28-28), kitos atakos metu lietuvis dar kartą pasižymėjo (30-28). Likus žaisti minutę Xavieras Rabaseda Alley-oppu persvėrė rezultatą "FC Barcelona Regal" komandos naudai (34-32). Kėliniui baiggiantis J.Inglesas pataikė dvitaškį, o katalonai po pirmosios mačo dalies pirmavo 36-34.

Sužaidus daugiau nei minutę trečiajame kėlinyje M.Huertas baudų metimais pelnė pirmuosius taškus ketvirtyje (38-34). Turkams pirmuosius taškus pelnė R.Falkeris (38-36). Sužaidus beveik 3 minutes N.Jawai pridėjo du taškus. Sužaidus 4 minutes D.Markota pataikė du baudos metimus, o E.Lorbekas42 atsakė dvitaškiu (42-38). Baigiant įpusėti kėliniui gražią ataką surengė M.Huertas po kurio perdavimo kamuolį iš viršaus įdėjo X.Rabaseda (44-38). Likus žaisti mažiau nei 4 minutes turkai sumažino atsilikimą iki 2 taškų (44-42), bet čia pat tritaškį įsmeigė M.Huertas, o dvitaškį pridėjo A.Tomičius (49-42). Likus žaisti daugiau nei minutę A.Tomičius pataikė vieną baudos metimą ir pirmą kartą padidino Barselonos persvarą iki dviženklio skaičiaus (52-42). Po trijų kėlinių priekyje 53-46 buvo Ispanijos čempionai.

Pirmuosius taškus ketvirtajame kėlinyje pelnė svečiai iš Turkijos, o katalonų sąskaitą atidarė C.J. Wallace'as pataikes iš toli (55-48). Sužaidus 3 minutes A.Tomičius pataikė dvitaškį, o C.Ozeras atsakė tritaškiu (57-51). Sužaidus daugiau nei 4 minutes Damiras Markota įsmeigė tritaškį (59-54). Įpusėjus kėliniui N.Jawai pataikė 1 baudos metimą, o po minutės amerikietis įdėjo kamuolį iš viršaus (62-54). Likus žaisti 3 minutes D.Markota dar kartą taikliai atakavo iš toli (62-57). Likus žaisti 2 minutes N.Jawai pelnė du taškus iš po krepšio (66-57). Likus žaisti pusantros minutės iki rungtynių pabaigos M.Huertas buvo nubaustas nesportine pražanga. Tačiau jau kitos atakos metu varžovų ekipos krepšininkas P.Christopheris gavo tokią pačią nuobaudą. Rungtynes 72-60 laimėjo Barselonos "FC Barcelona Regal" komanda.

Šarūnas Jasikevičius per daugiau nei 6 minutes pelnė 4 taškus (2/2 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai), 2 kartus suklydo, išprovokavo 1 varžovo pražangą ir surinko 2 naudingumo balus.

Barselonos "FC Barcelona Regal": Nathanas Jawai 14, Ante Tomičius, Pete'as Mickealas ir Marcelinho Huertas 11, C.J. Wallace'as ir Erazemas Lorbekas 6, Joe Inglesas 5, Šarūnas Jasikevičius ir Xavieras Rabaseda 4 taškai;

Stambulo "Bešiktaš": Curtisas Jerrellas 18, Damiras Markota 10, Patrickas Christopheris 9, Gašperas Vidmaras 8, Cevheras Ozeras 7, Baris Hersekas 4, Randalas Falkeris ir Serhatas Cetinas 2 taškai;