Jasikevičiaus tritaškiai mačo pabaigoje neišgelbėjo katalonų nuo antrosios nesėkmės

2012-10-07
Šarūnas Jasikevičius sužaidė savo pirmąsias oficialias rungtynes 2012-2013-ųjų metų sezone, tačiau lietuvio debiutas apkarto. Barselonos "FC Barcelona Regal" krepšininkai patyrė antrąjį pralaimėjimą iš eilės Ispanijos čempionate. Antrojo turo rungtynėse katalonai 77-78 išvykoje nusileido Bilbao "Gescrap Bizkaia" ekipai.

Rungtynės prasidėjo Erazemo Lorbeko dviem taškais iš po krepšio (0-2), o šeimininkai atsakė Kosto Vasilliadžio tritaškiu (3-2). Sužaidus minutę dvitaškį pridėjo Marcelinho Huertas (3-4), po minutės brazilas pelnė dar du taškus (3-6). Sužaidus daugiau nei 2 minutes Joe Inglesas įsmeigė tritaškį (3-9), bet A.Mumbru atsakė tuo pačiu (6-9). Vėliau Ante Tomičius įdėjo kamuolį iš viršaus (6-11), įpusėjus kėliniui M.Rakovičius pataikė iš vidutinio nuotolio (8-11). Likus žaisti daugiau nei 4 minutes Nikos Zisis pelnė du taškus su pražanga ir sumažino "Gescrap Bizkaia" deficitą iki 2 taškų (11-13). Likus žaisti 2 minutes A.Tomičius pelnė 2 taškus, tačiau tikslia ataka atsakė ir A.Hervelle (13-15). Likus žaisti 3 minutes A.Mumbru baudos metimais išlygino rezultatą (17-17), po minutė Mumbru taikliu baudos metimu išvedė Bilbao ekipą į priekį (18-17). Katalonams pranašumą sugrąžino M.Todorovičius pelnė du taškus su pražanga (18-20), tačiau po K.Vasilliadžio baudos metimų rezultatas vėl tapo lygus (20-20). Likus žaisti minutę Alexas Abrinesas pataikė iš toli, o A.Hervelle atsakė dvitaškiu. Kėliniui baigiantis N.Jawai pelnė du taškus, o A.Abrinesas pridėjo dvi baudas. Po pirmojo kėlinio 27-22 pirmavo "FC Barcelona Regal" krepšininkai.

Antrasis ketvirtis prasidėjo A.Moermano tritaškiu (25-29), o katalonai atsakė A.Abrineso dvitaškiu ir N.Jawai dėjimu (25-31). Sužaidus 2 minutes į aikštelę išbėgo Šarūnas Jasikevičius, po kelių akimirkų Pete'as Mickealas pelnė pirmuosius taškus (27-33). Sužaidus 3 minutes lietuvis suklydo, o A.Mumbru atsakė dviem taškais (29-33). Baigiant įpusėti kėliniui M.Huertas pakeitė Š.Jasikevičių aikštelėje, o A.Hervelle pataikė iš dviejų taškų zonos (31-33). E.Lorbekas neliko skolingas savo varžovui ir taip pat pelnė du taškus (31-35). Likus žaisti 3 minutes A.Mumbru pelnė du taškus, o po M.Samba dėjimo katalonų persvara ištirpo iki 2 taškų (35-37). Likus žaisti 2 minutes R.Grimau dar vienu dėjimu išlygino rezultatą (37-37). Po E.Lorbeko baudos metimų į priekį išsiveržė Barselona (37-39). Kėliniui baigiantis A.Tomičius pridėjo 4 taškus iš eilės, o katalonai po dviejų kėlinių pirmavo 43-37.

Pirmųjų taškų trečiajame kėlinyje teko laukti daugiau nei 2 minutes, kuomet N.Zisis pataikė tris baudos metimus (40-43). Po A.Mumbru dvitaškio Bilbao deficitas ištirpo iki minimumo, tačiau turėtą katalonų persvarą atstatė E.Lorbekas (42-45). Baigiant įpusėti kėliniui K.Vasilliadis baudos metimais persvėrė rezultatą "Gescrap Bizkaia" ekipos naudai (46-45). Likus žaisti 3 minutes Milovanas Rakovičius dvitaškiu padidino šeimininkų persvarą iki 3 taškų (50-47), tačiau A.Abrinesas atsatė turėtą 1 taško persvarą (50-49). Likus žaisti daugiau nei 2 minutes M.Rakovičius ir M.Huertas apsikeitė taikliais metimais (52-51). Po A.Abrineso baudos metimo rezultatas tapo lygus (52-52), tačiau šeimininkai tritaškiu vėl išsiveržė į priekį (55-52). Paskutinę kėlinio minutę Raulis Lopezas padidino Bilbao persvarą iki 5 taškų, o šeimininkai po trijų kėlinių buvo priekyje 57-52.

Lemiamas kėlinys prasidėjo aikštelėje būnant ir Šarūnui Jasikevičiui. Sužaidus vos kelias sekundes Joe Inglesas pelnė du taškus su pražanga (57-54). Po dviejų tikslių Bilbao ekipos atakų šeimininkai susikrovė 7 taškų persvarą (61-54). Sužaidus 2 minutes Š.Jasikevičius prametė tolimą metimą, o varžovai atsakė R.Lopezo dvitaškiu (63-54). Sužaidus daugiau nei 3 minutes A.Tomičius įdėjo kamuolį į krepšį su varžovo pražanga (63-56). Įpusėjus kėliniui N.Zisis pelnė du taškus (65-56), tačiau A.Tomičius atsakė taip pat dviem taškais. Likus žaisti 3 minutes E.Lorbekas pataikė tritaškį (66-61), o į aikštelę sugrįžo Š.Jasikevičius. Likus žaisti mažiau nei 2 minutes N.Zisis baudos metimais padidino Bilbao persvarą iki 7 taškų. Tuoj pat galingu dėjimu atsakė N.Jawai (70-65). Paskutinę kėlinio minutę P.Mickealas ir A.Abrinesas pataikė tik po 1 baudos metimą (70-67). Likus žaisti 25 sekundes A.Moermanas pataikė iš toli ir sudūrė dar vieną skaudų durį Barselonos komandai (73-67). Likus žaisti 20 sekundžių E.Lorbekas išprovokavo varžovo pražangą metant iš toli, tačiau slovėnas pataikė tik 2 baudos metimus (73-69). Likus žaisti 14 sekundžių J.C.Navarro realizavo baudos metimus (75-71). Likus žaisti mažiau nei 4 sekundes Š.Jasikevičius pataikė tolimą metimą ir sumažino deficitą iki 2 taškų (76-74). N.Zisis baudų metimais padidino Bilbao persvarą iki 4 taškų (78-74). Aidint finaliniai sirenai Š.Jasikevičius pataikė dar vieną sudėtingą tritaškį, tačiau tai neišgelbėjo Barselonos nuo pralaimėjimo 77-78.

Šarūnas Jasikevičius per 9 minutes pelnė 6 taškus (2/3 tritaškiai), atliko 1 rezultatyvų perdavimą, atkovojo 2 kamuolius, 2 kartus suklydo, 1 kartą prasižengė ir surinko 5 naudingumo balus.

Bilbao "Gescrap Bizkaia": Nikos Zisis 16, Alexas Mumbru 15, Adrienas Moermanas 13, Milovanas Rakovičius ir Kostas Vasiliadis 10, Axelis Hervelle, Raulis Lopezas ir Mamadou Samba 4, Rogeris Grimau 2 taškai;

Barselonos "FC Barcelona Regal": Ante Tomičius 16, Erazemas Lorbekas 13, Alexas Abrinesas 10, Marcelinho Huertas 8, Šarūnas Jasikevičius, Marko Todorovičius ir Nathanas Jawai 6, Pete'as Mickealas ir Joe Inglesas 5, Juanas Carlosas Navarro 2 taškai;