Ispanijoje triuškinanti Š.Jasikevičiaus komandos pergalė

2012-10-28
Barselonos "FC Barcelona Regal" su Šarūnu Jasikevičiumi iškovojo trečiąją pergalę iš eilės Ispanijos pirmenybėse. 5-ojo turo rungtynėse katalonai savo aikštėje 100-75 nugalėjo Gran Kanarijos "CB Canarias" krepšininkus. Kitą savaitę Ispanijos čempionai išvykoje susitiks su Vitorijos "Caja Laboral" ekipa.

Rungtynės prasidėjo Ante Tomičiaus dviem taškais iš po krepšio (2-0),  dvitaškius atsakė ir varžovų ekipos žaidėjas J.Donladsonas (2-2). Sužaidus minutę A.Tomičius pridėjo dar du taškus, o vėliau ir Erzaemas Lorbekas pasižymėjo (6-4). Po Levi Rosto tritaškio pirmą kartą į priekį išsiveržė Gran Kanarijos krepšininkai (6-8). Sužaidus 3 minutes E.Lorbekas baudų metimais išlygino rezultatą (8-8). Sužaidus 4 minutes svečiai pataikė dar vieną tritaškį, o E.Lorbekas atsakė dviem taškais (12-12). Įpusėjus kėliniui Joe Inglesas dėjimu iš viršaus persvėrė rezultatą Barselonos naudai (14-12). Gran Kanarijos komanda į tai atsakė dviem L.Rosto tritaškiais iš eilės ir vėl išsiveržė į priekį (14-18). Likus žaisti 3 minutes A.Tomičius pelnė du taškus (16-20). Likus žaisti mažiau nei 2 minutes M.Huertas įsmeigė tritaškį ir sumažino katalonų deficitą iki minimumo (21-22). Po J.C.Navarro dvitaškio priekyje jau buvo Ispanijos čempionai (23-22). Vis dėlto po pirmojo kėlinio 24-23 pirmavo "CB Canarias" krepšininkai.

Antrąjį kėlinį aikštelėje pradėjo ir Šarūnas Jasikevičius, o pirmuosius taškus pelnė Nathanas Jawai pataikes baudos metimą (24-24). C.J.Wallace'as dvitaškiu buvo išvedęs šeimininkus į priekį, tačiau svečiai surengę dvi tikslias atakas atstatė pranašumą (26-28). Sužaidus 2 minutes N.Jawai pelnė du taškus, o vėliau V.Sada taikliu metimu išlygino rezultatą (30-30). Sužaidus daugiau nei 3 minutes Fotios Lampropoulos pataikė iš toli (30-33), o Š.Jasikevičiui tuo pačiu atsakyti nepavyko. Sužaidus 4 minutes V.Sada pasižymėjo iš vidutinio nuotolio, tačiau F.Lampropoulos įsmeigė antrąjį tritaškį (32-36). Likus žaisti daugiau nei 4 minutes A.Tomičius išlygino rezultatą (36-36), o po X.Rabasedos tritaškio priekyje buvo "FC Barcelona Regal" (39-36). Likus žaisti 3 minutes F.Lampropoulos pelnė du taškus (41-38), likus žaisti 2 minutes V.Sada pataikė iš toli, o X.Rabaseda pridėjo dvitaškį (46-38). Po dviejų kėlinių 48-42 pirmavo "FC Barcelona Regal".

Trečiojo ketvirtčio pradžioje Ricardo Guillemas pataikė tritaškį ir sumažino deficitą iki 3 taškų (48-45). Sužaidus 2 minutes A.Tomičius ir J.C.Navarro pridėjo po du taškus (53-45). Sužaidus 3 minutes E.Lorbekas įsmeigė tritaškį (56-49), o Navarro pridėjo dar du taškus (58-49). Likus žaisti 6 minutes L.Rostas ir A.Tomičius apsikeitė taikliais dvitaškiais (62-53). Baigiant įpusėti kėliniui A.Tomičius baudos metimu pirmą kartą padidino katalonų persvarą iki dviženklio skaičiaus (63-53). Likus žaisti 4 minutes E.Lorbekas pridėjo du taškus (66-57), po minutės J.C.Navarro įsmeigė tritaškį, bei pridėjo dvitaškį (74-59). Kėliniui baigiantis M.Huertas įsmeigė tritaškį, o Barselona po trijų kėlinių pirmavo 79-62.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Ricardo Urizas pataikė baudos metimus (79-64), sužaidus 2 minutes M.Huertas pelnė 4 taškus iš eilės (83-70). Sužaidus 4 minutes Joe Inglesas pataikė tritaškį (89-70). Baigiant įpusėti kėliniui Blogata Sekuličia ir J.C.Navarro apsikeitė taikliais dvitaškiais (91-72). Likus žaisti daugiau nei 3 minutes J.C.Navvaro padidino katalonų persvarą iki 20 taškų (93-72). Likus žaisti daugiau nei 2 minutes Nathanas Jawai pelnė du taškus su pražanga (98-75). Likus žaisti minutę Alexas Abrinesas baudų metimais pelnė 100-ąjį tašką Barselonos komandai (100-75).

Šarūnas Jasikevičius per 4 minutes taškų nepelnė (0/1 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai) ir kartą suklydo.

Barselonos "FC Barcelona Regal": Juanas Carlosas Navarro 21, Ante Tomičius 19, Erazemas Lorbekas 12, Marcelinho Huertas 10, Victoras Sada 9, Xavieras Rabaseda 7, Nathanas Jawai 6, Joe Inglesas ir C.J. Wallace'as 5, Marko Todorovičius 4, Alexas Abrinesas 2 taškai;

Gran Kanarijos "CB Canarias": Levi Rostas 18, Jakimas Donaldsonas 11, Saulas Blanco 9, Ricardo Urizas ir Fotios Lampropoulos 8, Joanas Carlesas Bivia ir Nicolas Richotti 6, Ricardo Guillemas 2 taškai;