"Žalgiris" patyrė skaudų pralaimėjimą paskutinę sekundę

2013-12-05
Kauno "Žalgirio" komanda patyrė pralaimėjimą paskutinėmis rungtynių sekundėmis. Strasbūro SIG ekipa po fantastiško L.Campbello tolimo šūvio likus žaist 2 sekundes išplėšė pergalę 77-76 iš žalgiriečių rankų.

Rungtynės prasidėjo P.Jankūno dvitaškiu (0-2), sužaidus minutę J.Dentomas pridėjo tritaškį (0-5). Sužaidus 3 minutes R.Javtokas pelnė du taškus, o P.Jankūnas pataikė dvi baudas (0-9). Po J.Dentono reido į baudos aikštelę "Žalgirio" persvara tapo dviženklė (0-11). Sužaidus beveik ė minutes pirmuosius šeimininkų taškus pelnė A.Ajinca (2-11), o J.Dentmonas atsakė tolimu metimu (2-14). Įpusėjus kėliniui A.Ajinca pataikė iš vidutinio nuotolio (6-14), o J.Leloupas baigė greitą kontrą ataką (8-17). Likus žaisti 3 minutes A.Toupane'as sudrebino kauniečių krepšį dėjimu (10-15). Likus žaisti 2 minutes pirmą kartą aikštelėje pasirodė Š.Jasikevičius, o prancūzai pataikė tritaškį ir išlygino rezultatą (15-15). Kėlinio pabaigoje SIG krepšininkai išsiveržė į priekį, tačiau A.Milaknio tritaškis atstatė minimalią persvarą "Žalgiriui (17-18). Kėlinio pabaigoje R.Greeras taiklia bauda išlygino rezultatą 18-18.

Antrojo ketvirčio pradžioje K.Lavrinovičius persvėrė rezultatą (18-20). Prancūzai dvitaškiu išlygino, tačiau T.Klimavičius dviem taškais su pražanga vėl išvedė "Žalgirį" į priekį (20-23). Sužaidus 3 minutes K.Lavrinovičius sumetė dvi baudas (24-28). Sužaidus 4 minutes R.Greeras pataikė iš vidutinio nuotolio, o M.Kupšas atsakė taškais iš po krepšio (26-30). Įpusėjus kėliniiui A.Toupane'as pataikė dvitaškį (26-28). Vėliau Š.Jasikevičius pasižymėjo dviem taškais (28-32). Likus žaisti 4 minutes A.Milaknis pataikė tritaškį (28-35). Likus žaisti daugiau nei 2 minutes L.Campbellas įsmeigė tritaškį (31-35), vėliau A.Ajinca buvo nubaustas nesportine pražanga. Likus žaisti pusantros minutės V.Lipkevičius realizavo dvi baudas (32-38), o kamuolį perėmęs J.Dentmonas pelnė taškus iš po krepšio. Kėliniui baigiantis R.Duportas pelnė du taškus, tačiau 42-37 po pirmosios rungtynių pusės pirmavo "Žalgiris".

Po ilgosios pertraukos abi ekipos negalėjo pelnyti taškų dvi minutes, o pirmieji taškus pelnė prancūzai (39-42). Po A.Dioto dvitaškio komandas jau skyrė tik vienas taškas (41-42). Sužaidus 3 minutes į aikštelę grįžo Š.Jasikevičius, o P.Jankūnas pasižymėjo dviem taškais (41-44). Sužaidus 4 minutes R.Greeras atšokęs pelnė du taškus (43-44). Po A.Dioto greitų taškų priekyje atsidūrė SIG krepšininkai (45-44). Likus žaisti 3 minutes A.Milaknis tritaškiu išvedė "Žalgirį" (45-47). Po minutės R.Duportas aidint 24 sekundžių sirenai pataikė du taškus, tačiau M.Kupšas taip pat atsakė dviem taškais (47-49). Likus žaisti pusantros minutės A.Diotas išlygino rezultatą (49-49). Kėliniui baigiantis R.Duportas metimu iš vidutinio nuotolio išvedė Strasbūro ekipą, tačiau M.Kupšas dar kartą išlygino rezultatą (51-51). Kėlinį dvitaškiu baigė R.Duportas, o po trijų kėlinių 53-51 pirmavo Prancūzijos ekipa.

Lemiamas kėlinys prasidėjo L.Campbello tritaškiu (56-51). Lietuvos čempionai atsakė A.Milaknio tolimu metimu (56-54). Sužaidus beveik 4 minutes R.Greeras pelnė du taškus, o A.Milaknis pataikė vieną baudą (58-55). Po J.Dentmono tritaškio rezultatas tapo lygus (58-58), o M.Pocius tolimu metimu išvedė "Žalgirį" į priekį (58-61). Įpusėjus kėliniui J.Dentmonas pataikė dar vieną tritaškį (58-64). Prancūzai atsakė R.Greero dvitaškiu su pražanga (61-64). K.Lavrinovičius atsakė dvitaškiu iš vidutinio nuotolio. Likus žaisti 3 minutes R.Greeras pataikė tritaškį su pražanga ir išlygino rezultatą (68-68). Likus žaisti beveik 2 minutes L.Campbellas įsmeigė tritaškį ir persvėrė rezultatą prancūzų naudai (71-68). "Žalgirio" gretose grįžo Š.Jasikevičius į aikštelę , o K.Lavrinovičius pataikė dvi baudas (71-70). A.Ajinca atsakė dviem taškais iš po krepšio, tuo pačiu pasižymėjo P.Jankūnas (73-72). Paskutinę kėlinio minutę A.Ajinca pataikė 1 baudą (74-72). Likus žaisti 36 sekundes K.Lavrinovičius baudos metimais išlygino rezultatą (74-74). Likus žaisti 2,6 sekundes J.Dentmonas sudėtingu dvitaškiu persvėrė rezultatą "Žalgirio" naudai. Strasbūro ekipa per likusį laiką surengė ataką kurios smaigalyje atsidūręs L.Campbellas pataikė tritaškį nuo lentos ir išplėšė pergalę SIG ekipai.

Šarūnas Jasikevičius per 21 minutę pelnė 2 taškus (1/3 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai), atliko 5 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 1 kamuolį, perėmė 1 kamuolį, 4 sykius suklydo, 3 kartus prasižengė, bei išprovokavo 1 varžovo pražangą.

Strasbūro SIG: Ricardo Greeras 16, Louisas Campbellas 15, Romainas Duportas 12, Alexis Ajinca 10, Jeremy Leloupas ir Paulas Lacombe 7, Antoine Diotas 6, xelis Toupane'as 4 taškai;

Kauno "Žalgiris": Justinas Dentmonas 18, Artūras Milaknis 16, Kšištofas Lavrinovičius 10, Paulius Jankūnas ir Martynas Pocius 8, Mindaugas Kupšas 7, Tadas Klimavičius 3, Šarūnas Jasikevičius, Vytenis Lipkevičius ir Robertas Javtokas 2 taškai;