Dramatiškas ir karštas finalininkų mūšis: į Stambulą sugrįžęs Šanli pražudė Eurolygos čempionus

2021-12-03
Barselonos krepšininkai dramatiškoje kovoje įveikė Eurolygos čempionus.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai penktadienį Turkijoje 95:93 po pratęsimo palaužė praėjusių metų finalo skriaudikus.

Katalonai su 11 laimėjimų toliau išlieka turnyrinės lentelės viršuje.

Stambule karjeros rungtynes sužaidė S.Šanli, kuris į savo buvusios komandos krepšį įmetė 24 taškus ir surinko 25 naudingumo balus.

Pirmąjame kėlinyje po S.Šanli ir N.Laprovittolos tritaškių "Barca" įgijo 7 taškų persvarą (5:12). Šeimininkai į tai atsakė sėkminga atkarpa 12:4 ir persvėrė rezultatą (17:16).

Antrojo kėlinio pradžioje po T.Pleisso taškų Eurolygos čempionai susikrovė dviženklę persvarą (31:20). Po katalonų spurto 4:13 "Anadolu Efes" pranašumas ištirpo iki 2 taškų (35:33), tačiau turkai sėkmingiau užbaigė pirmąją mačo pusę (47:37). Kėlinio pabaigoje Š.Jasikevičius buvo nubaustas technine pražanga.

Po ilgosios pertraukos N.Mirotičius įsmeigė du tritaškius, tačiau šeimininkai neprisileido Barselonos krepšininkų (57:47). Vis dėlto kėlinio pabaigoje katalonai ištirpdė dviženklę persvarą (64:62).

Ketvirtajame kėlinyje S.Šanli įsmeigė du tritaškius ir išvedė "Barcą" į priekį (68:72). Likus žaisti kiek daugiau, nei 3 minutes šeimininkai išlygino rezultatą (75:75). S.Šanli dar vienu tolimu metimu persvėrė rezultatą (75:78), vėliau turkas baigė ataką dėjimu (75:80). Likus žaisti 50 sekundžių V.Micičius įmetė tritaškį (78:80). Likus žaisti 20 sekundžių Larkinas baudų metimais išlygino rezultatą (80:80). N.Mirotičius turėjo šansą išplėšti pergalę, tačiau mestas dvitaškis net nelietė lanko.

Pratęsimą dviem taškais pradėjo Šanli (80:82), o sužaidus minutę penktąją pražangą gavo N.Mirotičius. Netrukus Sh.Larkinas užsidirbo penktąją pražangą (81:84). Likus žaisti 3 minutes K.Kuričius ir T.Pleissas apsikeitė tolimais metimais (84:87). Netrukus Atamanas buvo nubaustas technine pražanga, o vėliau emocijų nevaldęs strategas iš Turkijos buvo priverstas palikti aikštelę (84:91). Be trenerio likę "Anadolu Efes" pelnė 5 taškus be atsako (89:91). Likus žaisti kiek daugiau nei minutę V.Micičius įmetė 1 baudą (90:91). Likus žaisti 47 sek. R.Jokubaitis pataikė kuriozišką dvitaškį su pražanga (90:94). Likus žaisti 3,2 sek. Moermanas įsmeigė tritaškį (93:94). Likus žaisti 2,4 sek. Šanli realizavo 1 baudą, o antrą pramesdamas specialiai. Desperatiškas K.Simono metimas iš vidurio aikštės buvo netaiklus (93:95).

Kitą savaitę "Barcos" Eurolygoje laukia "El Clasico" mūšis Katalonijoje, o šį savaitgalį Ispanijos lygoje dvikova namuose su "Baskonia".

Stambulo "Anadolu Efes": Vasilije Micičius 26, Adrienas Moermanas 16, Shane'as Larkinas 14, Tiboras Pleissas 13, Krunoslavas Simonas 10, Rodrigue'as Beauboisas 6, Filipas Petruševas 4, Elijahas Bryantas ir Bryantas Dunstonas 2 taškai;

Barselonos "FC Barcelona": Sertačas Šanli 24, Nikola Mirotičius 18, Kyle'as Kuričius 16, Nicolas Laprovittola 14, Rokas Jokubaitis 9, Brandonas Daviesas ir Sergi Martinezas 5, Rolandas Šmitas ir Pierre'as Oriola 2 taškai;