*Gegužės 24-26 d. Eurolygos finalo ketvertas Berlyne.

Calatheso rekordą "Barca" pažymėjo pergale prieš Monako ekipą

2022-03-03
Barselonos krepšininkai į Eurolygos kovas grįžo pergalingai.

Šarūno Jasikevičiaus treniruojama "Barca" savo arenoje 88:83 įveikė Monako "AS Monaco" ir pasiekė 5-ąją pergalę iš eilės.

Katalonai su 21 pergale ir 5 pralaimėjimais yra vienvaldžiai Eurolygos lyderiai.

Šiose rungtynėse istorinį pasiekimą pasiekė Nickas Calathesas. Graikas tapo daugiausiai rezultatyvių perdavimų atlikusiu žaidėju Eurolygoje. Gynėjo sąskaitoje dabar yra 1612 rez. perdavimai.

Katalonų treneris Š.Jasikevičius su 755 rez. perdavimais yra 19-oje vietoje.

Įpusėjus kėliniui rezultatas buvo lygus (11:11), o po pirmojo kėlinio taip pat nė vienai komandai nepavyko įgyti pranašumo (20:20).

Antrąjį ketvirtį N.Hayesas-Davisas pradėjo pelnydamas 7 taškus iš eilės (27:25). Kėlinio pabaigoje Jokubaitis įsmeigė du tritaškius ir sukrovė katalonams 8 taškų persvarą (42:34).

Po ilgosios pertraukos Šanli dviem taškais padidino "Barcos" persvarą iki dviženklio skaičiaus (49:38). Netrukus Nickas Calathesas tapo daugiausiai rezultatyvių perdavimų Eurolygos istorijoje atlikusiu žaidėju (1608 rez. perd.). Vis dėlto Monako krepšininkai sugebėjo likviduoti dviženklį deficitą ir prieš lemiamą ketvirtį komandas skyrė 4 taškai (66:62).

Ketvirtajame kėlinyje po Motiejūno taškų rezultatas tapo lygus (66:66). Po trijų M.Jameso baudos metimų priekyje buvo svečiai (70:71). Likus žaisti kiek daugiau, nei 4 minutes N.Calathesas persvėrė rezultatą (74:73). Po minutės B.Daviesas sudrebino krepšį dėjimu (78:75). Monakas atsakė trimis baudų metimais ir išlygino rezultatą (78:78). Exumas įmetė dvi baudas (80:78), o Calathesas perėmė kamuolį ir Daviesas likus žaisti minutę padidino persvarą iki 4 taškų (82:78). Vėliau Daviesas pridėjo 1 baudą (83:78), varžovai atsakė greitu dvitaškiu (83:80). Likus žaisti 33 sek. Exumas realizavo abi baudas (85:80), po to 1 baudą pridėjo Mirotičius. M.Jamesas likus žaisti 14 sek. atsakė tolimu metimu (86:83). Rungtynes baudų metimais uždarė Exumas 88:83.

Kitą savaitę Šaras sugrįžta į Kauną kur laukia mačas su "Žalgiriu". Šį šeštadienį "Barca" žais Ispanijos lygos rungtynes Valensijoje.

Barselonos "FC Barcelona": Dante Exumas 22, Brandonas Daviesas ir Nikola Mirotičius 11, Nickas Calathesas 10, Sertačas Šanli ir Nigelis Hayesas-Davisas 9, Nicolas Laprovittola ir Rokas Jokubaitis 7, Kyle'as Kuričius 2 taškai;

Monako "AS Monaco": Mike'as Jamesas 19, Dwayne'as Baconas 16, Donatas Motiejūnas 14, Alpha Diallo 10, Leo Westermannas 8, Willas Thomasas ir Donta Hallas 6, Parisas Lee ir Brockas Motumas 2 taškai;