*Gegužės 13 d. Turkijos lygos reguliariojo sezono pabaiga.
*Gegužės 24-26 d. Eurolygos finalo ketvertas Berlyne.

Antroje vietoje finišavusių Šaro auklėtinių lauks ketvirtfinalio dvikova su "Žalgiriu"

2023-04-14
Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai Eurolygos reguliarųjį sezoną baigė būdami antroje vietoje.

Katalonai paskutinėse rungtynėse 85:71 savo aikštėje parklupdę Valensijos krepšininkus iškovojo 23-ąją pergalę ir turnyrinėje lentelėje aplenkė amžinąjį varžovą iš Madrido.

Ketvirtfinalio serijoje Šaro lauks akistata su gimtojo miesto Kauno "Žalgirio" komanda.

Atkrintamosios varžybos startuos balandžio 25-ąją, o tikslus tvarkaraštis bus paskelbtas artimiausiu metu.

Barselonos krepšininkai ketvirtfinalio serijoje iki trijų pergalių turi namų aikštelės pranašumą, o poros nugalėtojas gegužės 19-21 dalyvaus finalo ketverte Kaune.

Šį sekmadienį ACB lygoje "Barcos" laukia principinis "El Clasico" mačas Katalonijoje.

Įpusėjus pirmąjam kėliniui po Clavero tolimo metimo minimalią persvarą įgijo Valensijos ekipa (11:12), bet tuomet katalonai spurtavo 11:0 ir dviženklę persvarą susikrovė šeimininkai (22:12). Vis dėlto svečiai kėlinio pabaigoje ištirpdė persvarą iki 3 taškų (24:21).

Antrojo ketvirtčio pradžioje po Webbo dvitaškio komandas skyrė tik 1 taškas (24:23). Baigiant įpusėti antrąjam kėliniui Abrinesas įsmeigė du tritaškius ir "Barcos" persvara vėl tapo dviženklė (40:29). Katalonus į priekį toliau vedė Abrineso tolimi metimai, tačiau įpusėjus rungtynės Šaro auklėtiniai turėjo 5 taškų pranašumą (51:46).

Sužaidus 4 min. ketvirtajame kėlinyje Mirotičius tritaškiu truktelėjo "Barcą" į priekį (59:50). Prieš lemiamą ketvirtį katalonai turėjo 11 taškų persvarą (72:61).

Likus žaisti kiek daugiau, nei 4 min. Valensijos klubas sumažino atsilikimą iki 6 taškų (74:68), tačiau Mirotičiaus tritaškis likus žaisti kiek daugiau, nei 2 min. vėl atstatė dviženklę persvarą (79:68). Per likusį laiką Šaro auklėtiniai išsaugojo pranašumą ir iškovojo pergalę rezultatu 85:71.

Barselonos "FC Barcelona": Nikola Mirotičius 18, Alexas Abrinesas 15, Janas Vesely 13, Sertačas Šanli 9, Tomašas Satoransky 7, Cory Higginsas ir Mike'as Tobey 5, Rokas Jokubaitis ir Nicolas Laprovittola 4, Kyle'as Kuričius 3, Nikola Kaliničius 2 taškai;

Valensijos "Basket": Jaredas Harperis 14, Chrisas Jonesas 9, Jaime'as Pradilla, Jamesas Webbas ir Jonahas Radebaughas 7, Victoras Claveras, Kyle'as Alexanderis ir Jasielis Rivero 6, Bojanas Dubljevičius 5, Shannonas Evansas 4 taškai;