*Gegužės 13 d. Turkijos lygos reguliariojo sezono pabaiga.
*Gegužės 24-26 d. Eurolygos finalo ketvertas Berlyne.

Š.Jasikevičius nepaliko vilčių "Žalgiriui" atkrintamųjų varžybų starte

2023-04-26
Šarūnas Jasikevičius su "Barca" pergalingai startavo Eurolygos ketvirtfinalio serijoje.

Katalonai pirmose rungtynėse "Palau Blaugrana" arenoje 91:69 užtikrintai įveikė Kauno "Žalgirio" krepšininkus ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1-0.

Antrasis serijos mačas vyks penktadienį taip pat Barselonoje.

Mirotičius keturiais taškais iš eilės atidarė atkrintamųjų seriją (4:0), Hayesas pelnė pirmuosius kauniečių taškus (4:2). Sužaidus beveik 4 min. Mirotičius įsmeigė tritaškį (9:2). Likus žaisti pusketvirtos minutės Mirotičius po "Žalgirio" klaidos pelnė du tšakus ir paididno katalonų persvarą iki dviženklio skaičiaus (17:6). Laprovittola tritaškiu uždarė pirmąjį kėlinį (25:13).

Sužaidus 3 min. antrajame kėlinyje Tobey baigė ataką dėjimu (31:19). Baigiant įpusėti kėliniui "Barca" susikrovė 16 taškų persvarą (35:19). "Žalgiris" surengęs spurtą 0:7 sumažino atsilikimą iki 9 taškų (37:28). Šeimininkai taškų badą nutraukė Abrineso tolimu metimu (40:28). Kėlinio pabaigoje po tritaškį įsmeigė Šanli ir Mirotičius, bei persvara šoktelėjo iki 17 taškų (48:31).

Po ilgosios pertraukos kauniečiai pelnė 4 taškus be atsako (48:35), bet netrukus Mirotičius ir Laprovittola pataikė iš toli (54:35). Likus žaisti 3 min. Birutis dviem taškais su pražanga sumažino "Žalgirio" deficitą iki 12 taškų (59:47). Prieš lemiamą ketvirtį Šaro auklėtiniai turėjo 13 taškų persvarą 66:53.

Šanli tolimu metimu pradėjo paskutinį ketvirtį (69:53). Po Kuričiaus tritaškio "Barcos" persvara tapo 21 taškas (76:55). Įpusėjus kėliniui Martinezas baigė ataką dėjimu greitoje atakoje po Jokubaičio perdavimo (83:57). Katalonai iškovojo pergalę rezultatu 91:69.

Barselonos "FC Barcelona": Sertačas Šanli 17, Nikola Mirotičius 15, Rokas Jokubaitis 12, Alexas Abrinesas ir Kyle'as Kuričius 10, Mike'as Tobey 9, Nicolas Laprovittola 8, Janas Vesely ir Tomašas Satoransky 4, Sergi Martinezas 2 taškai;

Kauno "Žalgiris": Ignas Brazdeikis 14, Dovydas Giedraitis 10, Kevarriusas Hayesas 9, Achille Polonara 8, Laurynas Birutis 7, Tomas Dimša 6, Lukas Lekavičius 5, Edgaras Ulanovas 4, Isaiah Tayloras, Rolands Šmits ir Arnas Butkevičius 2 taškai;