*Gegužės 13 d. Turkijos lygos reguliariojo sezono pabaiga.
*Gegužės 24-26 d. Eurolygos finalo ketvertas Berlyne.

"El Clasico" mūšį laimėjusi "Barca" tapo Ispanijos lygos lydere

2023-04-16
Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai "El Clasico" dvikovoje iškovojo svarbią pergalę ir pakilo į pirmąją vietą ACB lygoje.

Katalonai savo aikštėje 97:82 pranoko Madrido "Real" krepšininkus ir aplenkę amžinąjį priešininką atsidūrė Ispanijos lygos viršuje.

"Barca" iškovojusi 22-ąją pergalę susilygino laimėjimų skaičiumi su "Baskonia", o laimėta dvikova prieš Vitorijos ekipą pirmajame rate leidžia būti aukščiau už varžovus.

Reguliariojo sezono pabaigoje Šaro auklėtinių dar lauks akistata su baskais, tad nedalinant taškų varžovams katalonai turi gerus šansus tapti reguliariojo sezono nugalėtojais.

Kitą savaitę Eurolygoje pertrauka prieš laukiančią atkrintamųjų seriją, o vietinėse pirmenybėse sužais dvejas rungtynes.

Trečiadienį mačas Granadoje, o šeštadienį namuose sieks revanšo prieš Kanarų salų atstovus.

Sužaidus 3 min. Mirotičius tolimu metimu padidino "Barcos" persvarą iki 6 taškų (10:4). Hezonjos vedama "Real" ekipa spurtavo 5:11 ir išlygino rezultatą (15:15), o Musa likus žaisti 2 min. persvėrė rezultatą (15:17). Likus žaisti minutę bosnis įsmeigė tritaškį (15:22) ir privertė Šarą paprašyti minutės pertraukėlės. Po pirmojo kėlinio priekyje buvo svečiai iš Madrido (17:24).

Antrąjį kėlinį katalonai pradėjo Šanli ir Tobey taškais (21:24). "Real" į priekį vedė Musa pelnęs pirmuosius devynis komandos taškus (28:33). Įpusėjus kėliniui Satoransky pelnė du taškus su pražanga (30:35). Likus žaisti mažiau, nei 3 min. Laprovittola įsmeigė tritaškį, o Mirotičius baudų metimais išlygino rezultatą (40:40). Netrukus Vesely realizavo abi baudas ir priekyje atsidūrė katalonai (42:40). Kėlinio pabaigoje Musa įmetė vieną baudą ir prieš ilgąją pertrauką "Barcai" paliko minimalią persvarą (47:46).

Antrąją mačo pusę sėkmingiau pradėjo šeimininkai (51:46), sužaidus beveik 3 min. Abrinesas įsmeigė tritaškį su pražanga (56:50). Vėliau Šanli pridėjo tolimą metimą ir katalonų persvara tapo 9 taškai (59:50). Po Laprovittolos reido į baudos aikštelę Šaro auklėtiniai pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą (61:50). Mirotičiaus tritaškis padidino persvarą iki 14 taškų (70:56), kėlinio pabaigoje "Real" deficitas šoktelėjo iki 17 taškų (76:59).

Lemiamą ketvirtį svečiai pradėjo pelnydami 11 taškų be atsako ir katalonų persvara ištirpo iki 4 taškų (78:74). Sužaidus daugiau, nei 3 min. Mirotičius dėjimu pelnė pirmuosius katalonų taškus ketvirtajame kėlinyje (80:74). Baigiant įpusėti kėliniui Tavaresas užsidirbo penktąją pražangą, o Šanli baudų metimais sugrąžino "Barcai" dviženklę persvarą (84:74). Šaro auklėtiniai mačo pabaigoje dar padidino savo persvarą ir iškovojo pergalę rezultatu 97:82.

Barselonos "FC Barcelona": Nikola Mirotičius 17, Tomašas Satoransky 16, Nicolas Laprovittola 11, Sertačas Šanli 10, Janas Vesely ir Alexas Abrinesas 8, Nikola Kaliničius ir Jamesas Nnaji 4, Mike'as Tobey ir Kyle'as Kuričius 2 taškai;

Madrido "Real": Džananas Musa 20, Guerschonas Yabusele 19, Adamas Hanga 11, Mario Hezonja 9, Edy Tavaresas 8, Alberto Abalde 5, Nigelis Williamsas-Gossas 2 taškai;