Š.Jasikevičius pelnė 14 taškų, o "Fenerbahce Ulker" vos išnešė sveiką kailį prieš lygos autsaiderius

2011-02-26
Stambulo "Fenerbahce Ulker" su Šarūnu Jasikevičiumi ir Darjušu Lavrinovičiumi išvykoje Turkijos lygos 19-ojo turo rungtynėse po labai atkaklios kovos 68-73 įveikė lygos autsaiderę Bursos "Oyak Renault" (3 pergalės ir 16 pralaimėjimų) komandą. Šarūnas Jasikevičius prie pergalės pridėjo 14 taškų, o Darjušas Lavrinovičius 6.

Rungtynės prasidėjo Darjušo Lavrinovičiaus bloku Keremui Ozkanui, o Emiras Preldzičius dviem taikliomis baudomis pelnė pirmuosius taškus "Fenerbahce Ulker" komandai (0-2). Sužaidus kiek daugiau nei 2 minutes pirmajame kėlinyje rezultatas tapo lygus (6-6), Emiras Preldzičius taikliu dvitaškiu vėl išvedė Turkijos čempionus į priekį (6-8). Įpusėjus kėliniui Darjušas Lavrinovičius dvitaškiu savo komandos pranašumą padidino iki 3 taškų (8-11) ir Bursos ekipos treneris paprašė minutės pertraukėlės. Po minutės pertraukėlės Jamesas Mays'as realizavo abi baudas ir sumažino deficitą iki minumumo (10-11). Vėliau sekė svečių spurtas 4-0 ir skirtumas padidėjo iki 5 taškų (10-15). Likus žaisti 2 minutes rezultatas vėl tapo lygus (18-18), Šarūnas Jasikevičius pirmą kartą rungtynnėse išbėgo į aikštelę. Pirmasis kėlinys baigėsi 22-24 Stambulo "Fenerbahce Ulker" komandai esant priekyje.

Antrasis kėlinys prasidėjo dviem Darjušo Lavrinovičiaus taškais (22-24), o kitos atakos metu Šarūnas Jasikevičius taikliai atakavo iš dviejų taškų zonos ir Stambulo ekipos persvara siekė 6 taškus (22-28). Trečiąją kėlinio minutę Omeras Onanas buvo nubaustas nesportinę pražanga ir varžovai sumažino atsilikimą iki 4 taškų (26-30). Įpusėjus kėliniui Emiras Preldzičius stojo prie baudų metimų linijos sumetęs visas 2 baudas padidino "Fenerbahce Ulker" persvarą iki 8 taškų (26-34), o tas E.Preldzičius kitos atakos metu dėjimu iš viršau padidino persvarą iki dviženklio skaičiaus (26-36). Likus žaisti 2 minutes Šarūnas Jasikevičius paleido taiklų dvitaškį metimą (28-38), o kitos atakos metu lietuvis neklydo mesdamas ir tritaškį (28-41). Kėliniui baigiantis Šarūnas Jasikevičius įsmeigė dar vieną tritaškį ir kėlinys baigėsi "Fenerbahce Ulker" komandai pirmaujant 32-45.

Trečiąjį kėlinį Bursos "Oyak Renault" pradėjo pelnydama 4 iš eilės taškus (36-45), tačiau Emiras Preldzičius į tai atsakė tritaškiu (36-48). Šeimininkų atsakymas į tai buvo 4 taškai be atsako sumažinę atsilikimą iki 10 taškų (40-50). Įpusėjus trečiajam kėliniui į aikštelę sugrįžo Šarūnas Jasikevičius, kuris vos tik pasirodęs prasižengė puolime. Savo klaidą lietuvis ištaisė pelnydamas 2 taškus su pražanga ir realizuodamas baudos metimą (40-53). Likus žaisti kiek daugiau, nei 2 minutes Š.Jasikevičius atliko rezultatyvų perdavimą Šonui Mėjui (40-55). Kėliniui baigiantis šeimininkai sumažino skirtumą iki vienženklio skaičiaus ir kėlinys baigėsi rezultatu 50-57.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo dviem Oguzo Savašo taškais (50-59), vėliau sekė dar 2 Šono Mėjaus taškai po Šarūno Jasikevičiaus perdavimo (52-61). Sužaidus dvi minutes "Oyak Renault" sumažino atsilikimą iki 4 taškų (57-61). Trečiąją kėlinio minutę Šarūnas Jasikevičius pakabino kamuolį Emirui Preldzičiui, kuris padino pranašumą iki 6 taškų (57-63). Įpusėjus kėliniui Emiras Preldzičius buvo nubaustas nesportine pražanga, tačiau šeimininkai tuo nepasinaudojo (59-65). Po kėlių akmimirkų Šonas Mėjus taip pat gavo nesportinę pražangą, tačiau Bursos krepšininkai iš šios pražangos išpešė tik 1 tašką (60-65). Ketvirtą kėlinio minutę Stambulo ekipos persvara ištirpo iki 3 taškų (62-65). Likus žaisti 2 minutes Darjušas Lavrinovičius pelnė 2 taškus padidindamas pranašumą iki 6 taškų (64-70). Prasidėjus paskutiniai rungtynių minutei D.Lavrinovičius prarado kamuolį, tačiau Šarūnas Jasikevičius išprovokavo varžovų pražangą ir realizavo 1 baudos metimą iš 2 (66-71). Baigiantis rungtynės Š.Jasikevičius padarė grubią klaidą perduodamas kamuolį, o tuo pasinaudoje šeimininkai sumažino skirtumą iki 3 taškų (68-71). Per likusį laiką Bursos krepšininkai nesugebėjo išsigelbėti ir "Fenerbahce Ulker" iškovojo pergalę 68-73

Šarūnas Jasikevičius savo komandoje buvo antras pagal rezultatyvumą per 28 žaidimo minutes lietuvis pelnė 14 taškų (3/7 dvitaškiai, 2/4 dvitaškiai, 2/3 baudos), atkovojo 3 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, 2 kartus suklydo ir 3 kartus prasižengė.