Š.Jasikevičius atakavo be klaidų, o "Panathinaikos" tapo grupės nugalėtoja

2012-02-29
Šarūnas Jasikevičius su Atėnų "Panathinaikos" komanda pergale užbaigė Eurolygos Top16 etapo varžybas. Eurolygos čempionai išvykoje 68-63 palaužė Kazanės "Unics" komandą ir tapo grupės nugalėtoja. Šarūnas Jasikevičius pelnė 10 taškų ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Rungtynės prasidėjo abiejų ekipų nesėkmingomis atakomis. Pirmuosius taškus šiose rungtynėse pelnė Kelly McCarty pataikęs dvitaškį (2-0). Eurolygos čempionai atsakė Davido Logano tritaškiu (2-3), tačiau tolimą šūvį pataikė ir "Unics" žaidėjas Mike'as Wilkinsonas. Kitos atakos metu Stevenas Smithas įsmeigė tritaškį, bei šeimininkai atsakė tuo pačiu (8-6). Po D.Logano dvitaškio rezultatas tapo lygus (8-8). Nathanas Jawai taikliais baudų metimais vėl išvedė rusus į priekį (10-8), tačiau Aleksas Maričius tuoj pat vėl išlygino rezultatą (10-10). Sužaidus kiek daugiau nei 3 minutes Henry Dpmercantas pelnė du taškus (12-10). Likus žaisti kiek daugiau nei 3 minutes Stratos Perperoglou pelnė du taškus su varžovo pražanga ir išvedė "Panathinaikos" į priekį (12-13). Likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutes Kelly McCarty dvitaškiu išlygino rezultatą (14-14), tačiau D.Diamantidis tritaškiu persvėrė rezultatą. Likus žaisti kiek daugiau nei minutę V.Veremmenko pelnė dvitaškį, o po H.Domercanto tritaškio priekyje buvo "Unics" (19-17). Paskutinę kėlinio minutę M.Batiste išlygino rezultatą (19-19), o likus žaisti 30 sekundžių į aikštelę išbėgo Šarūnas Jasikevičius. Po K.McCarty baudos metimų priekyje buvo rusai, tačiau kėlinį užbaigė Š.Jasikevičius tritaškiu. Po pirmojo kėlinio 22-21 priekyje buvo "Panathinaikos".

Antrąjį kėlinį sužaidus kiek daugiau nei 2 minutes pradėjo lietuvis taikliu dvitaškiu (21-24), vėliau tritaškį pataikė D.Diamantidis ir "Panathinaikos" įgijo 6 taškų persvarą (21-27). Po Iano Vougiouko dvitaškio ir M.Batistes taiklios baudos Eurolygos čempionų pranašumas šoktelėjo iki 9 taškų (21-30). Tačiau Kazanės krepšininkai atsakė M.Wilkinsono tritaškiu ir N.Jawai dėjimu po kurio rusų deficitas ištirpo iki 5 taškų (25-30). Įpusėjus kėliniui Kostas Kaimakoglou pelnė du taškus, tačiau tuo pačiu atsakė ir Henry Domercantas (27-32). Likus žaisti 3 minutes Šarūnas Jasikevičius pataikė antrąjį tritaškį ir vėl atsatė graikams 9 taškų persvarą (27-36). Likus žaisti 2 minutes M.Batiste pelnė taškus po lietuvio perdavimo (29-38). Likus žaisti kiek daugiau nei 1 minutę Romainas Sato pelnė du taškus, o H.Domercantas atsakė tritaškiu (32-40). Kėliniui baigiantis M.Wilkinsonas pataikė tritaškį, o H.Domercantas sumetes tris baudos metimus sumažino deficitą iki 2 taškų. Po dviejų kėlinių 40-38 priekyje buvo Atėnų "Panathinaikos".

Trečiajame kėlinyje pirmųjų taškų teko laukti beveik 3 minutes, o pirmasis pelnęs taškus buvo Davidas Loganas (38-42). Sužaidus 4 minutes Romainas Sato efektingai įdėjo kamuolį iš viršaus (38-44). Pirmuosius taškus "Unics" ekipai šiame kėlinyje pelnė Lynnas Greeras taikliu dvitaškiu (40-44). Baigiant įpusėti kėliniui M.Batiste sumetė abu baudos metimus (40-46), o įpusėjus kėliniui K.McCarty taikliai atakavo iš vidutinio nuotolio (42-46). Likus žaisti 4 minutes M.Batiste išprovokavo V.Veremeenko pražanga, o amerikietis sumetė abu baudos metimus (42-48). Likus žaisti kiek mažiau nei 3 minutes V.Veremeenko pelnė du taškus su pražanga (44-48), o į aikštelę sugrįžo Šarūnas Jasikevičius. Likus žaisti kiek daugiau nei minutę M.Batsite pelnė taškus iš po krepšio. Paskutinė kėlinio minutė prasidėjo Dimitrio Diamantidžio taikliais baudų metimais (46-52), o L.Greeras atsakė taikliu dvitaškiu (48-52). Po trijų kėlinių "Panathinaikos" pirmavo 4 taškais 52-48.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo H.Domercanto dvitaškiu (50-52), sužaidus minutę Kostas kaimakoglou įsmeigė tritaškį, tačiau tuo pačiu atsakė ir H.Domercantas (53-55). Sužaidus 2 minutes Šarūnas Jasikevičius išmetė sudėtingą metimą, tačiau Aleksas Maričius pagavęs kamuolį įdėjo jį į krepšį (53-57). Vėliau A.Maričius dar kartą įdėjo kamuolį po Š.Jasikevičiaus perdavimo (53-59). Dėjimu iš viršaus atsakė ir N.Jawai, tačiau lietuvio ir australo tandemas ir toliau išdarinėjo stebuklus ir užbaigė trečią ataką iš eilės dėjimu (55-61). Įpusėjus kėliniui Kostas Tsartsaris pataikė dvi baudas (55-63). likus žaisti 4 minutes H.Domercantas įsmeigė tritaškį (58-63). Likus žaisti 3 minutes į aikštelę sugrįžo Š.Jasikevičius, o L.Greeras pelnė du taškus su pražanga (61-63). Likus žaisti kiek daugiau nei minutę Kostas Kaimakoglou pataikė labai svarbų tritaškį padidinusi graikų persvarą iki 5 taškų (61-66). Paskutinę kėlinio minutę "Unics" metimai skriejo pro šalį ir rusai bandė gelbėtis pražangomis. Likus žaisti 22 sekundes Šarūnas Jasikevičius pataikė dvi baudas ir užtvirtino persvarą (61-68). Likus žaisti 15 sekundžių N.Jawai pelnė du taškus ir tai buvo viskas "Unics" pralaimėjo rungtynes 68-63.

Šarūnas Jasikevičius per beveik 20 minučių pelnė 10 taškų (1/1 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai, 2/2 baudos), atliko 5 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius, 2 kartus suklydo, 2 kartus prasižengė, išprovokavo 1 varžovo pražangą ir surinko 14 naudingumo balų.

Kazanės "Unics": Henry Domercantas 19, Kelly McCarty 11, Mike'as Wilkinsonas ir Nathanas Jawai'us 10, Lynnas Greeras 7, Vladimiras Veremeenko 6 taškai;

Atėnų "Panathinaikos": Mike'as Batiste 12, Šarūnas Jasikevičius 10, Dimitris Diamantidis 9, Aleksas Maričius ir Kostas Kaimakoglou 8, Davidas Loganas 7, Romainas Sato 4, Startos Perperoglou ir Stevenas Smithas 3, Ianas Vougioukas ir Kostas Tsartsaris 2 taškai;