*Kovo 20 d. Į Stambulą atvyksta "Barca".

Baigėsi 9 metus trukęs Atėnų "Panathinaikos" dominavimas Graikijos lygoje

2012-06-02
Atėnų "Panathinaikos" komandai su Šarūnu Jasikevičiumi nepavyko apginti Graikijos čempiono titulo. Daugkartiniai šalies čempionai nuo 2003-ųjų iki 2011-ųjų metų niekam neužleido pirmosios pozicijos. Šiais metais sostinės ekipos dominavimą Graikijos krepšinyje nutraukė Pirėjaus "Olympiacos" klubas.

Penktose finalo serijos rungtynėse Pirėjuje "Panathinaikos" 76-82 nusileido "Olympiacos" krepšininkams ir palaidojo viltis 10-ąjį kartą iš eilės apginti nugalėtojų titulą. Pirėjaus klubas finalo seriją laimėjo 3:2. Šarūnas Jasikevičius paskutinėse sezono rungtynėse pelnė 4 taškus ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Rungtynės prasidėjo netaikliais aboejų ekipos žaidėjų tritaškiais, o pirmuosius taškus dėjimu pelnė Richardas Dorsey (2-0). Romainas Sato dvitaškiu išlygino rezultatą (2-2), o Mike'as Batiste Alley-oop'u persvėrė rezultatą (2-4). Sužaidus beveik 3 minutes Evangelos Mantzaris baudų metimais išlygino rezultatą (4-4), o R.Dorsey persvėrė (6-4). Po Kosto Kaimakoglou dvitaškio su varžovo pražanga priekyje vėl buvo "Panathinaikos" (6-7). Įpusėjus kėliniui Nickas Calathesas pridėjo du taškus (6-9), tuo pačiu atsakė ir Marko Kešeljis (8-9). Likus žaisti 4 minutes Vassilis Spanoulis dvitaškiu su pražanga išvedė "Olympiacos" į priekį (11-9). Dimitris Diamantidis sudėtingu dvitaškiu išlygino rezultatą (11-11), o likus žaisti kiek daugiau nei 3 minutes į aikštelę išbėgo Šarūnas Jasikevičius. Georgios Printezis dviem taškais su pražanga vėl persvėrė rezultatą šeimininkų naudai (14-11). Po Š.Jasikevičiaus klaidos Kyle'as Hinesas įdėjo kamuolį iš viršaus padidindamas Pirėjaus persvarą iki 5 taškų (16-11). Vėliau E.Mantzaris pridėjo dvitaškį (18-11), o Stratos Perperoglou atsakė dvitaškiu su pražanga (18-13). Likus žaisti 2 minutes G.Printezis pataikė dvi baudas (20-13). Likus žaisti daugiau nei minutę N.Calathesas įmetė dvitaškį, tačiau tuo pačiu atsakė V.Spanoulis (22-15). Paskutinę kėlinio minutę Ianas Vougioukas pataikė baudos metimus, O G.Printezis pelnė dar du taškus. Kėliniui baigiantis S.Perperoglou įsmeigė tritaškį, tačiau po pirmojo kėlinio 24-20 priekyje buvo "Olympiacos".

Antrasis ketvirtis prasidėjo S.Perperoglou žingsniais, o V.Spanoulis pridėjo dvitaškį (26-20). Sužaidus minutę V.Spanoulis sumetė abu baudos metimus (28-20), o po dar dviejų graiko taškų "Olympiacos" persvara tapo dviženklė (30-20). Vėliau I.Vougioukas sudrebino krepšį dėjimu po Š.Jasikevičiaus perdavimo (30-22), o K.Papanikolaou atsakė baudų metimais (32-22). Po G.Printezio taškų "Panathinaikos" deficitas tapo 12 taškų (34-22). Nickas Calatheas tritaškius sumažino atsilikimą iki vienženklio skaičiaus (34-25). Po sudėtingo K.Papanikolaou dvitaškio su I.Vougiouko pražanga pranašumas Pirėjaus vėl tapo dviženklis (37-25). Baigiant įpusėti kėliniui G.printezis pataikė 1 baudos metimą (38-25), o Nickas Calathesas atsakė dvitaškiu su pražanga (38-27). Likus žaisti 4 minutes Željko Obradovičius buvo nubaustas technine pražanga (40-27). Vėliau D.Diamantidis pataikė abu baudos metimus (40-29), V.Spanoulis atsakė tuo pačiu (42-29). Likus žaisti 3 minutes N.Calathesas pridėjo dvitaškį (42-31). Likus žaisti 2 minutes G.Printezis pataikė 1 baudos metimą (42-31), o vėliau po "Panathinaikos" klaidos K.Hinesas pelnė du taškus (45-31). Paskutinę kėlinio minutę V.Spanoulis įsmeigė tritaškį, o N.Calathesas atsakė dvitaškiu (48-34). Kėliniui baigiantis N.Calathesas pelnė dar du taškus, o "Panathinaikos" deficitas po pirmosios rungtynių pusės siekė 12 taškų 36-48.

Trečiasis kėlinys prasidėjo Dimitrio Diamantidžio dvitaškiu po kurio deficitas sumažėjo iki 10 taškų (48-38). Sužaidus 3 minutes Kostas Kaimakoglou įsmeigė tritaškį (48-41), o vėliau D.Diamantidis dvitaškiu sumažino deficitą iki 5 taškų (48-43). Aleksas Maričius baudos metimais sumažino atsilikimą iki 3 taškų (48-45), tačiau Kostas Sloukas atsakė tritaškiu (51-45). Baigiant įpusėti kėliniui A.Law'as ir K.Kaimakoglou apsikeitė tiksliomis atakomis (53-47). K.Papanikolaou dvitaškiu padidino "Olympiacos" persvarą iki 8 taškų, tačiau A.Maričius atsakė dėjimu su varžovo pražanga (55-49). Likus žaisti 4 minutes G.Printezis pridėjo du taškus (57-49), tuo pačiu atsakė K.Kaimakoglou. Likus žaisti 3 minutes A.Law'as pataikė iš toli (60-51), o į aikštelę sugrįžo Šarūnas Jasikevičius. M.Batiste baudų metimais sumažino Atėnų klubo deficitą iki 7 taškų (60-53), tačiau A.Law'as dvitaškiu sugrąžino Pirėjaus komandai turėtą persvarą (62-53). Likus žaisti daugiau nei minutę Š.Jasikevičius pataikė iš vidutinio nuotolio (63-55), tačiau V.Spanoulis atsakė tritaškiu ir sugrąžino dviženklę persvarą "Olympiacos" komandai (66-55). Paskutinę kėlinio minutę K.Papanikolaou pataikė 1 baudos metimą, 1 metimą pataikė ir M.Batiste. Kėliniui baigiantis V.Spanoulis įsmeigė tritaškį ir "Panathinaikos" deficitas po trijų kėlinių tapo 14 taškų 56-70.

Sužaidus daugiau nei minutę ketvirtajame kėlinyje Šarūnas Jasikevičius išprovokavo pražangą ir sumetė abu baudos metimus (70-58). V.Spanoulis taip pat buvo taiklus mesdamas baudos metimus (72-58). Sužaidus 2 minutes Pero Antičius pataikė tritaškį (75-59), o Š.Jasikevičiui tuo pačiu nepavyko atsakyti. Sužaidus 3 minutes Aleksas Maričius pataikė abu baudos metimus (75-61), o A.Law'as atsakė dvitaškiu (77-61). Sužaidus 4 minutes D.Diamantidis pataikė du baudos metimus, o Š.Jasikevičius paliko aikštelę (77-63). Baigiant įpusėti kėliniui M.Batiste pridėjo du taškus, o po to D.Diamantidis įsmeigė tritaškį (77-68). Likus žaisti 4 minutes S.Perperoglou tritaškiu sumažino deficitą iki 7 taškų (78-71), tačiau G.Printezis baudų metimais atsatė iki 9 taškų. Likus žaisti daugiau nei 3 minutes į aikštelę sugrįžo Šarūnas Jasikevičius, o N.Calathesas pridėjo dvitaškį (80-73). Likus žaisti pustrečios minutės S.Perperoglou tritaškiu sumažino deficitą iki 4 taškų (80-76). Likus žaisti kiek daugiau nei minutę G.Printezis dėjimu padidino "Olympiacos" persvarą iki 6 taškų (82-76). Paskutinę kėlinio minutę ekipos taškų nepelnė ir "Panathinaikos" teko pripažinti varžovų pranašumą 82-76.

Šarūnas Jasikevičius per daugiau nei 15 minučių pelnė 4 taškus (1/1 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai, 2/2 baudos), atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 3 kartus suklydo, po 2 kartus prasižengė ir išprovokavo varžovų pražangas, bei surinko 1 naudingumo balą.

Pirėjaus "Olympiacos": Vassilis Spanoulis 24, Georgios Printezis 14, Acie Law'as 10, Kostas Papanikolaou 8, Marko Kešeljis 5, Kyle'as Hinesas, Richardas Dorsey ir Evangelos Mantzaris 4, Pero Antičius ir Kostas Sloukas 3, Martynas Gecevičius 2, Lazaros Papadopoulos 1 taškas;
Atėnų "Panathinaikos": Nickas Calathesas 17, Dimitris Diamantidis 13, Stratos Perperoglou 11, Kostas Kaimakoglou 10, Mike'as Batiste 7, Aleksas Maričius 6, Šarūnas Jasikevičius ir Ianas Vougioukas 4, Romainas Sato 3 taškai;