*Kovo 20 d. Į Stambulą atvyksta "Barca".

[Žvilgsnis atgal] ŠARAS vs Turkey |2002.01.26 Qualifying Round| (VIDEO)

2012-06-15
Po tragiško 2001-ųjų metų Europos krepšinio čempionato, kuriame Lietuvos rinktinė užėmė 12-ąją vietą mūsų komanda praleido 2002-ųjų Pasaulio čempionatą. Tačiau rinktinė tais metais pradėjo kelią link 2003-ųjų metų Europos pirmenybių Švedijoje. Tam, kad dalyvauti senojo žemyno pirmenybėse lietuviams teko įveikti atrankos turnyrą. Burtai lėmė, kad Lietuva pateko į A grupę kartu su Turkiją, Ukraina, Olandija, Šveicarija ir Bulgarija. Pirmąjį grupės varžybų ratą Lietuvos rinktinė užbaigė namuose prieš Turkijos nacionalinę komandą. Lietuviai savo aikštėje be didesnio vargo 100-62 sutriuškino turkus ir iškovojo 4-ąją pergalę.

Lietuviai jau rungtynių pradžioje išsiveržė į priekį 4-0, o įpusėjus pirmajam kėliniui po Šarūno Jasikevičiaus dvitaškio Lietuvos rinktinės persvara tapo dviženklė (16-6). Po pirmojo kėlinio mūsų rinktinė vis dar buvo priekyje 10 taškų skirtumu 26-16. Antrajame kėlinyje lietuviai ir toliau išlaikė dviženklę persvarą, tačiau likus žaisti 2 minutes turkai pataikė iš toli, o vėliau pridėję dvitaškį sumažino deficitą iki 7 taškų (41-34). Kėliniui baigiantis Virginijus Praškevičius pridėjo dvitaškį su varžovo pražanga, o Šarūnas Jasikevičius įsmeigė tritaškį 47-35. Trečiajame ketvirtyje lietuviai nepaleido iniciatyvos iš savo rankų, o kėlinio pabaigoje Ramūnas Šiškauskas tritaškiu padidino persvarą iki 22 taškų (69-47). Ketvirtajame kėlinyje lietuvių puolimo uraganas nušlavė Turkijos krepšininkus. Per paskutinį kėlinį lietuviai pelnnė net 31 tašką, bei iškovojo triuškinančią pergalę 100-62.

Šarūnas Jasikevičius per 26 minutes pelnė 15 taškų (3/5 dvitaškiai, 2/6 tritaškiai, 3/3 baudos), atliko 5 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 1 kamuolį, perėmė 2 kamuolius ir 3 kartus prasižengė.