Lietuviai pasirengimo ciklą baigė pergale prieš britus

2012-06-30
Lietuvos vyrų rinktinė pergale pabaigė pasirengimą olimpiniam atrankos turnyrui. Paskutinėse rungtynėse mūsų rinktinė 90-80 dar kartą nugalėjo Didžiosios Britanijos krepšininkus. Šarūnas Jasikevičius prie pergalės pridėjo 16 taškų. Liepos 3 dieną Lietuvos rinktinė pradės kovas atrankos turnyre kur pirmąsias rungtynes žais su Venesuela.

Pirmieji taškus pelnė britai (0-2), o lietuvių sąskaitą atidarė Robertas Javtokas (2-2). Sužaidus 2 minutes Linas Kleiza tritaškiu išvedė mūsų rinktinę į priekį (5-2). Sužaidus 4 minutes po Deivvido Dulkio tritaškio lietuviai įgijo 4 taškų persvarą (11-7). Įpusėjus kėliniui į aikštelę išbėgo Šarūnas Jasikevičius. Likus žaisti pusketvirtos minutės Š.Jasikevičius pataikė abu baudos metimus (15-12). Likus žaisti minutę po Roberto Archibaldo dvitaškio į priekį išsiveržė britai (17-18). Kėliniui baigiantis technine pražanga buvo nubaustas Šarūnas Jasikevičius, o po pirmojo kėlinio 24-17 priekyje buvo Didžioji Britanija.

Antrojo kėlinio pradžioje britai įsmeigė tritaškį ir jų persvara šoktelėjo iki dviženklio skaičiaus (17-27). Sužaidus beveik 3 minutes kėlinyje pirmuosius taškus taiklia bauda pelnė L.Kleiza (18-29). Baigiant įpusėti kėliniui Linas Kleiza už reakcijas į arbitrų sprendimą buvo nubaustas technine pražanga (24-32). Likus žaisti 4 minutes Mantas Kalnietis įsmeigė tritaškį (27-37). Likus žaisti pusantros minutės į aikštelė sugrįžo Šarūnas Jasikevičius. Paskutinėje atakoje Š.Jasikevičius išrašė bloką, tačiau po pirmos rungtynių pusės lietuviai atsilikinėjo 37-44.

Trečiasis ketvirtis prasidėjo Deivido Dulkio tritaškiu po kurio deficitas sumažėjo iki 4 taškų (40-44). Sužaidus minutę Martynas Pocius įsmeigė tritaškį (43-44), o po dar vieno jo tritaškio rezultatas tapo lygus (46-46). Sužaidus 4 minutes M.Pacius pataikė dar vieną tolimą metimą ir po ilgos pertraukos išvedė lietuvius į priekį (49-47), o į aikštelę sugrįžo Š.Jasikevičius. Baigiant įpusėti kėliniui Šarūnas Jasikevičius pataikė dvitaškį (51-49). Likus žaisti daugiau nei 3 minutes Š.Jasikevičius pataikė tritaškį (57-57), o vėliau lietuvis pridėjo dvitaškį ir dar vieną tritaškį (62-60). Po trijų kėlinių 68-63 priekyje jau buvo Lietuva.

Sužaidus daugiau nei minutę ketvirtajame kėlinyje Rimantas Kaukėnas pelnė du lengvus taškus (70-63). Sužaidus 3 minutes R.Javtokas pridėjo dvitaškį (76-68). Likus žaisti 6 minutes į aikštelę sugrįžo Šarūnas Jasikevičius ir vos pasirodęs pataikė abu baudos metimus (78-71). Likus žaisti kiek daugiau nei 3 minutes po Joelio Freelando dvitaškio iš lietuvių persvaros liko tik 1 taškas (80-79). Likus žaisti kiek daugiau nei minutę Jonas Mačiulis tritaškiu padidino persvarą iki 6 taškų (85-79). Kėliniui baigiantis Šarūnas Jasikevičius realizavo baudos metimus, o rinktinė iškovojo pergalę 90-80.

Šarūnas Jasikevičius per 19 minučių pelnė 16 taškų (2/3 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai, 6/6 baudos), atkovojo 2 kamuolius, blokavo 1 varžovo metimą, 4 kartus suklydo ir 4 kartus prasižengė.

Lietuva: Martynas Pocius 18, Šarūnas Jasikevičius 16, Robertas Javtokas ir Jonas Mačiulis 9, Mantas Kalnietis ir Paulius Jankūnas 8, Deividas Dulkys ir Linas Kleiza 6, Jonas Valančiūnas 5, Rimantas Kaukėnas 3, Darius Songaila 2 taškai;

Didžioji Britanija: Kyle'as Johnsonas 18, Pops Mensah-Bonsu 16, Joelis Freelandas 14, Nate'as Rreinkingas 12, Robertas Archibaldas 9, Andrew Sullivanas 6, Kieronas Achara 5 taškai;