Barselona Eurolygos sezoną baigė nesėkme

2013-05-12
Barselonos "FC Barcelona Regal" su Šarūnu Jasikevičiumi Eurolygos sezoną baigė pralaimėjimu. Ispanijos čempionai kovoje dėl trečiosios vietos paskutinėmis sekundėmis 73-74 nusileido Maskvos CSKA krepšininkams.

Rungtynės prasidėjo Viktoro Khryapos dvitaškiu (2-0), sužaidus beveik 3 minutes V.Khryapa pelnė dar du taškus (4-0). Vėliau S.Kaunas realizavo 1 baudos metimą (5-0). Sužaidus daugiau nei 3 minutes Erazemas Lorbekas taikliais baudų metimais atidarė Barselonos taškų sąskaitą (5-2). Sužaidus 4 minutes S.Kaunas pridėjo du taškus iš po krepšio (7-2), o S.Weemsas pataikė iš vidutinio nuotolio (9-2). Likus žaisti 4 minutes V.Khryapa pelnė du taškus, o X.Rabaseda atsakė tritaškiu (11-5). Po minutės A.Tomičius pataisė netaiklų M.Huerto metimą (11-7). Likus žaisti 2 minutes į aikštelę išbėgo Šarūnas Jasikevičius, kuris iškart atliko rezultatyvų perdavimą po kurio C.J.Wallace'as pataikė tritaškį (13-10). Paskutinę kkėlinio minutę N.Krstičius pataikė iš vidutinio nuotolio (15-10), o Š.Jasikevičius atsakė taip pat dvitaškiu. Po pirmojo kėlinio 15-12 pirmavo CSKA.

Antrojo ketvirtčio pradžioje S.Weemsas blokavęs A.Abrineso metimą baigė ataką dėjimu (17-12). Sužaidus beveik minutę M.Todorovičius pataikė dvi baudas (17-14). Po A.Abrineso tritaškio rezultatas tapo lygus (17-17). Sužaidus 2 minutes A.Vorontsevičius pataikė iš vidutinio nuotolio (19-17). Sužaidus 3 minutes X.Rabaseda pelne du taškus po aštraus Š.Jasikevičiaus perdavimo per visą aikštę (19-19). Po minutės A.Jacksonas greitoje kontro atakoje pelnė taškus išvesdamas CSKA vėl į priekį (21-19). A.Tomičius dar kartą išlygino rezultatą (21-21). Įpusėjus kėliniui N.Krstičius pataikė iš vidutinio nuotolio (23-21). Likus žaisti 4 minutes J.Inglesas pirmą kartą išvedė į priekį Katalonus (23-25), tačiau pominutės rezultatas vėl tapo lygus (25-25). A.Abrinesas tritaškiu dar kartą išvedė ispanus į priekį (25-28). Likus žaisti 2 minutes A.Tomičius realizavo abi baudas (27-30). A.Jacksonas baudų metimais sumažino CSKA deficitą iki minimumo (29-30), tačiau J.Inglesas baudos metimais atstatė turėtą rusų deficitą (29-32). Likus žaisti daugiau nei minutę V.Micovas tritaškiu išlygino rezultatą (32-32). Paskutinę kėlinio minutę į aikštelę grįžo Š.Jasikevičius, o M.Todorovičius pataikė 1 baudos metimą. Po V.Khryapos tolimo metimo priekyje vėl buvo Maskvos krepšininkai (35-33). Kėliniui baigiantis M.Todorovičius pelnė du taškus ir po dviejų kėlinių rezultatas buvo lygus 35-35.

Trečiojo kėlinio pradžioje S.Weemsas pelnė du taškus ir išvedė CSKA į priekį (37-35). Vėliau M.Teodosičius pataikė dvi baudas (39-35). Sužaidus minutę S.Weemsas pridėjo dar du taškus (41-35). Po M.Teodosičiaus tritaškio rusai įgijo 9 taškų persvarą (44-35). Sužaidus 2 minutes į aikštelę sugrįžo Š.Jasikevičius. Po S.Kauno dvitaškio su pražanga CSKA įgijo dviženklę persvarą (46-35). Sužaidus 3 minutes M.Todorovičius pelnė pirmuosius Barselonos taškus trečiajame kėlinyje (48-37). Vėliau tritaškį po lietuvio perdavimo įsmeigė J.Inglesas (48-40). Baigiant įpusėti kėliniui M.Todorovičius pataikė dvi baudas (48-42), varžovai atsakė V.Khryapos dvitaškiu. Po gražaus A.Tomičiaus perdavimo M.Todorovičius pelnė du taškus (50-44). Likus žaisti 4 minutes S.Weemsas baudų metimais sugrąžino CSKA dviženklį pranašumą (54-44). Po ilgos pertraukos J.C.Navarro pelnė taškus pataikydas tritaškį (54-47), vėliau pridėjo ir dvitaškį (56-49). Likus žaisti 2 minutes A.Tomičius sumažino katalonų deficitą iki 5 taškų (56-51). Paskutinę kėlinio minutę A.Jacksonas pelnė du taškus iš po krepšio, o J.C.Navarro atsakė tritaškiu (59-54). Po trijų kėlinių 59-54 pirmavo CSKA.

Paskutinis Barselonos Eurolygos sezono kėlinys prasidėjo klaida, o A.Vorontsevičius pelnė du taškus (61-54). Sužaidus daugiau nei minutę V.Micovas pataikė 1 baudos metimą, o J.C.Navarro atsakė tritaškiu (62-57). Sužaidus 4 minutes E.Lorbekas pataikė iš vidutinio nuotolio (64-59), o A.Jacksonas atsakė dviem baudomis (66-59). Įpusėjus kėliniui techninę pražangą užsidirbo Barselonos vyriausiasis treneris X.Pascualis. A.Abrinesas baudų metimais sumažino Barselonos deficitą iki 6 taškų (67-61), likus žaisti 4 minutes dvitaškį pridėjo E.Lorbekas (67-63). Likus žaisti daugiau nei 3 minutes V.Khryapa pataikė 1 baudos metimą, o E.Lorbekas atsakė dar dviem taškais (68-65). Likus žaisti 2 minutes V.Khryapa sudrebino krepšį dėjimu, tačiau J.C.Navarro įsmeigė tritaškį (70-68). Likus žaisti minutę A.Tomičius išlygino rezultatą (70-70), tačiau S.Kaunas atsakė taip pat dviem taškais. Likus žaisti 36 sekundes J.C.Navarro tritaškiu išvedė Barseloną į priekį (72-73). Likus žaisti 27 sekundes A.Jacksonas baudų metimais vėl išvedė CSKA į priekį (74-73). M.Huertas galėjo išplėšti pergalę Katalonams, tačiau jo dvitaškis tikslo nepasiekė.

Šarūnas Jasikevičius per 18 minučių pelnė 2 taškus (1/3 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai), atliko 6 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 2 kamuolius, 3 kartus suklydo, 2 sykius prasižengė, išprovokavo 2 varžovų pražangas ir surinko 4 naudingumo balus.

Barselonos "FC Barcelona Regal": Juanas Carlosas Navarro 17, Marko Todorovičius 11, Ante Tomičius ir Alexas Abrinesas 10, Erazemas Lorbekas 8, Joe Inglesas 7, Xavieras Rabaseda 5, C.J.Wallace'as 3, Šarūnas Jasikevičius 2 taškai;

Maskvos CSKA: Viktoras Khryapa 16, Sonny Weemsas 14, Aaronas Jacksonas 13, Sasha Kaunas ir Nenadas Krstičius 7, Vladimiras Micovas 6, Milošas Teodosičius 5, Andrėjus Vorontsevičius 4, Zoranas Ercegas 2 taškai;