Barselona Ispanijos reguliarųjį sezoną baigė pergalę prieš Andalūzus

2013-05-19
Šarūnas Jasikevičius su Barselonos "FC Barcelona Regal" komanda pergalingai baigė Ispanijos pirmenybių reguliarųjį sezoną. Katalonai paskutinėse rungtynėse savo aikštėje 57-50 palaužė Malagos "Unicaja" krepšininnkus. Šalies čempionai su 23 pergalėmis ir 11 pralaimėjimų užėmė 3-ają vietą.

Pirmuosius taškus rungtynėse pelnė svečiai iš Malagos (0-2), Katalonų taškų sąskaitą atidarė Bradas Olesonas tritaškiu metimu (3-2). Sužaidus 2 minutes F.Vazquezas pataikė iš vidutinio nuotolio (3-4), vėliau dvitaškį pridėjo A.Pankas (3-6). Sužaidus daugiau nei 3 minutes A.Tomičius pelnė du taškus (5-6), o C.J.Wallace'as tritaškiu išvedė Barseloną į priekį (8-6). Įpusėjus kėliniui C.J.Wallace'as pridėjo dar du taškus (10-6). M.Huertas dviem taškais padidino šeimininkų persvarą iki 6 taškų (12-6). Likus žaisti 4 minutes "FC Barcelona Regal" komandos gretose debiutavo Loukas Mavrokefalidis. Malaga savo ruožtu pelnė 4 taškus be atsako ir sumažino deficitą iki 2 taškų (12-10). Likus žaisti daugiau nei 2 minutes į aikštelę išbėgo Šarūnas Jasikevičius, o L.Mavrokefalidis pelnė pirmuosius taškus (16-12). Likus žaisti 2 minutes V.Sada realizavo vieną baudos metimą (17-12), svečiai atsakė Z.Dragičiaus dviem taškais (17-14). Likus žaisti minutę L.Žoričius sumažino "Unicaja" deficitą iki minimumo (17-16). Kėliniui baigiantis A.Abrinesas įsmeigė tritaškį, o Barselona po pirmojo kėlinio pirmavo 19-17.

Antrojo kėlinio pradžioje K.Perovičius pelnė du taškus išlygindamas rezultatą (19-19). A.Abrinesas atsakė 1 taiklia bauda (20-19). Sužaidus minutę K.Perovičius dėjimu išvedė "Unicaja" į priekį (20-21), tačiau E.Lorbekas atstatė persvarą Katalonams (22-21). Sužaidus 2 minutes Andalūzai surengė dar vieną tikslią ataką (22-23). Sužaidus daugiau nei 2 minutes A.Tomičius sudrebino lanką dėjimu (24-23). Sužaidus 4 minutes S.Vidalis pataikė dvi baudas (24-27). Įpusėjus kėliniui A.Tomičius pelnė du taškus (26-27), tuo pačiu atsakė L.Žoričius (26-29). Po B.Olesono tritaškio rezultatas tapo lygus (29-29). Likus žaisti 3 minutes T.Kinsey pataikė 1 baudą (29-30), M.Huertas atsakė dvitaškiu su pražanga (32-30). Likus žaisti 2 minutes A.Tomičius pelnė du taškus (34-30). Likus žaisti minutę Andalūzai sumažino atsilikimą iki 2 taškų (34-32), tačiau M.Todorovičius pelnė du taškus su pražanga. Po pirmosios rungtynių pusės Katalonai pirmavo 37-32.

Sužaidus daugiau nei minutę trečiajame kėlinyje T.Kinsey pataikė dvitaškį (37-34). Sužaidus 3 minutes J.Inglesas įsmeigė tritaškį (40-34), po minutės australas paleido dar vieną tolimą bombą (43-34). Baigiant įpusėti kėliniui T.Kinsey sumetė dvi baudas (43-36). Likus žaisti 3 minutes F.Vazquezas sudrebino Ispanijos čempionų krepšį dėjimu su bauda (43-39). Paskutinę kėlinio minutę Z.Dragičius dvitaškiu su pražanga sumažino Malagos "Unicaja" atsilikimą iki minimumo (43-42). Kėliniui baigiantis Z.Dragičius pridėjo dar du taškus ir išvedė Andalūzus į priekį (43-44). Kėlinį dvitaškiu baigė M.Huertas, o Barselona po trijų kėlinių pirmavo 45-44.

Lemiamas kėlinys prasidėjo netaikliais abiejų ekipų metimais, o pirmuosius taškus sužaidus 2 minutes pelnė A.Tomičius (47-44). Sužaidus daugiau nei 3 minutes A.Tomičius pelnė dar du taškus (49-44). Sužaidus 4 minutes tolimą metimą pataikė E.Calloway'us (49-47), o A.Tomičius atsakė taikliu baudos metimu (50-47). Likus žaisti 4 minutes L.Zoričius pelnė du taškus ir sumažino deficitą iki minimumo (50-49), po minutės E.Lorbekas atsakė dviem taškais (52-49). Likus žaisti pusantros minutės X.Rabaseda greita kontra ataka pelnė du taškus (54-49). Likus žaisti 27 sekundes F.Vazquezas pataikė 1 baudos metimą (54-50) o į aikštelę sugrįžo Š.Jasikevičius. Likus žaisti 22 sekundes lietuvis pataikė dvi baudas (56-50). Likus žaisti 9 sekundes X.Rabaseda pataikė 1 baudos metimą, o Barselona šventė pergalę 57-50.

Šarūnas Jasikevičius per 5 minutes pelnė 2 taškus (2/2 baudos), 2 kartus sukklydo ir surinko 2 naudingumo balus.

Barselonos "FC Barcelona Regal": Ante Tomičius 11, C.J.Wallace'as ir Marcelinho Huertas 7, Joe Inglesas ir Bradas Olesonas 6, Marko Todorovičius ir Erazemas Lorbekas 4, Alexas Abrinesas, Loukas Mavrokefalidis ir Xavieras Rabaseda 3, Šarūnas Jasikevičius 2, Victoras Sada 1 taškas;

Malagos "Unicaja": Franas Vazquezas 10, Luka Zoričius ir Zoranas Dragičius 7, Earlas Calloway'us ir Tarence'as Kinsey 5, Kosta Perovičius, Txemi Urtasunas, Sergi Vidalis ir Andy Panko 4 taškai;