*Kovo 20 d. Į Stambulą atvyksta "Barca".

Š.Jasikevičiaus vedama Barselona iškopė į pusfinalį

2013-05-28
Šarūnas Jasikevičius su Barselonos "FC Barcelona Regal" komanda iškopė į Ispanijos pirmenybių pusfinalį. Katalonai trečiose ketvirtfinalio serijos rungtynėse savo aikštėje 79-70 nugalėjo Bilbao "Bilbao Basket" ekipą ir seriją iki dviejų pergalių laimėjo 2:1.

Rungtynės prasidėjo A.Hervelle taikliu baudos metimu (0-1), o Barselona atsakė A.Tomičiaus dvitaškiu. Svečiai į tai atsakė dviem tiksliomis atakomis (2-5). Sužaidus 2 minutes J.C.Navarro pataikė dvi baudas (4-5). Vėliau C.J.Wallace'as baudų metimais išvedė Katalonus į priekį (6-5). Įpusėjus kėliniui R.Grimau pelnė du taškus iš po krepšio (6-7), A.Tomičius atsakė dėjimu iš viršaus (8-7). Likus žaisti 4 minutes N.Zisis pataikė iš toli (8-10). Po M.Huerto ir E.Lorbeko dvitaškių priekyje atsidūrė Barselona (12-10). Likus žaisti 3 minutes M.Huertas įsmeigė tritaškį (15-10). Likus žaisti minutę E.Lorbekas ir A.Moermanas apsikeitė dvitaškiais (17-14). Barselonos slovėnas vėliau pataikė tritaškį, tačiau A.Moermanas vel atsakė tuo pačiu. Kėlinį dvitaškiu baigė M.Huertas, o Barselona po pirmojo kėlinio pirmavo 22-17.

Antrojo ketvirtčio pradžioje N.Zisis pelnė du taškus (22-19), po dar dviejų graiko taškų Bilbao sumažino deficitą iki minimumo (22-21). Sužaidus 2 minutes A.Abrinesas pataikė tritaškį (25-21), vėliau L.Mavrakefalidis pridėjo du taškus. Sužaidus 4 minutes A.Moermanas pataikė iš toli (27-24), šeimininkai atsakė dvitaškiu (29-24). Baigiant įpusėti kėliniui A.Abrinesas realizavo dvi baudas (31-26), įpusėjus kėliniui L.Hamiltonas sudrebino krepšį dėjimu (31-28). Likus žaisti 4 minutes M.Samba pataikė dvi baudas (31-30). Likus žaisti 3 minutes N.Zisis įsmeigė tritaškį ir išvedė svečius į priekį (31-33). Likus žaisti 2 minutes X.Rabaseda dėjimu išlygino rezultatą (33-33). Likus žaisti minutę N.Zisis pataikė iš vidutinio nuotolio (33-35). Po pirmosios rungtynių pusės 35-33 pirmavo Bilbao.

Trečiasis ketvirtis prasidėjo R.Grimau taikliu baudos metimu (33-36), Barselona atsakė A.Tomičiaus dvitaškiu (35-36). Sužaidus 2 minutes R.Grimau pelnė du taškus (35-38), o A.Tomičius atsakė dėjimu. Sužaidus 3 minutes R.Grimau sudrebino Katalonų krepšį dėjimu (37-40), vėliau N.Zisis pridėjo tritaškį (37-43). Įpusėjus kėliniui L.Hamiltonas pelnė du taškus (37-45). Barselonos taškų badą nutraukė E.Lorbeko tritaškis (40-45). Likus žaisti 4 minutes pirmą kartą aikštelėje pasirodė Šarūnas Jasikevičius. Likus žaisti 3 minutes L.Mavrakefalidis pataikė iš vidutinio nuotolio (42-45). Vėliau graikas dvitaškiu iš po krepšio sumažino deficitą iki minimumo (44-45). Likus žaisti pusantros minutės A.Moermanas pelnė du taškus (44-47), o Š.Jasikevičius atsakė taikliais baudų metimais (46-47). Kėliniui baigiantis K.Vasileiadis pataikė tritaškį, tuo pačiu atsakė E.Lorbekas. Po trijų kėlinių 50-49 pirmavo Bilbao.

Lemiamas kėlinys prasidėjo L.Mavrakefalidžio baudos metimais po kurių priekyje atsidūrė Barselona (51-50). Svečiai atsakė dar vienu K.Vasileiadžio tritaškiu, tačiau E.Lorbekas taip pat pataikė tolimą metimą (54-53). Sužaidus 2 minutes K.Vasileiadis dar kartą pataikė iš toli, o Š.Jasikevičius atsakė dvitaškiu (56-56). Sužaidus 3 minutes V.Sada įsmeigė tritaškį po lietuvio perdavimo (59-56), o vėliau realizavo dvi baudas (61-56). Sužaidus 4 minutes B.Olesonas pataikė tritaškį, L.Hamiltonas atsakė dviem taškais (64-58). Baigiant įpusėti kėliniui E.Lorbekas pataikė iš vidutinio nuotolio (66-58). Vėliau A.Hervelle ir Š.Jasikevičius apsikeitė taikliais tritaškiais metimais (69-61). Likus žaisti 4 minutes J.C.Navarro dvitaškiu padidino Katalonų persvarą iki dviženklio skaičiaus (71-61). Likus žaisti 3 minutes J.C.Navarro pataikė dvi baudas (73-63). Po minutės A.Tomičius pataikė 1 baudą. Švečiai atsakė dviem tiksliomis atakomis ir sumažino atsilikimą iki 6 taškų (74-68). Likus žaisti minutę A.Tomičius sudrebino Bilbao krepšį dėjimu. Barselonos pergalę įtvirtino V.Sados tritaškis 79-70.

Šarūnas Jasikevičius per 10 minučių pelnė 7 taškus (1/2 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 2/2 baudos), atliko 3 rezultatyvius perdavimus, sykį prasižengė, išprovokavo 3 pražangas ir surinko 11 naudingumo balų.

Barselonos "FC Barcelona Regal": Erazemas Lorbekas 18, Ante Tomičius 13, Victoras Sada ir Loukas Mavrakefalidis 8, Šarūnas Jasikevičius ir Marcelinho Huertas 7, Juanas Carlosas Navarro 6, Alexas Abrinesas 5, Bradas Olesonas 3, Xavieras Rabaseda ir C.J.Wallace'as 2 taškai;

Bilbao "Bilbao Basket": Nikos Zisis 17, Lamontas Hamiltonas 13, Kostas Vasileiadis 11, Adrienas Moermanas 10, Rogeris Grimau 9, Alexas Mumbru 5, Raulis Lopezas ir Mamadou Samba 2, Axelis Hervelle 1 taškas;