Barselona tik paskutinę sekundę išvengė autsaiderių antausio

2013-05-16
Priešpaskutinėse Ispanijos čempionato reguliariojo sezono rungtynėse Barselonos "FC Barcelona Regal" išvykoje iškovojo dramatišką pergalę 90-89 prieš vienus iš lygos autsaiderius San Sebastiano "Lagun Aro GBC" krepšininkus. Pergalingą tritaškį paskutinę sekundę pataikė E.Lorbekas. Šį sekmadienį Ispanijos čempionai rungtynėmis su Malagos "Unicaja" ekipa baigs reguliarųjį sezoną.

Rungtynės prasidėjo Ante Tomičiaus taškais (0-2), šeimininkai atsakė baudų metimais (2-2). Sužaidus 2 minutes Bradas Olesonas pataikė iš vidutinio nuotolio (2-4), "Lagun Arp GBC" ekipa atsakė D.Doblos dvitaškiu su pražanga (5-4). Po R.Neto tritaškio šeimininkai įgijo 4 taškų persvarą (8-4). Sužaidus 4 minutes A.Tomičius pataisė M.Huerto metimą (8-6), tačiau varžovai įsmeigė dar vieną tritaškį (11-6). Įpusėjus kėliniui R.Neto pataikė dar vieną tritaškį (14-8), tuo pačiu atsakė ir M.Huertas (14-11). Po C.J.Wallace'o tolimo metimo rezultatas tapo lygus (14-14). Likus žaisti 4 minutes R.Neto baudų metimais vėl išvedė San Sebastiano krepšininkus į priekį, tačiau B.Olesonas vėl išlygino rezultatą (16-16). Likus žaisti daugiau nei 3 minutes I.Pauničius pataikė tritaškį (19-16). Likus žaisti 2 minutes R.Neto pelnė du taškus su pražanga (25-18), tuo pačiu atsakė ir X.Rabaseda (25-21). M.Todorovičius taikliais baudų metimais sumažino Barselonos deficitą iki 2 taškų (25-23). Likus žaisti daugiau nei minutę E.Lorbekas baudų metimais sumažino deficitą iki minimumo (26-25), tačiau J.Salgado tuoj pat įsmeigė tritaškį (29-25). Kėlinio pabaigoje Katalonai surengė dvi tikslias atakas ir po pirmojo kėlinio rezultatas tapo lygus 29-29.

Antrojo kėlinio pradžioje V.Sada išvedė "FC Barcelona Regal" į priekį (29-31), po minutės ispanas pelnė dar du taškus (29-33). Šeimininkai surengę dvi tikslias atakas išlygino rezultatą (33-33). Sužaidus 3 minutes M.Finley išvedė "Lagun Aro GBC" ekipą, tačiau E.Lorbekas atstatė lygybę (35-35). Sužaidus 4 minutes D.Doblas realizavo baudų metimus (39-37). Įpusėjus kėliniui A.Tomičius dviem taškais išlygino rezultatą (39-39). Likus žaisti 3 minutes J.Salgado pataikė tolimą metimą. Po M.Huerto tritaški rezultatas vėl tapo lygus (44-44). Likus žaisti minutę šeimininkai vėl išsiveržė į priekį (46-44). Kėliniui baigiantis J.Salgada pataikė dar vieną tritaškį, o M.Huertas buvo nubaustas technine pražanga. Tuo pasinaudoję varžovai po pirmosios rungtynių pusės pirmavo 53-44.

Trečiasis kėlinys prasidėjo šeimininkų dvitaškiu po kurio persvarą išaugo iki dviženklio skaičiaus (55-44). Vėliau San Sabastiano ekipa pataikė tritaškį (58-44). Sužaidus daugiau nei minutę B.Olesonas atidarė Barselonos taškų sąskaitą (58-46), vėliau krepšininkas įsmeigė tritaškį (58-49). Sužaidus 3 minutes R.Neto pataikė iš vidutinio nuotolio (60-49), o X.Rabaseda atsakė trimis baudų metimais (60-52). Įpusėjus kėliniui B.Olesonas pataikė 1 baudos metimą (60-53), o R.Neto atsakė dviem taškais (62-53). Likus žaisti daugiau nei 3 minutes V.Sada pelnė du taškus (64-57). E.Lorbekas dvitaškiu su pražanga sumažino Katalonų deficitą iki 5 taškų (65-60). Likus žaisti 2 minutes J.Salgado įsmeigė tritaškį (68-60), o C.J.Wallace'as atsakė baudų mettimais (68-62). Likus žaisti mažiau nei 2 minutes Š.Jasikevičius pirmą kartą išbėgo į aikštelę. Kėliniui baigiantis M.Huertas pataikė 4 baudas, tačiau po trijų kėlinių priekyje vis dar buvo "Lagun Aro GBC" krepšininkai 70-66.

Lemiamas kėlinys prasidėjo D.Diezo dviem taškais (72-66). Sužaidus 2 minutes D.Doblas pelnė du taškus (74-66), po R.Neto taškų šeimininkai susigrąžino dviženklę persvarą (77-66). Barselona atsakė V.Sados dvitaškiu (77-68). Sužaidus 4 minutes Š.Jasikevičius pelnė 2 taškus, o vėliau pridėjo tritaškį (77-73). Baigiant įpusėti kėliniui B.Olesonas sumažino atsilikimą iki 2 taškų (77-75), o vėliau tritaškiu išvedė Katalonus į priekį (77-78). Likus žaisti 4 minutes dvitaškį pridėjo V.Sada (77-80), tačiau R.Neto taip pat pelnė du taškus. Likus žaisti 3 minutes R.Neto išvedė šeimininkus į priekį (81-80). E.Lorbekas po lietuvio perdavimo atstatė persvarą Katalonams (81-82). Likus žaistti 2 minutes M.Finley pataikė iš vidutinio nuotolio (83-82). Likus žaisti pusnatros minutės D.Diezas padidino "Lagun Aro GBC" persvarą iki 3 taškų (85-82). Likus žaisti 17 sekundžių šeimininkai pataikė 1 baudą. Likus žaisti 14 sekundžių B.Olesonas išprovokavo pražangą, tačiau iš trijų baudos metimų pataikė dvi (86-84). San Sebastiano krepšininkai baudos metimais padidino persvarą iki 4 taškų (88-84). Likus žaisti 6 sekundes B.Olesonas pataikė tritaškį sumažinęs deficitą iki minimumo (88-87). Likus žaisti mažiau nei 6 sekundes M.Finley pataikė 1 baudą, o Barselona paskutinę ataką baigė pergalingu E.Lorbeko tritaškiu 90-89.

Šarūnas Jasikevičius per beveik 12 minučių pelnė 5 taškus (1/2 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai), atliko 1 rezultatyvų perdavimą, 2 kartus prasižengė ir surinko 2 naudingumo balus.

San Sebastiano "Lagun Aro GBC": Raulis Neto 25, Davidas Doblas 20, Javieras Salgado 16, Marrisas Finley 9, Ivanas Pauničius 8, Danielis Diezas 7, Julenas Olaizola 4 taškai;

Barselonos "FC Barcelona Regal": Bradas Olesonas 26, Victoras Sada 16, Erazemas Lorbekas 14, Marcelinho Huertas 8, C.J.Wallace'as 7, Xavieras Rabaseda ir Ante Tomičius 6, Šarūnas Jasikevičius 5, Marko Todorovičius 2 taškai;